Šta je novo?

iPhone 12

Od kada sam kupio 12 pro silver, nosio sam ga u najobičnijem providnom silikonu koji sam uzeo u tržnom centru. Danas sam skinuo silikon jer je počeo da žuti i ne mogu da verujem koliko su se one metalik ivice izgrebale od silikona na sve strane :oops: Prvo sam mislio da su fleke, ali ne mogu da se skinu nikako...
Mislim da je moguce da se to sredi nekako, poliranjem i sl. Inace, ovo je cest problem sa silikonskim maskama, kada npr. ispod maske zapadne zrnce peska i osteti kuciste jer se silikonska maska, za razliku od tvrde plasticne, pomera. Treba izbegavati silikonske i birati tvrde, barem kada je ovakav slucaj u pitanju.
 
Ili je silver osetljiv kao i na svakom modelu, prakticki se grebe sam od sebe.
 
Mislim da je do telefona. Drugar ima XS silver, nosio ga u apple silicone case i na dnu su mu se pojavile kao neke ogrebotine, mada kada se predje noktom, ne oseca se nista, al opet, vidi se da imaju sitne linije
 
On nije sa njim zasticen sa donje strane :)
 
a sta ima veze ako se izgrebe? nije valjda da robujete telefonu?
 
Nije da robujem telefonu nego ga stitis iz prostog razlog sto kasnije mozes da izvuces kesa zbog mint stanja ili jednostavno, neko kao ja, ne moze to da gleda da ima. Nije motorka da ga nosim u sumu i briga me dal ima ogrebotina.
 
Ima nas raznih, znam par njih koji cuvaju telefon vise nego sebem, kad se pojavi neka ogrebotina tragedijam odmah se menja telefon.
 
Ja na primer cuvam telefone, prosto ne volim da mi je nesto osteceno. Prosto neki smo pedantniji po tom pitanju. Vodim racuna ali ne robujem.
 
Ja samo dbrand bez stakla i imam apple care. Ako mu se nešto desi, desi se, odem i zamenim, ne boli glava.
 
Nije da robujem telefonu nego ga stitis iz prostog razlog sto kasnije mozes da izvuces kesa zbog mint stanja ili jednostavno, neko kao ja, ne moze to da gleda da ima. Nije motorka da ga nosim u sumu i briga me dal ima ogrebotina.

ja bih da izvucem kesh svakako 😂 a i tel mi na poslu ispada non stop kad nema neku grippy masku.
 
Od kada sam kupio 12 pro silver, nosio sam ga u najobičnijem providnom silikonu koji sam uzeo u tržnom centru. Danas sam skinuo silikon jer je počeo da žuti i ne mogu da verujem koliko su se one metalik ivice izgrebale od silikona na sve strane :oops: Prvo sam mislio da su fleke, ali ne mogu da se skinu nikako...

Vide se na drugoj slici mali krugovi, kao tačkice, veovatno pesak ušao i grebao, kao što je napisao Anderson.
 
Ne pamtim kada mi se toliko svidjao neki telefon (12 običan)... a sa druge strane jedva čekam da ga zamenim.
Naime kajem se što nisam uzeo Pro a apsolutno mi ke smor da je jurim sa prodajom/zamenom...
 
Jel postoji razlog zašto baš Pro. Kamera? Koliko vidim samo je tu razlika. A u ceni >200€..
 
Da skoro isti, obične 12 ke kreću od 64 GB dok su Pro samo od 128 GB,
Kamera da..mala razlika i u zoom u 4x vs. 2x kod običnog., telephoto, Apple ProRAW,...
Digital zoom up to 10x vs.5x, Night mode portraits,...
A da i obične 12 ke nema u zlatnoj boji ;)
 
Od kada sam kupio 12 pro silver, nosio sam ga u najobičnijem providnom silikonu koji sam uzeo u tržnom centru. Danas sam skinuo silikon jer je počeo da žuti i ne mogu da verujem koliko su se one metalik ivice izgrebale od silikona na sve strane :oops: Prvo sam mislio da su fleke, ali ne mogu da se skinu nikako...
Odavno sam si uveo naviku jednom u 10/20 dana da izvadim telefon iz maskice (kakve god), prebrišem ga magičnom i turim nazad. Nikad nikakvih problema.
 
Pitanje vezano za alarm.

