Šta je novo?

iPhone 12

U svetu u kome koristim originalni iPhone SE, iPhone 12 5.4" nije mali telefon :d
Samo sam odgovarao na poruku gde srkytheone kaze da cemo mi koji insistiramo na malim telefonima konacno dobiti ispunjenje zelja.
Meni ce se zelje ispuniti tek kada u kucistu velicine kao kod SE dobijem novi iPhone (sto ce biti verovatno nikad :D)
 
Ne može se naravno svakom ponaosob ispuniti želja, ali veliki broj ljudi će biti zadovoljan.
Mislim da će taj od 5.4" biti najprodavaniji.
 
Steta ako ostave dizajn isti kao ip11(kamera ) odvratan je samo zbog ogavnosti ne bih uzeo obican ip11 samo pro onaj prazan prostor mi je bas bas bljak
 
Šta znam, meni se sviđa izgled obe kamere.
Samo se nadam da će modul kamere biti u boji kućišta, kao kod 11 serije, ako bude crn, biće ružnije.
 
Šteta što su osiromašili jeftinije modele za 2gb rama. Još veća šteta ako imaju i 60hz ekran.
Sreća da su odustali od početne verzije od 64gb.
Što se tiče kamera obična + ultrawide su sve što mi treba, ne verujem da će ih nešto lepše uklopiti u odnosu na 11.
 
Ocajan mi je prazan prostor mnogo elegantnije je reseno kod ipx-xs....
 
Meni se recimo taj prazan prostor i dopada.
Ova moja na Xs-u mi sad deluje bedno nekako... [emoji2371]
 
Kod pro je fenomenalno.. treca kamera i ima razloga za tim, ali ovde mi je nedovrseno... ipak mi je tu x-xs daleko ispred po dizajnu zadnjeg dela:) bas je kompaktan i mocan, kao i pro 11tice :)
 
Mislim da će pro da izgleda još bolje kada dođe i 4. senzor, pa da bude sve simetrično.
 
Ima da izgleda savrseno :) ali mi je 6.1 preveliko vec....
 
Šteta što su osiromašili jeftinije modele za 2gb rama. Još veća šteta ako imaju i 60hz ekran.
Sreća da su odustali od početne verzije od 64gb.
Što se tiče kamera obična + ultrawide su sve što mi treba, ne verujem da će ih nešto lepše uklopiti u odnosu na 11.
Najbolje sad da da 120hz i 6 giga rama i sve top za 700$.

Šta će sa pro modelima?

Ovo je sasvim korektno.

Ni Xiaomi ne daje za male pare 90hz, 120hz, a ne Apple.
 
90hz na jeftinijim, 120hz na Pro modelima.
I ubiju skoro sve Android proizvođače. :d
Em imaju "povoljne" flagship modele em imaju i manje flagship modele.
Tu bi se većina ljudi vodila parolom "bolje 750e za Apple nego za Xiaomi/Huawei".
Xiaomi više i ne gledam, podigli cene a maksimalno pilićare na svakom koraku. A ovi non Pro modeli su mi interesantni i zbog cene i zbog dimenzija.
 
90hz na jeftinijim, 120hz na Pro modelima.
I ubiju skoro sve Android proizvođače. :d
Em imaju "povoljne" flagship modele em imaju i manje flagship modele.
Tu bi se većina ljudi vodila parolom "bolje 750e za Apple nego za Xiaomi/Huawei".
Xiaomi više i ne gledam, podigli cene a maksimalno pilićare na svakom koraku. A ovi non Pro modeli su mi interesantni i zbog cene i zbog dimenzija.
Amin


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Valjalo bi da malo smanje osnovni model. Ja sam skoro uzeo 11icu pa cu tek 13icu dogodine. A 12 preskačem. Nadam se da će 13 da bude radikalna promena kao što je x bio u odnosu na 8. 12 će da bude sličan 11 samo što ima oštrije ivice.
 
A šta radikalno može da se promeni, osim da se notch u potpunosti ukloni?
Serija 12 će biti "super cycle" godina kada se dešavaju radikalnije promene.
Kratak osvrt u prošlost govori da svaka 4 generacija ima radikalnije promene u odnosu na prethodne.
Budući da su mobilni telefoni došli skoro do maksimuma(u dizajnerskom smislu), jedino što nas čeka je ekran preko cele ivice.
Teško da će u skorijoj budućnosti biti tolikog skoka, kao što je bio onaj sa 7 na X.
 
Poslednja izmena:
Kamera ispod displeja
90hz i vise ekran
ceo ekran da bude citac otiska prsta
grafitna baterija koja ce trajati 10 dana

Ovo kad se sve uradi i kada takvi telefoni dodju u slabije kategorije do maks 300-400e, mislim da nece biti potrebe uzimati skuplji telefon... :D
 
Istekao mi je ugovor kod operatera i mogu lagano da uzmem novi tel. Razmišljao o 11 Pro običnom. Sad posle ovih leak-ova i najava pokušavam da se strpim do novembra i uzmem 12. Ono što mi je pitanje svih pitanja se odnosi na to koliki će brzo zaživeti 5g mreža?! Sad je sredina 2020. Ugovor na 2 god a vec sredinom 2021 npr. krene masovna upotreba 5g tehnologije a ja na 11 Pro ili 12 sa jos godinu dana otplate za telefon iz "stare" generacije.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
To je bukvalno poslednja stvar o kojoj bih brinuo.

11 Pro je zver + te idealne veličine neće biti kod 12ki


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za mene je opet pa iP12 idealna velicina.
 
Kako sam čuo, kod nas ima samo jedna 5G bazna stanica.
Teško da će uskoro doći 5G za komercijalnu upotrebu.
 
Samo da bude 120hz, ili bar 90, ne mora Samsung... [emoji1317]
 
Nisam ni mislio za obične.
 
https://m.gsmarena.com/samsung_secures_80_of_all_oled_orders_for_this_years_iphones-news-43439.php

Ako ce 80% ekrana biti iz Samsunga, onda ce verovatno i deo "ne pro" modela imati Samsung ekrane. Mada ne sumnjam da ce BOE i LG proizvesti dobre ekrane, Apple ima visoke standarde i nece biti mesta fuseraju, hulku itd.
Objavljena je već glasina da će samo iPhone sa 6.1" (ne-pro) biti Boe, mali i Pro modeli će biti Samsung. Ovo se poklapa sa tim
 
Ovde su samo Samsung i LG u prici:

LG Display will supply up to 20 million OLED panels to the iPhone 12 series this year. Samsung Display will produce approximately 55 million units and LG Display will produce approximately 20 million units from approximately 75 million OLED panels in the iPhone 12 series.

In all four types of iPhone 12 series, LG Display produces panels for 6.1-inch iPhone 12 Max. The remaining 5.4 inch iPhone 12, 6.1 inch iPhone 12 Pro and 6.7 inch iPhone 12 Pro Max panels are supplied by Samsung Display.

The report says Apple hasn’t yet approved BOE as an OLED supplier, but the Chinese company will make another bid later.

https://9to5mac.com/2020/05/27/oled-iphone-screens-2/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je tako, kod operatera tek u decembru, verovatno... [emoji2371]
 
Taman za Bozicne praznike. Posle par godina pauze opet ce im potraznja nadmasiti ponudu.
 
Nazad
Vrh Dno