Šta je novo?

Periferni uređaji Preporuka za monitor

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, već nekih 5 godina koristim phillips tv 24' 60hz kao monitor, skoro sam uzeo gtx 1060 i primećujem da mi treba bolji monitor jer je slika u igrama očaj( sad sam bezveze prikačio 4k televizor i video razliku ) . Od igrica igram fifu, nba i ponekad neki fps(sad u zadnje vreme call of duty warzone), ali kad prođe ova stvar sa virusom slabije će se igrati igrice a više surfovati i raditi(digitalni marketing)

Voleo bih da što jeftinije prođem, znači šta mi je best buy? Ako može nešto dobro do 20k din ekstra, ako ne može onda ću izdvojiti više .

Dijagonala 24' ili 27'( pre bih ovo ali ako je bolja slika za manje pare na 24' onda okej)

Hvala unapred na preporukama

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Aoc 24V2Q, Acer Vg240y, 24” IPS 75Hz Freesync.
Vjerovatno best buy za oko 130-140e.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
ili se protegni još malo (ili uzmi polovno sa garancijom) za Aoc q32vfw (VA varijanta,ako ti više odgovaraju crne) ili q32vfwd8 (ips varijanta istog monitora,nešto skuplji,bolji uglovi,zasićenost boja i za nijansu je bolja izvedba ali je i VA varijanta sjajna).

2k na 31,5" je ugodno i za produktivnost,a igre ne moram da ti kažem kako će da izgledaju,a i 2k uz manje kompromise (npr gasiš AA koji ti i ne treba na 2k) bi i postojeća grafička morala da izgura...i lep je bump sa 60hz na 75hz,na papiru ne izgleda puno ali je itekako osetno...

i viewsonic je izbacio sličan model ali koliko sam video on je opet nešto skuplji i samo ips varijanta.nisam ga gledao,ali na osnovu dugogodišnjeg iskustva sa njihovim monitorima ovako na oko ima uvek jako prijatne boje ko nije u ultra agresivnoj priči sa saturacijom...

sledeći korak je ultrawide 21:9 monitor ali on ima poente tek od 34" i to postane jako skupo jako brzo...
 
Hvala vam obojici, uzeh jutros ovaj aoc 24 incha A 15 000 sa 2 godine garancije. Nisam još stigao da ga isprobam, napisaću utiske možda pomognem nekom u odabiru [emoji16]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, kakvi su monitori Samsung ls22F350FHUXEN, ili 24, al je skuplji za 5k. Prvi je 11k. Vredi li to za kucu, ili uzeti nesto drugo u tom rangu. Samo za home :)
 
Sta uzeti

AOC 24B1H

ili

Asus VP247HAE

Jedan je MVA,drugi IPS,flicker free i low blue light poseduju oba,ista velicina,oba imaju hdmi,ASUS ima manju potrosnju struje,AOC ima lepsi dizajn.
 
Tako nekako, samo bih izmenio malo ovaj deo: Ako ti je bitan kontrast i crna boja (filmovi, recimo, nocu ili u zamracenoj prostoriji), VA.
 
Evo gledam odziv je isti,5ms.
AOC ima overdrive za smanjivanje ghostinga,Asus ima Trace Free Technology.
AOC osvezavanje 60Hz,verovatno toliko i kod Asusa.

I Asus je VA,AOC je MVA,lazu neki da je Asus IPS.
 
Imas u toj prodavnici dva Philips modela, za 500-1000 din vise, ako ces IPS.
 
Ajd i ja da ne otvaram novu temu...
Da li je ovaj Aoc 24V2Q i dalje dobra kupovina s obzirom da je model iz 2018 ili postoje neki modeli koji su noviji i bolje za slican ili malo veci novac?
 
Da li je neko skoro kupovao monitor 24''?
Trebalo bi da uzmem neki budzet monitor. Budzet je nekih 17k. Teeba mi monitor za svaki dan. Neki casual gaming, igram trenutno samo World of Tanks, poneki film....Nema se vremena za visesatno blejanje uz kop :)
Sto se tice uslova voleo bih da je 75Hz vise od toga mi ne treba a i nemam grafiku ( ito cu promeniti ali opet neku budzet varijantu cu uzeti) da iskoristim mogucnosti takvog monitora.
Velicina 24''...voleo bih 27 ali nemam budzet za 2k 27cu. Nije da mi treba 2k rezolucija nego mi je frka dal ce se videti pikseli na 1080p.
Asus VA24DQ
ASUS VA24EHE
Philips 246E9QJAB/00
Ovo sam gledao ali generalno slabo im videa sa ovim budzet monitorima pa da odgledas par komada i uporedis price i vidis dal ti odgovara.
Dajte preporuku za neki konkretan model koji se moze kupiti kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno