Šta je novo?

rx 580 nema sliku na ekranu

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
kupio sam 4 kartice, 3 rade, jedna ne radi. vlasnik se kune da je sve radilo bla bla... da ne duzim

opis kvara je da kad se nakaci na kompjuter i poveze napajanje, sija plava lampica na kartici, normalno, kao i na ove 3 ispravne, ali ne baca sliku na ekran ni na hdmi ni na display port ni na dvi-d. Ventilator krene pa stane i kartica je hladna. Ono sto sam primetio, jeste na prekidacu malom za promenu biosa, na vrhu kartice, da je zalomljen pipak koji se pomera i sluzi za bios switch, ali iglicom moze da se pomeri. Ostale nedostatke nisam primetio. Ima normalan jedan kratak BEEP kada se pali racunar, kao kada je sve ispravno ali slike ni na vidiku. Napajanje je warden 600w i ima 6+2pin

Bio je sticker na srafu pre otvaranja

neki savet?

92247391_919586318546005_289161976033050624_n.jpg 92532619_2564206210507605_8120517494298378240_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj da prikacis 2 graficke na komp (a da druga bude ta problematicna). Ako je vidi GPU-z, onda probaj da joj flesujes bios.
 
nosi nekom iskusnijem da preflešuje bios,najlakše ti je i najbrže.
 
jel mogu da nakacim monitor na integrisanu pa da probam posto nemam trenutno kod kuce ni jedno napajanje sa 2x8 pin ?
 
Taj Ryzen nema intedrisanu grafiku.
 
Ja bi proverio taj bios prekidač da li ima spojeva, sa multimetrom.

Mada bi taj prodavac trebao da ti da i prizna radnu garanciju.
 
@countmike: taj komp ne cackam i ne ubacujem nista od "sumnjivih" stvari za isprobavanje bilo kog tipa. na drugom kompu to drndam

@rick: ispao sam magarac sto nisam odmah sve isprobao, vec kako sam sklapao jedan po jedan racunar za potrebe svoje igraonice, kad je ta kartica dosla na red, ispostavilo se da ne radi. A po Marfiju, naravno da je bila poslednja u nizu, tacnije 20ak dana nakon kupovine.
 
da ti odgovorim na pitanje - da,ako nije katastrofalan kvar ploča će postovati i baciti sliku na integruši,a onda ćeš moći u device manageru da vidiš dal je ploča uopšte i vidi,pa čak i flešuješ iz windowsa.

samo proveri podešavanje u biosu za primary display adapter pa ako je na auto stavi igpu,čisto sigurnosti radi,mada bi trebala da baci svakakao ako je enabled.

to što su karte indentične na oko nije garant ičeg,samo su se štancale,miksovale memorije i u istim bečevima,kako je ko šta uspeo da nabavi,moraš da fizički potvrdiš koja je memorija,pa na unverified uploads na techpowerup sajtu pa svedeš na one sa tvojom memorijom i udariš redom...zato ti kažem da nosiš nekome ko je to slično radio već.

to što je slomljena plastika je samo poprilično jasan dokaz da je prošli vlasnik prčkao pa vrv i oba biosa,muzle su se te karte,cedila suva drenovina pri kraju zbog panike...
 
Probao sa integrusom... ne vidi je u device mngr
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno