Šta je novo?

Trazim graficku da uparim sa procesorom...

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,112
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi savet. Imam i3 4160 i CM 500w,trazim graficku do 60€ koja bi sluzila uglavnom za igranje Fortnite, PES20... nekome, da nije na low podesavanjima a opet da nema bootleneck neki ogroman spram procesora.
Jednostavno ako ima nesto za high podesavanja da radi sa ovim procesorom bez seckanja, kocenja... bilo bi sjajno da moze i na epic ali...
:)
Nesto da bude best buy!

Scaki predlog je dobro dosao jer ih je u oglasima pun sut pa ne znam ni sam, uglavnom kopacice AMD...
 
pes20 ce ti i raditi na nekim low/medium podesavanjima. a fort bez sitnih seckanja tesko na tom procesoru na bilo kojim podesavanjima...
 
pes20 ce ti i raditi na nekim low/medium podesavanjima. a fort bez sitnih seckanja tesko na tom procesoru na bilo kojim podesavanjima...

Pa gledaj, trenutno koristim 1070 sa ovim procesorom, pise bootleneck 76%,ali radi, sljaka... :d
Zamisli tek tu havariju...
Nema veze, zanima me nesto sto ce praviti najmanje problema, da nije skupa ali da radi posao...ima nekih RX modela sa 2,3,4GB ddr5... ne znam ni sam sta gledati.Najgore od svega je sto jednu video a napaja se kao ova moja do 250w i jos msm da je vec od ove moje :trust:
Strasno...
 
cek, ti imas 1070 i hoces drugu grafiku ili?
 
Svašta, zašto bi unazadio dobru grafiku...
Pare koje bi dao za drugu grafičku upotrebi za jači procesor i rešen problem.
I batali te online bottleneck kalkulatore, pouzdani su koliko i online kalkulari za napajanja...

Kad smo kod bottlenecka, Gamers Nexus su još davno testirali jedan Pentium G sa 2 jezgra i tek se sa 1070 pojavio bottleneck sa njim...
 
Poslednja izmena:
i3-4160 je preslab procesor za smisleno uparivanje svežih igara i dovoljno brzih grafičkih kartica pogotovo onih sa novijim arhitekturama. Nije za kombinovanje sa GTX 1070 i novijim igrama.

Radeon RX 570/470 4GB (150/120W TDP) su dobre kartice za male pare. Oko 70e. Čak i tada bi trebalo uzeti bar i5-4570 koji je 50e. Sasvim su solidan par. Može i brže od i5-4570 ali gubi se ekonomičnost.

Ako se ostaje sa GTX 1070 onda ipak neki i7 za tu ploču ili zamena i ploče, procesora i memorije novijom generacijom. Za postojeći sistem, i7-4770 je negde oko 100e, i7-4770k oko 120e.

Memorija, ako nije, obavezno dual channel i što brža.

Kad su nelimitirane, GTX 1070 je oko 50/60% brža od RX 570/470.

--------

https://www.youtube.com/watch?v=7MVz7c-38RE
https://www.youtube.com/watch?v=g-byXC63_t4
 
Poslednja izmena:
Imam ucponudi Gigabyte R9 380 4 GB DDR5, verovatno kopala Boga oca... 50e...sta mislite iskreno, bacanje para, ok, moze... skupo?
 
Nikad ne znaš da li će da naleti nešto...a i odložićeš neminovni apgrejd.

Ne kapiram tvoju logiku: "Procesor mi je slab, daj da oslabim i grafiku" umesto da imaš jače i jedno i drugo, možeš samo da dobiješ, a pare svejedno daješ...
Jedino ako si rešio da prodaš 1070-icu jer ti treba kinta, i onda bi ućario 100 i par desetina evra, ako imaš sreće da je prodaš za 200€.

Za tih 50-60€ koliko nišaniš, možeš da uzmeš i5-4570 ili slični Xeon (nisi rekao koju matičnu imaš?). Za 100-120€ možeš da uzmeš i7 ili odgovarajući 4-core 8-thread Xeaon, ali nisam siguran da li ta 4 threada vrede duplo više...
U svakom slučaju, bolje nego dvojezgarni i3. I ja sam prodisao kad sam svojevremeno prešao sa i3 na i5...
 
Poslednja izmena:
Nikad ne znaš da li će da naleti nešto...a i odložićeš neminovni apgrejd.

Ne kapiram tvoju logiku: "Procesor mi je slab, daj da oslabim i grafiku" umesto da imaš jače i jedno i drugo, možeš samo da dobiješ, a pare svejedno daješ...
Jedino ako si rešio da prodaš 1070-icu jer ti treba kinta, i onda bi ućario 100 i par desetina evra, ako imaš sreće da je prodaš za 200€.

Za tih 50-60€ koliko nišaniš, možeš da uzmeš i5-4570 ili slični Xeon (nisi rekao koju matičnu imaš?). Za 100-120€ možeš da uzmeš i7 ili odgovarajući 4-core 8-thread Xeaon, ali nisam siguran da li ta 4 threada vrede duplo više...
U svakom slučaju, bolje nego dvojezgarni i3. I ja sam prodisao kad sam svojevremeno prešao sa i3 na i5...

Asus H81M-K 1150...
 
Ako mozes da nadjes za te pare RX470 4gb do bi ti bila najbolja kupovina. Ali u svakom slucaju bi morao da promenis procesor na i5.
 
Hajde onda ovako...dajte predlog za Ryzen, model a plocu cu neku najjeftiniju, koji ima taj graficki cip ili kako se vec krsti i koji moze da gura lagano Fortnite. Da nije skupvkao otrov... onda bi to mozda bilo najbolje, prodati ovo starije malo i uzeti Ryzen sa grafikom u sebi... Samo nemam pojma koji modeli imaju grafiku, na sta obratiti paznju?
 
Najbolji Ryzen sa grafikom je za sada 3400g. tu je negde sa 1050.
 
Nazad
Vrh Dno