Šta je novo?

Pomoc oko izbora multifunkcionalnog laser uredjaja

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,412
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi proveren laserski all in one printer/skener.
Skenirao bih i stampao dokumente za firmu tako da mi ne treba nista od najnovijih tehnologija vec mi treba mazga koja ce dugo i pouzdano da radi.

Nije mi bitan brend, budzet recimo oko 15.000.

Hvala unapred.
 
Potraži neki od Kyocera modela, koliko znam važe za pouzdane. Ne znam koliko koštaju novi, doduše, da li ti se uklapaju u budžet...
Sem Kyocere, gledao bih Xerox i Brother...
 
Poslednja izmena:
ma koliko da se ne razumem u stampace uzeo bih Kyoceru ali mi je na zalost overkill u svakom smislu pa i novcano. najjeftiniji multi kosta vec 50k.

takodje gledam i nesto sto je najzastupljenije kod nas zbog kupovine kertridza u buducnosti.

za sad je izbor pao na HP M130nw pa cu sutra da razgledam jos malo pre porucivanja.
 
Tonere nije problem naći...

Videh kasnije da nema jeftinijih Kyocera...pogledaj i Xeroxe i Brothere, možda nađeš nešto.
 
Pogledaj prvo kakva je situacija sa tonerima, originalnim i zamenskim, za pojedine modele i marke. Koliki su kapaciteti, i cene.

Svi ti laserski multifunkcionali, rade veoma blisko, ono, kada se gleda kvalitet štampe i skeniranja.
Razlike su u "ceni po otisku", kada se gleda cena tonera.
Za neke marke, ili nema zamenskih tonera, ili se teško nalaze.

Preporučio bih da uzmeš sa WiFi-jem. Razlika u ceni je mala, a ponekad mnogo znači da ti štampač nije odmah pored računara (to ono, ako ti žena vodi uređenje prostora :p ).
Moj WiFi štampač je jedno vreme stajao u špajzu. Sada stoji u ormau u predsoblju. A ovde gde je računar, u fancy dnevnoj sobi, zaista bi bio rogobatan.
...i to preko WiFi, zaista radi lepo.

edit: Ok, vidim da WiFi multifunkcionalni nema baš jeftino. Običan, štampač only, manja je razlika između WiFi i ne WiFi
 
Poslednja izmena:
to najvise i gledam, da je dostupan i lak/jeftin za odrzavanje.
ovaj pomenuti HP M130nw je ok i ima wifi sto bi mi znacilo tako da najverovatnije uzimam njega u ponedeljak pa javljam kad stigne.
 
Taj HP jeste najbolji izbor za te pare ali nije mazga. Mazge su barem duplo skuplje. Da li si razmišljao u pravcu nekog polovnog Hp-a m1132 ili m26a ? Izdržljiviji su nego ovaj novi hp a toneri su bruka jeftini

Štampači Kyocera, Brother i Xerox nisu zahvalni kada treba da se poprave.
 
stigao mi je juce stampac i bas sam se razocarao. stigao je felerican pa je nemoguce povezati ga na wifi. ocajni su drajveri i interfesj a stampac mi je trazio da instaliram tonu bloatwarea i na kraju je komp prestao da ga prepoznaje i oreko usb-a.
bas sam promasio sa kupovinom.
videcu do utorka nesto drugo a ovaj im saljem nazad i trazim pare.
 
Da li si mu nameštao statičku IP adresu ?
 
mislim da je to bilo na automatskom podesavanju ali sam probao bukvalno sve sto postoji i procitao sva uputstva.
ovakve stvari moraju da rade out of box, najvise 2 min podesavanja a ne da izgubim ceo dan.
 
Moraš da mu prvo promeniš način dodeljivanja IP adrese sa automatic ili DHCP na manual pa tek onda da ručno ukucaš statičku ip adresu (može i gateway mada nije presudno).
Primera radi 192.168.1.100 ako je gateway 192.168.1.1 ili 192.168.0.100 ako je gateway 192.168.0.1. Nemoj da šteluješ npr. 192.168.1.2 ; 192.168.0.2 ili tako neki niski zadnji broj u IP adresi jer može doći do konflikta sa nekim drugim uređajem koji je nakačen na mrežu, npr. komp, mobilni, laptop i slično. Poenta je da staviš IP adresu na štampaču da ne dođe u konflikt u mreži i da ne menja IP adresu čim štampač ugasiš i upališ.
Kada to uradiš onda će da radi i na lan i na wifi jer koristi istu IP adresu i za jedno i za drugo.

