Šta je novo?

Amiga-klubovi za snimanje,omiljene igre...

dada13

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
97
Poena
59
Pozdrav.
Amigu 500 sa prosirenjem sam kupio 94-te godine u Digitech-u koji se nalazio u ulici Ilije Garasanina 27.
Radnja napravljena u podrumu zgrade,ali je sve unutra izgledalo fino.
U pocetku sam tu i snimao diskete za Amigu,tada a i narednih godina neprikosnoveni racunar.
I sami znate,ko je imao Amigu,ona mu je ostala vecna ljubav :).
Kasnije su se u Digitech-u prodavali diskovi za Pc.
digitech.jpg
Posle sam snimao diskete u Shine club-u,koji se nalazio blizu cvetnog trga na Slaviji.
Ulazilo se u stan iz dvorista a diskete je snimamo momak,mislim da se zvao Sasa koji se bavio nekom borilacnom vestinom pa smo o tome pricali,a kada nije bio kod kuce,diskete je snimala njegova mama.Fina gospodja ali se nije razumela u igrice.
shine club.jpg
Posle sam snimao diskete na Miljakovcu u Trio soft-u.
Vlasnik je bio Sasa Babic,takodje fin momak.
Bio mi je u komsiluku u Borskoj 90 i dugo sam kod njega snimao diskete.
Tada sam prvi put snimio jednu od po mom misljenju najboljih igrica na svetu,Oh no more lemmings.
trio soft.jpg
Posle sam snimao u Copy club-u kod cika Svete u ulici Strahinjica Bana.
Cuo sam da je cika Sveta bio profesor na Elektrotehnickom fakultetu.
Bio je prijatan gospodin kao i njegova supruga.
Malo predsoblje i cim se udje u stan,sa leve strane se nalazila Amiga na kojoj je cika Sveta snimao diskete.
Imao je dodatni flopi pa je snimanje islo dosta brze.
Seo bih na hoklicu i cekao a onda trk kuci i uzivanje moze da pocne.
copy club.jpg
Posle sam snimao kod Mitrovic Zorana poznatijeg kao Hammer,na Miljakovcu u ulici Milana Premasunca 20.
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakve su cene amiga danas kad ih ima samo kod ljubitelja?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Kakve su cene amiga danas kad ih ima samo kod ljubitelja?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Ovako se uglavnom kreću cene u proseku, nekada se desi i nešto jetinije da se može ugrabiti

A500 - 100 do 150e
A600 - 200 do 250e
A1200 - 300 do 400e
A2000 - 300 do 450e
A1000 - 250e+
A3000 - 700e+
A4000 - 1200e+

poslednje dve su ono "holy grail" fazon, posebno A4000
 
Moja Amiga se pokvarila negde pocetkom '93-e, pa mi je zanimljivo da vidim da je i u 96-oj bilo novih naslova..
Ma šta '96, u poslednjih par godina ih je bila gomila... Popravljaj to ako je još uvek kod tebe, pa isprobavaj!
 
Kada pričamo o 90-im bilo je novih dobrih Amiga naslova onako sporadično sve do 2000 čak, doduše neki su AGA

Chaos Engine II (1996)
Mega Typhoon (1996)
Black Viper (1996)
Apano Sin (2000)
Blasted (1997)
Breed 96 (1996)
Castle Kingdoms (1997)
Fightin' Spirit (1996)
Tiny Troops (1997)
Valhalla And The Fortress Of Eve (1996)
Abuse (1998)
Alien Breed 3D II (1996)
Big Red Adventure (1997)
Codename: Hell Squad (2000)
Final Odyssey (1997)
Legends (1996)
MYST (1997)
Napalm: The Crimson Crisis (1998)
OnEscapee (1997)
Quasar Wars (1996)
Slamtilt (1996)
Simon The Sorcerer II (2000)
Speris Legacy (1996)
Street Racer (1997)
Watchtower (1996)
Wasted Dreams (1999)
Worms: The Directors Cut (1997)
 
Ovo su igre iz ranog perioda , do 1992-e , uz koje sam provodio najvise vremena :

MidWinter
Hunter
Armour Geddon
Lemmings
Kick off 2 , Return to Europe
P.P. Hammer
Speed Ball
Rick Dangerous
Super Cars
Indy Heat
Storm Master
Dragon's Breath
Cannon Fodder
Escape from Colditz
Maupiti Island
SimAnt
It came from the desert
Zool
Defender of the crown
Gods
Chuck Rock

Prince of Persia
Another world
Flashback

Black Crypt
Fate gates of dawn
Eye of the beholder 1,2,3
Ishar
Lure of the Temptress

Pirates
Stunt Car Racer
Shufflepack caffe
Toki
Indianopolis 500
 
i jos

Manic Miner (Amiga verzija)
1000 Miglia
Golden Axe
Unreal (Hi-Res)
Pit Fighter (identičan ili možda čak i bolji od automata)
 
ako pricamo o 96-toj, te godine je izasla i poslednja verzija oficijalna verzija sensible world of soccer ... 96/97, malo toga osim osvezenih timova je dodato ali posto je poslednja oficijalna ima posebnu vrednost..
 
Taj swos ima brutalnu naslovnu melodiju, odlepio sam te 96e cinmise bilo je za vreme evropskog prvenstva. Tada je dosta klubova vec pozatvarano, snimao sam u Buva copy koji je kasno poceo da radi, preko puta novog groblja je bio. Pre njega sam isao iskljucivo u Shine club u K Milutina koji je vec pominjan, covek se zove Milan. To su bile lepe godine, lepe igre koje sad posmatramo kroz nostalgicne naocare. Jel peglao neko wembley international soccer, taj nebruseni dijamant i uz sensi meni najbolji fudbal na Amigi.
 
Goal scoring superstar hero :)
Mislim da je tako isla pesma iz SWOSa. A i Cannon Fodder je isto imao odlicnu pesmu.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Taj swos ima brutalnu naslovnu melodiju, odlepio sam te 96e cinmise bilo je za vreme evropskog prvenstva. Tada je dosta klubova vec pozatvarano, snimao sam u Buva copy koji je kasno poceo da radi, preko puta novog groblja je bio. Pre njega sam isao iskljucivo u Shine club u K Milutina koji je vec pominjan, covek se zove Milan. To su bile lepe godine, lepe igre koje sad posmatramo kroz nostalgicne naocare. Jel peglao neko wembley international soccer, taj nebruseni dijamant i uz sensi meni najbolji fudbal na Amigi.

SWOS je definitivno bio najbolji i ima svoju draž, pored njega bih dodao Kick Off II, GOAL!, Manchester United Europe i naravno FIFA International Soccer (AGA)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno