Šta je novo?

Nadogradnja laptopa

nikp

Poznat
Učlanjen(a)
13.04.2020
Poruke
49
Poena
30
Pozdrav svima

Imam u planu da nadogradim laptop tako sto bih mu ubacio malo RAM-a. Naime, kupio bih 8 GB ddr4 2600 HyperX ram, pa me interesuje da li ce poboljsati performanse laptopa.

Trenutna konfiguracija i RAM (koristi se 3.87)

image.php


image.php


i procesor:

image.php


Pored toga interesuje me da li ovaj model laptopa ima mogucnost zamene procesora? (receno mi je da ne, mada ja nesto prodavcima i ne verujem)
Igram neke igrice na low podesavanjima posto me procesor najvise koci, ali i RAM, gde je sad neki minimum 4 GB, a posto procitah da win10 koristi jos pola GB + je ovaj trenutni ram slab,verujem da moje slabo uzivanje u igranju potice i od njega. Igrao bih csgo, dotu2, rome total war2, europa universalis IV itd. Ne tako zahtevne igrice da se ostvari solidan fps na low/medium podesavanjima. Takodje, da li bi SSD doprineo boljitku?
Sta savetujete, sta kupiti, dodati, a da nije prodaja laptopa?
Inace, ne razumem se bas previse u laptopove.

Pozdrav
 
Prodaja laptopa. :)

Slabo je to za bilo šta od igara. To je neki minimum za office mašinu (ta 810M je tu kao piletu sise).

Procesor se ne može menjati i jedino što tu možeš da promeniš jeste hard disk za ssd. Neće ti doneti performanse u igrama, ali će laptop brže raditi u realnom radu (podizanje sistema, učitavanje programa, itd).

Dodavanje 8GB na njega nije pametna odluka. Osim ako ne otvaraš 10 i više tabova u Chrome-u i procesor nije usko grlo, nećeš razliku primetiti.

Inače, tvoj laptop podržava ddr3, ne ddr4 memoriju.
 
Poslednja izmena:
Pretakao me dzoni,

i moj savet je da ne trosis novac uzalud.



p.s. posto su ti ovo prvi postovi na forumu, potrebno je da ih odobri moderator pre nego sto postanu vidljivi. Zato te molim da budes strpljiv, ovo je uvedeno zbog velikog broja spam poruka koje pokusavamo da filtriramo.
 
Procesor je zalemljen za plcu, pa ne mozes da nadogradis...ram ce mnooogo pomoci, mnogo ce lakse raditi laptop, kao i ssd...e sad, taj laptop je poprilicno slab, nemoj da ocekujes previse... :)
 
Hvala na odgovorima i informacijama.

Koliko cenite da ovaj laptop vredi? Uzeo sam ga 2017. u septembru.

I da, da ne bih otvarao novu temu pa cu ovde da se nastavim i nadam se da ne krsim pravila foruma.

Takodje i sa kompom bih se pozabavio

Trenutna konfig:
image.php


Znam da je ovde graficka naaaajslabija karika, neka integrisana iz naftalina.

Koju grafiku kupiti?
Da li ovde ide ddr3 RAM ili moze ddr4?
I da, definitivno neki SSD ce morati da padne.

Treba da mi legne plata pa hocu valjano da utrosim novac i kupim nesto s cim bih mogao lepo da igram neke igrice, npr gore navedene, a budem probao ukoliko budu dobre komponente, i neke novije naslove. Da, zaboravio sam GTA V da ubacim.
 
Po ovim podacima laptop ima jedan slot za RAM koji je iskoriscen. Mogao bi mozda da zamenis taj modul drugim, od 8GB, ako nije zalemljen na plocu. U svakom slucaju ne moze klasican DDR3, mora bas za laptop - SO-DIMM.
Slazem se da to nema previse smisla.
 
Poslednja izmena:
Laptop je los, procesor je grob bio i kad si ga kupio, bukvalno identican kao neki modeli iz 2009. RAM nece puno pomoci, SSD hoce. Procene su zabranjene na forumu.

Desktop koristi DDR3 mada ti je za tu masinu 8GB dovoljno, vise nece nista da pomogne. Od grafika zavisi i koje napajanje imas tu (po oznaci ploce bih rekao da je to HP Compaq 8200 Elite brend masina, unutra je obicno 320W, na takvu sam stavljao RX470 i radi bez problema, trebalo bi da moze i RX570) ali je i CPU problem da ne napravi Bottleneck grafici. RX 560 ce raditi sigurno, RX570 je skoro duplo bolja ali moze da napravi bottleneck, ja sam imao i5-2400 i GTA V na primer je bas zezao dok ostale igre su radile ok, zavisi od engine-a igre. RX570 se vise isplati, ima ih po 70e, neke majnerske sa samo jednim DVI izlazom su bile i po 50e. SSD obavezno.
 
Poslednja izmena:
U servisu mi je receno da je RX 570 kompatibilna sa ovim komponentama bez problema, osim tog napajanja gde mi je potrebno minimum 500W. Nisam stigao da pitam jer sam bio u zurbi, da li je moguce da na ovu konfiguraciju dodam RX 580 i koje bi mi napajanje najvise odgovaralo?
 
RX 570 ili 580 ima smisla samo ako zamenis procesor za jaci tipa i7-2600 i napajanje bar 500W kvalitetno tipa Gigabyte ili neki FSP. Takodje pogledaj, mislim da ne idu klasicni konektori na toj ploci pa ce ti trebati i adapter da ga povezes.
Najjeftinije resenje je da uzmes neku RX470 i sa tim procesorom i napajanjem mozes da se igras solidno.
 
Znaci da za ovu konfiguraciju 580 definitivno nije dobar izbor ? :/
 
Da li bi mogao putem privatne poruke da mi posaljes koje napajanje bi mi najvise odgovaralo uz RX570?
 
Nikakav odg...


Uzeo sam napajanje LC power LC600H-12 600W da bi mi bilo kompatibilno sa RX570, medjutim, nije kompatibilno sa maticnom, da l je realno da sad napajanje pravi problem?
U maticnoj ne postoji port za 20+4 pinova, da li je to neophodno da se umetne u maticnu ili cu morati da na kontu ove maticne jurim neki drugo napajanje. Inace i grafa i napajanje su mi stigli jutros.......
 
Izvinjavam se, video sam poruku ali zaboravih da odgovorim. LC 600 nije nesto ali za te pare i nema bolje. Gigabyte ima 500W model koji je odlican ali je i skuplji a i nema ga da se nadje kod nas.
Napisao sam ti gore da ti treba adapter da bi povezao obicno napajanje jer ti HP brendovi koriste drugacije konektore, napajanja su ista naponski. To je ovaj adapter:
https://a.aliexpress.com/_eOuh50
Zbog situacije vidi da li ga ima negde kod nas.
 
Poslednja izmena:
A postoji mogucnost da graficka uopste nece raditi na toj ploci, jer brendovi znaju da prave probleme za kartice koje korisnik ubaci, osim ako su kompatibilne. Moze da se desi da radi, ali obicno bude neka graficka koja ne trazi dodatno napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno