Šta je novo?

Laptop do 250e

bakicuu

Poznat
Učlanjen(a)
10.04.2020
Poruke
0
Poena
30
Zanima me koji nov/polovan laptop mogu da uzmem do 250€. Koristim laptop najviše za filmove i surfovanje, ali uskoro će mi trebati za neke inženjerske 3d programe ali to nije prioritet toliki jer imam solidan pc.
Šta preporučujete?
 
Za 3D zaboravi odmah, to laptop od 250E ne moze da gura - ni dobar polovan, a kamoli nov. Ja bih bez obzira na nezahtevnost surfa i filmova (to moze bukvalno svaki da tera) uzeo polovan laptop.
 
Novi laptopi do 250e su digitroni. Polovno se vec moze nesto solidno uzeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pazi, za te pare mozes da nadjes polovan laptop sa ovakvom specifikacijom:

Verovatno neki 15.6 ekran sa ne tako dobrom slikom
intel core i7 4700mq
8gb ddr3 rama
128-256gb ssd
integrisana ili neka nvidia graficka

E sad, ovaj laptop je poprilicno jak, ali je i star sigurno nekih 5-6 godina... :)
Za 250e ne mozes da uzmes nesto preterano dobro...ne znam, mozda da batalis taj 3d rad, i da uzmes neki sa dobrim ips ekranom, 8gb rama i ssd-om...procesor moze i neki intel U da bude, tako da manje trosi bateriju... :)

Mozda nesto ovako, malo je skuplji, ali se verovatno isplati...nije najaci procesor, ali imas poprilicno veliki SSD, dobar ekran i baterija traje koliko toliko ok... :)

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...3-sata-87863560-oglas.htm?filter_id=533800949
 
Meni snahin brat za svoju zenu (al sam zakomplikovao uvod :d) trazi laptop sledeceg opisa:

Ne treba neka specijalna konfiguracija, da može koristi MICROSOFT OFFICE, interenet, da ima solidnu brzinu (možda SSD)...itd, da može da drži prezentacije preko ZOOM aplikacije...i tako to...
Cena nam je važna...što jeftinije to bolje... :)
Cena: do/oko 250€ (mislim da hoce nov)
Velicina: 15"

Ima nesto a da se moze uklopiti i da nije "dno/dna" koje crkava, vise ne radi nego sto moze da ista radi...?

Hvala za svaki ozbiljan predlog.
 
Mozes pogledati i HP EliteBook 840 - 14" ili 850 - 15" to je top serija laptopova bilo koji i5 ti zavrsava posao, bitno je da ima 1920-1080 ekran i 8gb rama, nije toliko bitno da li je 4 ili 5 generacija procesora, ako neces igrice igrati onda idi samo na integrisanu grafiku. Novo za te pare ti je komad plastike koji ce trajati manje nego polovan laptop.
 
Moze i Latitude E6440/e6540, to su sve pouzdane masine.
Kupovina bilo kog novog laptopa za 250e je bacanje para.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pazi, za te pare mozes da nadjes polovan laptop sa ovakvom specifikacijom:

Verovatno neki 15.6 ekran sa ne tako dobrom slikom
intel core i7 4700mq
8gb ddr3 rama
128-256gb ssd
integrisana ili neka nvidia graficka

E sad, ovaj laptop je poprilicno jak, ali je i star sigurno nekih 5-6 godina... :)
Za 250e ne mozes da uzmes nesto preterano dobro...ne znam, mozda da batalis taj 3d rad, i da uzmes neki sa dobrim ips ekranom, 8gb rama i ssd-om...procesor moze i neki intel U da bude, tako da manje trosi bateriju... :)

Mozda nesto ovako, malo je skuplji, ali se verovatno isplati...nije najaci procesor, ali imas poprilicno veliki SSD, dobar ekran i baterija traje koliko toliko ok... :)

https://www.kupujemprodajem.com/Kom...3-sata-87863560-oglas.htm?filter_id=533800949

Jel se ti to salis ??? Pa ja sam bre za tacno 300 evra kupio polovan laptop Lenovo Ideapad 110 sa Intel i5 7200U i 1 TB hard diskom, doduse bilo je 4 GB memorije samo ugradjene. Ali u odnosu na ovo, moj je bomba. Bio je star manje od dve godine, kada sam ga kupio.

Posle 3 meseca sam mu kupio jedan DDR4 2666 modul od 16 GB, tako da sada imam 20 GB memorije. Onih 4 GB je zalemljeno za plocu !
 
Da, poredis procesor sa 2 jezgra i 15w sa procesorom sa 4 jezgra i 45w...jeste tvoj novije generacije, ali je slabiji jednostavno.. :)
Plus 1tb hdd je super, ali je sporo za sve pare...ssd je sada mast hev... :D
 
Imam i ja 7200u + 1tb hdd. Bacene pare.
Trebam mu ubaciti ssd, malo da zivne dok ga ne zameni neka Ryzen 4000 masina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A sta bi ste mogli kasti o Lenovo 50g za 350e ?
Ovo mu dodje nkako "sigurica" jer nidi mu kolega s posla, ko velim "ima koga za vrat hvatati" ako crkne nenadano... :D

1.jpg

2.jpg
 
Imam i ja 7200u + 1tb hdd. Bacene pare.
Trebam mu ubaciti ssd, malo da zivne dok ga ne zameni neka Ryzen 4000 masina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Da, takav je i moj plan bio, ali me je osujetila korona jer sam onda izgubio posao i ne mogu da nista kupujem sada....Inace da, tvoj plan je dobar, i ja tako razmisljam.

Ali ekran na ovom mom laptopu je KATASTROFA los, pre svega jer se vidi da je rezolucija premala za 17,3" i jos ekran nije mate, vec je glare...na suncu ne moze da se radi sa njimm, nemoguce je.

I ja cu uzeti neki sa Ryzen 4900H. verovatno na jesen, a RAM nece biti ispod 32 GB, 2x1 TB SSD u raid, na otplatu 3 godine cu uzeti tada.
 
Uzmi 4800h, nema potrebe da ides na 4900h, posto razlike skoro i nema, a 4800h je jeftiniji... :)

ionako još uvek nema 4900h laptopova, očekuju se tek sad od juna, a od jula će da se zahukta.

Ma ja ionako pre kasne jeseni ništa i ne mogu uzeti, a dotle će izaći ohoho novih laptopa, ko zna šta će tad biti. Još i Tigerlake izlazi u septembru negde...
 
Nazad
Vrh Dno