Out of the box može da radi samo na USB. Za mrežu i wifi moraš da znaš šta radiš.


mislim da je to bilo na automatskom podesavanju ali sam probao bukvalno sve sto postoji i procitao sva uputstva.
ovakve stvari moraju da rade out of box, najvise 2 min podesavanja a ne da izgubim ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Kao sto su napisali gore, probaj da rucno setujes IP adresu preko ekrana na samom stampacu i spoj ga sa mreznim kablom dok mu instaliraj drajvere, koristi Full Feature Software and Drivers, nemoj basic ..
 
hvala ljudi, probao sam sve, na kontrolama i displeju stampaca postoji samo opcija show ip address i kada kloknem na ok nista se ne desava.
kao sto rekoh, ovo sve ne sme da traje duze od 15 minuta a ja sam uspeo da izgubim nekoliko sati tako da ga vracam nazad i uzimam neato drugo.
razmisljam da ovog puta odaberem model koji uopste nema podrsku za wifi.
 
pogle ovaj klip..
https://www.youtube.com/watch?v=t-kiWyiXjc4

ajde ga vrati na default podesavanja, mora negde da pise default IP adresa, spoj komp i HP lan kablom, stavi komp u istu mrezu, subnetmask je 255.255.255.0, dodeli mu adresu iz opsega koji koristis.. ili podesi da bude wifi, konektuj ga na tvoju wifi mrezu.
 
nisam kuci za vikend ali ajde mozda isprobam i ovo pre vracanja pa javljam.
stampac iopste ne radi lose, samo je jako los interfejs i totalno nelogicna podesavanja. takodje i drajveri uz tonu bloatwarea.
 
Ne pomažem uopšte, ali bih da napomenem da imam HP1102w, sa WiFi-jem, i to je proradilo odmah, za par minuta čačkanja, i radi kako treba već godinama.
Ok, kod prvog paljenja i podešavanja, bilo je potrebno povezati ga USB kabelom na računar, da mu se kaže koju mrežu da gleda i koji je password.
Kače se na njega svi računari u kući, čak može da se štampa i sa telefona.
Nikakav bloatware se nije instalisao (ponudi on tamo neke jeoš softvere, ali ima i opcija drivers only).

Žao mi je što čujem da je HP to nešto iskomplikovao, ili da ti je stiagao feleričan primerak.

:(
 
hvala ljudi, probao sam sve, na kontrolama i displeju stampaca postoji samo opcija show ip address i kada kloknem na ok nista se ne desava.
kao sto rekoh, ovo sve ne sme da traje duze od 15 minuta a ja sam uspeo da izgubim nekoliko sati tako da ga vracam nazad i uzimam neato drugo.
razmisljam da ovog puta odaberem model koji uopste nema podrsku za wifi.
Imam isti štampač na poslu i naravno da je moguće menjati podešavanja u vezi IP adrese na samom štampaču. Slažem se da je meni jako nelogičan ne bi bilo pogrešno reći i glup, ali to je što je.
Ako se dobro sećam kada je štampač u standby na ok dugme ulaziš u meni gde imaš mrežna podešavanja.

Kada smo već kod teme HP štampača od toga je ostao samo brend jer je to odeljenje od HPa kupio Samsung i pošto mi se burazer bavi servisiranjem birotehnike ovo su njegove reči "Žali Bože šta uradiše od onakvog proizvođača, a sada prodaju ovo smeće"
Mislim da bih se složio sa njim po ovom pitanju...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ceo meni sam prostudirao i znam ga napamet ali svakako cu mu dati jos jednu sansu sutra kad se vratim u stan i isprobam sve jos jednom jer me jako mrzi da ga vracam i trazim drugi stampac.

ako bude radila lan opcija kako treba i ne bude nekih zavrzlama i gubljenja vremena onda je jos i bolje pa cu ga ostaviti tako.
ako i tu krene da glupavi i vrti u krug mislim da mi stampac i ne treba i da mi je jeftinije da odem povremeno do stamparije i platim 10 din da mi odstampaju :)
 
Kada smo već kod teme HP štampača od toga je ostao samo brend jer je to odeljenje od HPa kupio Samsung i pošto mi se burazer bavi servisiranjem birotehnike ovo su njegove reči "Žali Bože šta uradiše od onakvog proizvođača, a sada prodaju ovo smeće"
Mislim da bih se složio sa njim po ovom pitanju...
Obrnuto je, HP je kupio Samsungovo odeljenje za štampače, pa je sad sve HP. Samsung inače ima odlične štampače, moji u firmi imaju jedan koji se koristi svakodnevno kao štampač, kopir, faks uz aftermarket tonere i radi preko deset godina uz jednostavne servise i popravke. Imaju i HP 2015 koji su se takođe odlično pokazali.
Kad se kupuje štampač treba izabrati model u skladu sa potrebama. Najjeftiniji plastikaneri su sasvim dovoljni za kućno korišćenje, ali su pogrešan izbor za firme i veći obim štampe.
 
Nazad
Vrh Dno