Šta je novo?

Stampac za povremenu upotrebu

ale

Slavan
Učlanjen(a)
11.12.2010
Poruke
1,980
Poena
265
Drustvo, potreban mi je stampac u boji koji bih povremeno koristio.
Kada kupim neke ulaznice, ili kada mi treba nesto hitno za stampanje, moram da vijam ove po knjizarama posto kod mene u okolini niko nema ispravan stampac.

Takodje, vidim da neki imaju i opciju skeniranja dokumenta, to mi isto ponekad zatreba, pa ako ima neka preporuka za jeftiniji stampac, pisite! :)
 
Poslednja izmena:
Da li ti treba ulaznica u boji.. kada ce ti na ulazu skenirati linijski crno beli code ili QR code..

u tom slucaju definitivno nesto povolno da se pazari .. greota je uzeti novo i stampati mesecno 10 listova ..

nasi nam i budzet da znamo ..
 
Ako ćeš retko i povremeno štampati, inkjet će da ti zapekne. Svaki.
Oko tebe niko nema ispravan štampač? Možda imaju baš pljuckavce? :p

Kupi neki najjeftiniji laser. Nije u boji, ali je zgodan za po kući. Ja, od kada ga imam, koristi se neobično mnogo.
Laseru ništa ne smeta ni da ne radi mesecima. Zaštiti ga samo od prašine, ako se baš retko koristi.
 
  • Like
Reagovanja: ale
I od mene preporuka za laserski, multifunkcionalni po mogućstvu. Osim prvog HP ostalih par inkjet su u mom iskustvu ispali bačena para. Laserski je i pored veće inijalne cene vredan svoje cene jer nema problema kao inkjet sa povremenim korišćenjem. Kad zatreba tu je i radi. Prednost multifunkcionalnog je komfor skeniranja i kopiranja u svojoj kući, nešto što je skoro svima potrebno povrmeno.
 
Ako ćeš retko i povremeno štampati, inkjet će da ti zapekne. Svaki.
Oko tebe niko nema ispravan štampač? Možda imaju baš pljuckavce? :p

Kupi neki najjeftiniji laser. Nije u boji, ali je zgodan za po kući. Ja, od kada ga imam, koristi se neobično mnogo.
Laseru ništa ne smeta ni da ne radi mesecima. Zaštiti ga samo od prašine, ako se baš retko koristi.

Meni je isto trebao, pa uzeh ovaj najjeftiniji hp 2633 za 5k

https://www.gigatron.rs/multifunkci...deskjet_2633_wireless_allinone__v1n06b-136356

ako može neki savet oko ovog "povremenog" štampanja...?
 
Ulaznice sam naveo kao primer. Npr. za godinu dana mi zatreba mozda 10x. Nekoliko puta sam imao neprijatnu situaciju u knjizarama u Bogaticu, i to bas kada mi je bio jako potreban. Stoji reklama da rade stampanje, fotokopiranje, i kada odes, ne zele uopste da razgovaraju ako imas manje od 5 stranica za stampanje. Zbog ovih m**** zelim da konacno uzmem sebi stampac.
Ako nije neka velika razlika u ceni(sada cu pogledati), vise sam za stampac u boji. Skeniranje mi takodje treba nekoliko puta godisnje, ali ako je bas velika razlika u ceni izmedju obicnog i sa ovom funkcijom, onda se odricem skreniranja :D

EDIT: Nisam mogao ni da pretpostavim da je ovolika razlika u ceni izmedju obicnog i u boji. Ipak ce biti crno beli, samo da vidim da li vredi dati 14 000 za multifunkcionalni, ili ipak da uzmem obican za ~8500.
 
Poslednja izmena:
ako može neki savet oko ovog "povremenog" štampanja...?

Uzeo si inkjet štampač. Oni su uglavnom u boji.

