Šta je novo?

Kvalitetan i tih cooler

AcaPop

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruke
13
Poena
155
Pozdrav ljudi,

Treba mi preporuka pri odabiru cpu hladnjaka za konfiguraciju iz potpisa.
Kao što se po matičnoj ploči vidi, nisam OCer.
Uslovi su sledeći:

1.Budžet do 100 EUR
2.Poželjno bez RGB-a
3.Što niži nivo buke, stock cooler na 2600x je nepodnošljiv

Sviđa mi se Noctua NH-U12S chromax.black, zanimalo bi me vaše mišljenje o ovom hladnjaku, kao i predlozi za nešto drugo.

Zahvalan unapred!
 
Realno, LC-Power LC-CC-120 koji košta 25€ će ti sasvim lepo ohladiti procesor, pogotovo što ne overklokuješ. Uopšte nema potrebe da daješ "do 100€" za kuler za 2600X. Plus, nema RGB.
Ako ti je ružan, imaš isti taj kuler u RGB verziji sa crnim hladnjakom umesto klasičnog "metalnog".
Ako je no-RGB apsolutni imperativ, uzmeš tu RGB verziju i zameniš mu taj RGB ventilator nekim boljim (Arctic P12 PWM, na primer), isto možeš i na non-RGB LC-u, tišine radi...

Druga alternativa je. recimo, Arctic Liquid Freezer 34 eSports Duo koji je i lep i odlično hladi i nema RGB, ali je i skuplji i ne znam ima li ga još po našim radnjama. Takođe, ima odlične ventilatore koje nema potrebe da menjaš...
Ima i raznih Cooler Master modela, ili FSP Windale 4/6 ali LC Power je jednako efikasan po manjoj ceni a Arctic je malkice efikasniji i dosta lepši za otprilike istu cenu kao oni (ako ga nađeš). Možda natrčiš i na neki Thermalright model po oglasima na KP, ali teško...

Noctua U12S je dobar kuler ali skup i potpuno se ne isplati za tvoj procesor.
 
Poslednja izmena:
Kao što reče @jurodivi LC-Power LC-CC-120, kupio sam 2 ovakva za dve mašine i rade besprekorno i nečujno već godinama

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
LC-Power LC-CC-120 je jako korektan i zahvalan. Uvek možeš da mu zameniš ventilator boljim, mada ni za to nema potrebe. Najbolje je to što košta četvrtinu cene koju si planirao ;) Kod hladnjaka za procesore najbitnije je dobro telo i kvalitetna pasta, pa tek onda kuler koji može da se lako menja.
 
Hvala ljudi na odgovorima, znači jeftiniji hladnjaci tipa LC-CC-120 i AF 34 esports duo su takođe tihi.
Da jasno je meni da za moj procesor nema potrebe za velikim ponorom, malu disipaciju toplote ima.
@vladat1 jasno bitan je što manji otpor prolazu toplote, ali mi je problem nepoznavanje "proizvođača" kompjuterske rashladne tehnike :D
Plus jednostavna promena venta, ukoliko bude bilo potrebno.
Pozdrav i može lock!
 
Poslednja izmena:
Ja sam za Ryzen 3600 uzeo Scythe Ninja 5 preko KP.
Prezadovoljan sam. Bolji za taj novac nećeš naći. Inače - da ne počinjem flamewar, ali imam LC-120 već od ranije i koristio sam ga kratko i na Ryzen 3600 - ne mogu da se porede po buci.
Scythe je tiši - temperature su tu negde.
 
Da ne nastavljam flamewar, ali da postavim pitanje, znači ovaj LC-120 nije bio potpuno tih?
Vidim da je LC-CC-120 oko 3k, i kvalitetan PWM vent ~2k, da li jednostavno uzeti za ~50eur AF 34 esports duo, ili Scythe Ninja 5 ukoliko uspem da ga pronađem zbog ove situacije.
Pošto mi cena ne igra nikakvu ulogu, ali tišina mi je presudan faktor.
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
ja sam sebi uzeo overkill bequiet dark rock 4 pro i to je to. ali sam zato uzeo i ceo paket koji će ga podržati u tišini. nečujno napajanje, gpu sa 0rpm ventovima itd.

toliko je tiho sve da me izluđuje zvuk hdd-a, a u pitanju je wd green koji je jedan od tiših hdd. kad ga win ugasi posle 15min koliko sam mu stavio timeout kao da sam ugasio računar. jedva čekam da ga zamenim ssd-om.

verujem da je noctua u tom rangu. meni iskreno tišina nema cenu pa ako si u istom fazonu go for it. da me ne shvatiš pogrešno, nije potpuno nečujan (to je nemoguće jelte). ako može da "doda težinu" na sve ovo: bavim se profesionalno zvukom i dobio sam što sam hteo od tog kulera.
 
