Šta je novo?

Kucna mreza - potrebna mala pomoc :)

Xith

Slavan
Učlanjen(a)
22.07.2004
Poruke
477
Poena
395
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel I5-13600KF custom loop
Matična ploča
Asus Z690 Rog Apex
RAM
2x16GB G.Skill Trident Z5 6400Mhz
GPU
Power Color 5700 XT Liquid
Storage
Kingston KC3000 2TB, Adata SX8200 Pro 2TB
Kućište
Lian Li 011 Dynamic
Pozdrav,

Potrebna mi je pomoc oko setovanja kucne mreze.
Na ulazu u stan imam SBB Ubee home gateway. Iz njega idu 3 mrezna kabla u 3 sobe - 1 PC, 1 laptop i dnevna soba sa Eon box-om.
Ubee HG takodje salje wifi signal sa kojim nisam zadovoljan sto se tice pokrivenosti - pogotovu sada kada je lepo vreme i kada radim od kuce, imam sastanke na terasi a wifi ne moze da dobaci kako treba.

Imam 2 wifi rutera u kuci koji se ne koriste, Asus RT-N56U i TP-Link WR841ND. Pitanje je, kako mogu da ih iskoristim da pojacam signal? Ubacivao sam neki od rutera ispred eon box-a, medjutim, ruter napravi svoju 192.168.1.X mrezu i onda ne mogu da delim fajlove izmedju PC-a i Eon-a (Ubee HG pravi mrezu na 192.168.0.X). Da li neki od ovih rutera mogu da iskoristim da budu kao prakticno switchevi sa wifi opcijom?

Hvala puno
 
Samo ubaci lan kabl u lan port a ne u wan i iskljuci dhcp na tom novom ruteru i eto ti ap device a i switcha u jednom :) samo da dodam u network pa u lan tab unesi da ti je ip adresa tog rutera 192.168.0.x(vrv 2)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes da podesis jedan od tih rutera (recimo taj Asus, posto je bolji od ta dva) da ti sluzi kao Access Point. Imas uputstvo ovde:

https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015009/

Ukratko, kablom povezes ruter na Ubee (preko WAN porta), prebacis ga u AP mod i disable-ujes DHCP na njemu. Svi wireless uredjaji koji se povezu na njega ce biti u istoj mrezi kao i oni na kablu. Ne bi bila losa ideja da na Asusu stavis neku staticku IP adresu od slobodnih iz tvoje mreze, da bi znao kako da mu pristupis opet. Ako ostavis da je dobije automatski, dobice neku nasumicnu, pa ces morati da ga juris posle :) .

Mislm da ni taj Asus ni TP-Link ne mogu da rade kao WiFi repeateri, tako da ces morati kablom da ih povezes sa Ubee.
 
Poslednja izmena:
Hvala momci, mislim da sam uspeo.

Asus je N65U model, sa nekim custom firmwareom pa mi je trebalo vremena da pronadjem prebacivanje u AP mod. Onda sam izgubio pristup njemu, jer je dobio neku random IP adresu :D Srecom, na Ubee-u sam je nasao tako da sada sve radi kako treba :)


Puno pozdrava
 
Nazad
Vrh Dno