Ti štampači rade na principu pljuckanja boje kroz mikro dizne (zato se u žargonu zovu i pljuckavci).
Ukoliko se retko koristi, boja u diznama zapekne, i štamapč je samo za reciklažu.
Postoje tipovi kod kojih se dizne menjaju u sklopu celog kertridža sa bojom, ali i njima sve to zapekne kada se retko koristi, i to mnogo pre nego se boje potroše. A kertridž uopšte nije jeftin.
Moguće je punjenje zamenskim bojama, ali to je mačka u džaku, i često dovede do ubrzanog propadanja dizni.

Svi inkjet za koje znam posle 2-3 godine se više ne koriste jer ne rade, a uglavnom nisu potrošili ni prvo inicijalno punjenje boja.
Dobro i dugo rade samo onima koji ih zaista mnogo koriste, fotografi, dizajneri...
Ako želiš da živi dugo godina, moraš ga često korisititi, bar svaka dva tri dana. Ali ako ti retko zaista treba, imaćeš situaciju da ćeš zapravo najviše skupog punjenja potrošiti na bzvz štampu, samo da glava ne zapekne.

...

Laseri sa druge strane, imaju mnogo veći kapacitet štampe, i cena po otisku je daleko jeftinija. A mogu godinama da stoje i ni ne mrdnu, pa posle toga rade k'o prvi dan. Znam za još žive HP-6L. Njima samo na 10 godina, treba zamena jednog gumenog valjka. Laseri, eventualno, ne vole da se napune prašinom.

Toneri uglavnom postoje zamenski tj. reciklirani (napunjeni originalni toneri), koji su onda još jeftiniji. Nisam čuo da je neko imao problem sa zamenskim tonerom.
Čak i mi u firmi, na 20-ak raznih laserskih štampača i bar 200 zamenskih tonera za 10 godina, ni sa jednim nije bilo problema, svi su radili i dalje kada su otišli u rashod (sada imamo externu firmu što nam renta štampače... :sceptic: )

Laseri su uglavnom crno beli, bar ovi budžet modeli. Postoje i laseri u boji, ali su prilično skupi i glomazni.

...

Sve u svemu, inkjet (pljuckavac) nije da se kupi, pa ponekad nešto odštampa. Tako neće dugo trajati.
Laser će uz umerenu upotrebu, trajati dokle god ima drivera za njega. A za HP npr, i dalje ima drajvera i za one najstarije, s' početka '90-ih.

...

Prežvakano to više puta u sobama o štampačima.
Evo jedna bliska tema: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?463192-Pomoc-oko-izbora-multifunkcionalnog-laser-uredjaja
 
Poslednja izmena:
Ulaznice sam naveo kao primer. Npr. za godinu dana mi zatreba mozda 10x. Nekoliko puta sam imao neprijatnu situaciju u knjizarama u Bogaticu, i to bas kada mi je bio jako potreban. Stoji reklama da rade stampanje, fotokopiranje, i kada odes, ne zele uopste da razgovaraju ako imas manje od 5 stranica za stampanje. Zbog ovih m**** zelim da konacno uzmem sebi stampac.
Ako nije neka velika razlika u ceni(sada cu pogledati), vise sam za stampac u boji. Skeniranje mi takodje treba nekoliko puta godisnje, ali ako je bas velika razlika u ceni izmedju obicnog i sa ovom funkcijom, onda se odricem skreniranja :D

EDIT: Nisam mogao ni da pretpostavim da je ovolika razlika u ceni izmedju obicnog i u boji. Ipak ce biti crno beli, samo da vidim da li vredi dati 14 000 za multifunkcionalni, ili ipak da uzmem obican za ~8500.

Svakako se ne isplati uzimati multifunkcionalni bez velike potrebe, danas je 95% (povremenih) potreba moguce zadovoljiti besplatnom aplikacijom. Na stranu sto su i kabastiji.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Ja nikada ne bih uzimao ove jeftine stampace, nebitno da li je laserski ili pljuckavac (ne kaze se dzabe "ko ne plati na mostu, platice na cupriji"). Kupis jeftin pljuckavac, a posle platis za kertridz pola cene stampaca, a neretko kao i za novi. Bolje je uzeti malo skuplji pljuckavac, tj. neki najeftiniji u klasi sa "CISS" sistemom kod kojih nema zamene kertridza.
NPR. ovaj:
https://www.eponuda.com/inkjet-stampaci-cene/epson-ecotank-l3151-inkjet-stampac-cena-469362

edit:

Ima i jeftinijih, ali ovaj sam naveo kao primer.
 