Pozdrav, izvinjavam se sto ovako uskacem u temu, ali da ne otvaram novu, nadovezacu se ovde. Isto trazim kvalitetan i tih kuler za masinu iz potpisa. Kada sam kupovao komponente, isto sam vodio racuna da budu tihe, sto od napajanja, grafike, i ostalo je jos samo hladjenje za cpu , jer je ovo fabricko je dosta bucno. U kuciste (Define c) staje hladnjak vidsine do 170mm. Nema mesta za velike Noctue i nekako je pala opcija na dva hladnjaka.

Dark rock 4 pro i Fuma 2.

https://www.bequiet.com/en/cpucooler/1378
http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/fuma2.html

Mozda postoji i neka treca opcija, ili sta je bolje uzeti za ovaj procesor. Vodeno hladnjenje bih izbegao.

Hvala, pozzz....
 
Zlatna sredina vam je AF 34 eSports Duo. Za 38e koliko sam ga ja platio radi posao odlicno. Jako lepo i kvalitetno izgleda, nema rgb i veoma lako se montira i dolazi sa kvalitetnom pastom.

@ gandalfblack

Za tvoj procesor mozda i ima logike da ides na skuplji kuler, ali za kolegu koji je otvorio temu, kao sto kazu ostali, nema potrebe davati tolike pare.
 
Poslednja izmena:
Hvala na iskrenom odgovoru, mir i tišina nemaju cenu slažem se sa time!
Može dodati težinu, samim tim te smatram sluhistom koji oseća zvuk! :)

Je l bi mogao možda da mi preporučiš i neke ventove za kućište?
Neodlučan sam, gledao sam Noctua NF-P12 redux-1300 PWM
 
Uzmi slobodno Redux 1300, teško da ima boljih za sličan novac.
 
Hvala na iskrenom odgovoru, mir i tišina nemaju cenu slažem se sa time!
Može dodati težinu, samim tim te smatram sluhistom koji oseća zvuk! :)

Je l bi mogao možda da mi preporučiš i neke ventove za kućište?
Neodlučan sam, gledao sam Noctua NF-P12 redux-1300 PWM

Ja sam uzeo isto od Arctica p12 pwm pst 5 komada u pakovanju za 28e. Hteo sam 14ice, ali ih u tom trenutku nisu imali. Necujni su, mada sam ih u biosu ispodesavao, vrte se na oko 800rpm. Sto kaze kVu, samo nesrecni HDD se cuje. :)
.
 
Fuma 2 je fantastičan kuler. Hladi odlično i izuzetno je tih. Nema ga kod nas, doduše...
Dark Rock Pro 4 bi možda hladio koji stepen bolje ako se nasvira procesor ali je veći (potencijalni problemi s RAM-om), skup je i ozloglašen po težini instalacije...
Mislim da bi Fuma završila posao.
 
Poslednja izmena:
Nije instalacija uopste toliko strasna kad se prati uputstvo (ima na yt), ali moze se imati problema sa ramom. Meni je bilo knap sa modulima normalne visine. Sto se tice ventova u kucistu, ne drzim ih. Verovatno bih i ja uzeo te noctue i podesio neku prihvatljivu brzinu. 1300rpm mislim da je mnogo iako pretpostavljam da nije neprijatan shum koji proizvodi
 
Hvala na odgovoru. Dosta hvale Fumu, mada komp ce mi sluziti neki put za neke teze rendere, pa sam malo u dilemi. Sto se tice DRP4 ne bi trebalo da ima problema sa ram-om, koliko vidim visina rama je 34,1 mm, a mesto ispod prvog venta je 40 mm, na osnovu specifikacija. Sta nadjem na kupujem prodajem to cu uzeti, u trenutnoj situaciji nema puno razmisljanja. Jos jednom hvala na odgovoru.
 
LC CC120 RGB, sa fanom koji ide do 1800rpm uopste nije tih. Do 1000-1200rpm je ok, mada nisam nikad testirao kako hladi fiksno npr 1000rpm

Hladnjak jeste dobar, ja sam montirao lc airrazor tube vent koji je deklarisan na max 1200rpm

Na auto rezimu vrti se u rasponu 600-1000rpm i hladi odlicno ryzen 5 2600. Gaming ~50c ubrza do 1000rpm i to je prilicno silent, prime95 ~60 ali se zavrti do 1200 i to vec nije silent ali nije ni previse bucno
 
ja imam dark rock 4 pro. fantastican je. odlucio sam se za njega zbog estetike. Noctua mi je uzas po tom pitanju.
Morao sam malo da podignem vent zbog rama, ali nista strasno, 2mm mozda. Nikakva modifikacija, samo sam pomerio zicicu koja drzi fan.
Montaza nije bila problem uopste iako izgleda komplikovano. imas dve mmogucosti za montazu. 1. da montiras na plocu pa onda sve zajedno u kuciste (obavezno ako kuciste nema cutout za backplate). 2. ploca u kuciste pa hladnjak na to i to je prilicno teze jer je manje prostora.

Anyway, licno, ne bih mnogo filozofirao oko konkretnog modela jer su svi dual tower u par stepeni tu negde.
140mm vent dual tower koji ti se uklapa u budzet i svidja estetski i pici. procitaj review da nema neku fatalno glupu manu, mada sumnjam da ovih par vecih igraca to sebi moze da dopusti.
 
LC CC120 RGB, sa fanom koji ide do 1800rpm uopste nije tih. Do 1000-1200rpm je ok, mada nisam nikad testirao kako hladi fiksno npr 1000rpm

Hladnjak jeste dobar, ja sam montirao lc airrazor tube vent koji je deklarisan na max 1200rpm

Na auto rezimu vrti se u rasponu 600-1000rpm i hladi odlicno ryzen 5 2600. Gaming ~50c ubrza do 1000rpm i to je prilicno silent, prime95 ~60 ali se zavrti do 1200 i to vec nije silent ali nije ni previse bucno

Pa da li je sad taj LC 120 (RGB ili ne) tih ili nije?
Do sada je 100 puta pomenuto da je tih, neuporedivo tisi nego stok kuler, a eto sad odjednom vise nije tih? :)

Da li je tisi nego AF 34 sports (ne duo)?
 
@AcaPop ili budžet-visoka varijanta LC-Power LC-CC-120 ili, još bolje od toga - srednja klasa (ARCTIC COOLING P12 PWM PST) a @gandalfblack ima smisla da ide ili na srednju (ARCTIC COOLING P12 PWM PST) ili na visoku klasu hladnjaka (Noctua NH-D15S, Dark Rock Pro 4) . Što se tiče tišine rada za kompjuterom, moje rešenje je - kućište u susednu sobu i odande samo produžni za monitor i zvučnike - i imaš najjeftiniju i ubedljivo najtišu varijantu, koju ni jedna "tiha" a skupa varijanta kompjutera ne može da nadmaši. :d
 
Poslednja izmena:
Pa da li je sad taj LC 120 (RGB ili ne) tih ili nije?
Do sada je 100 puta pomenuto da je tih, neuporedivo tisi nego stok kuler, a eto sad odjednom vise nije tih?

Da li je tisi nego AF 34 sports (ne duo)?

Nemam taj drugi za poredjenje

Kazem taj stock vent na lc cc120 kad se zavrti nije tih uopste

Ovaj zamenski hladi bolje na manjim obrtajima

Za kolicinu buke sam vec napisao
 
Poslednja izmena:
A da li je tisi LC 120 kad se zavrti nego stok kuler za ryzena 2600?
 
Više ne znam ni o kom se procesoru govori...

Ako je za 2600, uzmi LC za 25€ i uživaj, nebo i zemlja u odnosu na stock.
Ako ti je ventilator bučan, iskopaj negde jedan Arctic P12 za male pare...
Ili pronađi Arctic 34 eSports ako ga ima negde kod nas i završio si posao.
 
Poslednja izmena:
 
Poslednja izmena:
Više ne znam ni o kom se procesoru govori...

Ako je za 2600, uzmi LC za 25€ i uživaj, nebo i zemlja u odnosu na stock.
Ako ti je ventilator bučan, iskopaj negde jedan Arctic P12 za male pare...
Ili pronađi Arctic 34 eSports ako ga ima negde kod nas i završio si posao.

Upravo tako, izgleda da su se svi malo pogubili ovde...

LC CC120 za 20-25e, ako ti je bucno, stavis bolji ventilator i teraj...


Noctua NF-A12x25 PWM :D za 40-45 evrica kombo
 
60e - fuma 2

40e - AC 34 esports duo, glupo je uzeti obican jer je 5e razlike a dodatni vent je 12+ evra. Na koncu taj drugi uvek mozes da stavis da ubacuje ili izbacuje vazduh.

20 do 25e - LC CC120
 
Nazad
Vrh Dno