Deluje banalno ali ne znam kako da resim...Na primer stavite alarm da zvoni u 7:00, u slucaju da, kada krene da zvoni u 7, ne stignete da ili ga "snuzujete" ili stopirate, sam ekran ce se zakljucati, alarm ce i dalje da zvoni, i ako vam je namera bila da ugasite alarm, to necete moci, jer prilikom otkljucavanja ekrana on ga automatski snuzuje a to nisam zeleo, zeleo sam da ga ugasim, ali pod ugasenim ekranom to ne mogu da uradim. Ili mogu zna li neko ? :)
 
Nisam primetio problem još uvek, pa ne znam da li može sa lockscreen-a.

Svakako možeš da otključaš telefon i odeš u aplikaciju i ugasiš alarm, koji je snoozovan.

Meni se Bedtime alarm ponavlja svakog dana, a obični alarmi su backup alarmi koji se ne ponavljaju nego ih setujem po potrebi.
 
Hteo sam da prebacim slike sa Google photos . Selektovao sve iz aplikacije, uradio save to device. Sve je to islo kako treba, odmah ih je bacao u icloud i to se i ocekivalo. Ono sto je sad problem je velicina backup-a. Do sada je bio oko 1gb a sada oko 23gb. Na memoriji telefona nema uvecanja za te slike , one su otisle u icloud . Ne vidi se uvecanje na memoriji telefona. Gasio sam telefon i palio, brisao stari backup ali on i dalje prijavlju 23 gb. Sve i da su to te slike, nema ih toliko , mozda 13-14gb. Ima li neko ideju sta raditi?
 
Nije, onda bi bilo oko 12gb. Najgore sto on pravi 23gb a kaze da je sledeci backup tezak oko 17gb. Nesto je pobrljavilo a ne znam sta i kako da ga resim.
 
Pa pobriši slike sa telefona. Uradio si "Save to device", znači moraju biti negdje na telefonu...
 
Da li neko puni 12icu sa 20w punjacem? Zanimaju me iskustva posle duzeg koriscenja. Da li moze da osteti se baterija upotrebom fast charger-a?
Skoro sam uzeo Apple 20w punjac ali sam primetio da mi se greje telefon vise nego sa 5w punjacem.
 
Poslednja izmena:
Da li neko puni 12icu sa 20w punjacem? Zanimaju me iskustva posle duzeg koriscenja. Da li moze da osteti se baterija upotrebom fast charger-a?
Skoro sam uzeo Apple 20w punjac ali sam primetio da mi se greje telefon vise nego sa 5w punjacem.
Ja punim 11 pro max tim punjacem od 20w, kontam nece nista biti.
Trazi mi lik 80e doplate za vakum 12 128gb, da dam svoj 11 pro max, full, mint stanje pod garancijom jos. Ili 250e za otvoren 12 pro, bio izlozbeni model u ch, aktiviran u aprilu to sam vidio.
samo sam se nasmijesio na obje ponude. 😂
 
Pa pobriši slike sa telefona. Uradio si "Save to device", znači moraju biti negdje na telefonu...
Jesam ali ih nema na telefonu. Nesro je drugo pobrljavio, neki dan sam stavio neki video materijal a nisam ga aploudovao u cloud pa je to povlacio i hteo da gura kao backup.
 
Ljudi molim za predlog nekog file menagera koji moze da me odvede do downloadovanog pdf dokumenta i isti otvori
 
Ne znam zasto bi koristio bilo sta kad ovaj njegov radi posao. Meni otvara sve.
 
Pozdrav svima.

Ovako uzeo sam Iphone 12 128gb model preko mts pre 10 dana. Moram da napomenem da mi je ovo prvi IOS telefon pa mi treba pomoc. Naime od kako sam uzeo telefon jedva sam uspeo da kalibriram boje pa da mi ekran ne bude previse zut ili previse plavicast. To je za mene bio prvi sok. Nakon toga sam primetio da mi tastatura ima neke lagove prilikom kucanja poruka (pokusao sam i restart tastature i gasenje raznis opcija), bilo da kucam poruke preko raznih aplikacija (whats up, viber i mesindzer) tako i prilikom slanja SMS-ova. Sledeci problem na koji sam naisao jesu glicevi i lagovi prilikom igranja Asphalt 9 i Crash igrice. Nisam uzeo telefon zbog igrica , ali sam cisto hteo da proverim performanse. Generalno mi se cini da je telefon prilikom koriscenja glavnih aplikacija malo sporiji i trzaviji. Da li ja tripujem ili stvarno postoje takvi problemi? I da li je problem do softvera ili cu morati da reklamiram telefon? Ima li neko resenje? Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh Dno