Poslednja izmena:
Prvo moras da ponudis nesto u slicnom cenovnom rangu da bi moglo uopste da se polemise, a ne stampac od 200 evra umesto ovog od 70. Takodje, nije tacno da se ne moze zapusiti boja u CISS stampacu.
 
Ja nikada ne bih uzimao ove jeftine stampace, nebitno da li je laserski ili pljuckavac (ne kaze se dzabe "ko ne plati na mostu, platice na cupriji"). Kupis jeftin pljuckavac, a posle platis za kertridz pola cene stampaca, a neretko kao i za novi. Bolje je uzeti malo skuplji pljuckavac, tj. neki najeftiniji u klasi sa "CISS" sistemom kod kojih nema zamene kertridza.
NPR. ovaj:
https://www.eponuda.com/inkjet-stampaci-cene/epson-ecotank-l3151-inkjet-stampac-cena-469362

edit:

Ima i jeftinijih, ali ovaj sam naveo kao primer.

Dakle, ti savetuješ da neko ko štampa 10 listova godišnje, daje kao primer da mu treba da odštampa on-line kupljene ulaznice, treba da uzme CISS foto printer od 200€?!?

Slažem se da najjeftiniji pljuckavci brzo crknu, zapuše se dizne, ali i CISS imaju problema sa diznama ako malo i retko rade.

Osnovni modeli lasera su najpovoljniji izbor za retku i sporadičnu kućnu štampu.
 
Na kraju sam ipak uzeo obican laserski :)

Da ne bih otvarao novu temu, postavicu pitanje ovde.

Drug trazi stampac za malo veci obim stampe i cesto cu mi trebati skener.
Radnici u E*** su mu preporucili Xerox WorkCentre 3025BI zbog niske cene zamenskih tonera. Sa druge strane, on je gledao HP 135a, medjutim zamenski toner je skoro duplo skuplji.
Da li neko poseduje ovaj Xerox stapmac, i kakva su uopste iskustva sa ovim proizvodjacem
 
Moj ćale ima, dok ja imam HP 125nw. Njegovi zamenski toneri su nešto brljali, on planira zamenu štampača, e sad da li nije naleteo na dobre, ne znam. I ja sam imao problema sa jednim zamenskim tonerima za HP, ali kad sam promenio proizvođača, sve je bilo besprekorno. Odštampao sam 15000 strana, menjao toner 10ak puta. Nikad jeftinija štampa. Ne znam koliko sam ti pomogao, ali ja bih išao na HP. Xerox nije pravi laserski, ima neku led tehnologiju, sad ne znam koliko je to bitno.
 
Sad gledam cene, za taj 125nw zamenski toner je oko 900 dinara, dok je za ovaj 135a skoro 3000...
Valjda ce se jos neko ukljuciti, bas me zanima sta znaci to da nije pravi laserski. Sada sam pronasao na nekom forumu da je software brljavio na ovom Xerox, ali su to poruke iz 2016-te, valjda je do sada to ispravljeno.
 
Neka uzme neki polovan proveren, koji je kao nov koštao oko 200 evra, sad su oko 50-ak evra a toneri su im smešno jeftini.
Recimo HP p2015 je oko 50 evra, toner od 7000 strana je 1200 din
ili HP m401, slična priča, za nijansu skuplji i mlađi

Neka ne beži od polovnih, na svakom HP-u ove klase može da proveri koliko je oštampao strana.
 
Problem sa najnovijim laserskim modelima je taj što su kad se pojave skupi toneri, obično originalni ili neki oem skuplji, dok Kinezi ne razbiju kopiju to se posle sredi. Suludo je davati 20 evra za toner koji može da štampa 1000-2000 strana. Cena štampe je cena štampača+toner+papir
Pre kupovine bilo kog modela proveriti koliko košta toner za njega


Pogledaj cenu tonera, skoro kao sam štampač...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno