Šta je novo?

Problem sa zvukom

bobadilla988

Poznat
Učlanjen(a)
11.04.2020
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav svima.

Od juče imam problem sa zvukom. Sve je radilo ok, ugasio komp, posle 10 minuta upalio i zvuka nema.

Probao sam sa realtek hd audio drajverima 2.82, 2.81 i 2.80. i na kraju sa drajverom za moju ploču, Realtek HD Universal Driver 6.0.8911.1

Sve izgleda normalno, nikakvu grešku mi ne prikazuje.

Zanima me da li može da se utvrdi da li je crkla zvučna ili je softverski, da se ne cimam sa reklamacijom bez veze?

Ploča je MSI B450 A PRO MAX, stara tri meseca.
 

Prilozi

  • Sound-playback.jpg
    Sound-playback.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 35
  • speaker levels.jpg
    speaker levels.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 39
  • Device manager.jpg
    Device manager.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 38
  • Realtek hd audio.jpg
    Realtek hd audio.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 41
Meni je skorasnji Win update 2 puta ubio zvuk (prvi put sam odradio rollback, drugi put se ponovo azurirao dok nisam bio na poslu), proveri da mozda nije do toga. Isto sistem ne detektuje grešku, samo ne ide zvuk - ili se pojavi na 1 sekund za 5 minuta reprodukcije.
 
Poslednja izmena:
potvrđujem i ja,tako je mesecima,jedan apdejt ubije,drugi popravi i tako u krug...samo usb interfejsi mi rade stabilno,sve ostalo jok,naročito na laptopovima.
 
Na četvrtoj slici probaj dvoklik na "Analog: back and front panel" (dole, bukvalno klikneš na konektore na slici).
Vidi da li otvara meni sa izborom: Headset, speakers ... i da li je tu dobro selektovano šta se priključuje i na koji konektor.

Meni se to desilo sa headsetom nakon jedne nadogradnje ranije, nije radio mikrofon jer je stojalo na zvučnici ili slušalice, ili tako nešto..
 
Nazad
Vrh Dno