Šta je novo?

iPhone 12

Ma kakvi, iP ne srce ni sa ovim Intelovim, Qualcomm moze biti samo bolji, koji god da stave. Exynos je nevidjeno djubre sto se toga tice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U međuvremenu se pojavila i jedna prilično razočaravajuća vest.
Apple je planirao da za Pro seriju koristi Samsungove nove LTPO displeje, što je direktno povezano sa odlukom da Pro serija podržava refresh rate od 120Hz.
Ovi ekrani omogućuju varijabilni refresh rate, od 1 do 120 Hz i obezbedili bi značajnu uštedu baterije (prema procenama izvora ove informacija Ross Younga 15-20% dužu autonomiju), ali su izgleda dostupni u veoma ograničenoj količini, čak i za Samsung koji će ih sigurno koristiti za Note 20 Plus model u nadolazećoj Note seriji.
S obzirom da ne mogu da obezbede dovoljno ovakvih displeja, Apple će verovatno koristiti drugi tip Samsungovog ekrana i u tom slučaju softverski neće podržavati 120 Hz refresh rate.
Bilo bi dobro makar da postoji ova opcija, pa da svako napravi izbor između većeg refresh rate-a ili bolje autonomije u skladu sa potrebama, dok je Apple planirao da software automatski određuje refresh rate u zavisnosti od sadržaja koji se prikazuje.
Nadam se da će se ova informacija na kraju ispostaviti kao netačna, ali nisam optimista, i sam John Prosser je spominjao ovu mogućnost kad je najavio 120Hz display....
 
Ako ne budu zadovoljni trošenjem baterije, neće ni biti 120Hz.
Nadam se da će se naći rešenje... [emoji2371]
Takođe, iPad Pro nema LTPO ekran i smanjuje osveženje... [emoji3166]
 
Poslednja izmena:
Pa sto nam smeta LCD, iPad pro ekran ubija.
 
Znam da je LCD.
Ali, ako na LCD-u mogu da kontrolišu osvežavanje bez LTPO-a, zašto ne bi moglo nešto rako da se uradi i sa OLED-om, na softverskoj bazi?
EDIT: Može softverski samo da se spusti na 60 bez LTPO-a, što nije tolika ušteda baterije od spuštanja na 1Hz... [emoji2371] Kako prenosi EverythingApplePro, inžinjeri imaju problem sa kalibracijom ekrana(bojama), ako do početka juna ne budu zadovoljni, ništa od 120Hz.
A što se Jona Prossera tiče, on je spomenuo u jednom podcast-u pre nekoliko dana da je hardver za 120Hz spreman. Ostatak je na softverskim inžinjerima. Ako uspeju softverski inžinjeri da odrade posao kako treba biće ga, a ako ne uspeju... [emoji2371]

Bolji je jednostavno OLED, ne bi Apple nikada nazadovao i vraćao LCD u novije modele(niti bi to korisnici želeli), kao što neće pustiti osvežavanje od 120Hz koje bi eventualno smanjilo trajanje baterije na nivo manji od 11 Pro(Max).
 
Poslednja izmena:
Mogli su da idu i na 90Hz, sasvim dovoljno. Ne znam koliko bi iznosio PWM ("screen flickering") ako bi osvezavanje bilo varijabilno i islo ispod 60Hz, valjda misle i na to posto dosta ljudi dobije glavobolju ili crvene oci od niske frekvencije, tj. treperenja ekrana koje se ne vidi golim okom...
 
Isprobavace oni to dugo, ne do juna, jer Kina razmisljao o kontra banu koji ukljucuje Qualcomm, Cisco i Apple, tako da je i pitanje hocemo li videti u septembru odnosno oktobru nove iP 12 modele.
 
Svakako je i 90Hz bolje od 60, ali kako izvori Jona Prossera navode, hardver su spremili. Jedino im je problem softver(nisu zadovoljni postignutim rezultatima po pitanju kalibracija boja, verovatno zbog zelenila ili plavila ekrana, kao što su imali neki drugi proizvođači) i naravno potrošnja baterije treba sa zadovolji očekivanja.

Neće u septembru početi prodaja sigurno.
Već postoje informacije da će kasniti mese do dva.
Znači kod naših operatera novembar ili decembar.
 
Poslednja izmena:
To je ta velicina koja mi odgovara. Mislim na iP12.
 
Neće se zvati mini. [emoji102]
Mini/Lite nazivi obično nisu baš najbolja marketinška rešenja.
 
Neće biti 720p kako su neki ovde tvrdili. [emoji3]
Takođe, veoma interesantan PPI..
5f7a03eeab97465d8e176d995326837e.jpg

Izvor: Ross Young
 
Poslednja izmena:
Po ovome BOE displej samo na iP12 Max.
 
d39cca027419f9319e48ed049e2af145.jpg

I Jon sumnja u to
 
Poslednja izmena:
Steta sto 12max nije izmedju pro i pro max po velicini. Da je ekran 6.4" bar
 
Mogao bi između 749$ i 999$ taj od 6.4".
Taman da popuni prazninu. [emoji854]
 
i jos jedan sa ekranom od 5 inca s cenom od 500$, kad ste vec krenuli u zelje i pozdravi:d
 
Ja sam poprilično skeptičan da će dirati senzore kamera, barem će zadržati isti broj piksela.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Ne znam, to mi i nije toliko bitno.
Jedino što bih voleo je da srede softversku podršku za veće osvežavanje. Naravno, ako jede bateriju da bude opcija da se isključi, pa ko voli nek izvoli.
Svakako bi to bio odličan način da se odvoji 12 Max i 12 Pro. Ako bude razlika u jednoj više kameri i vrsti metala, onda ne vredi dodatnih 250$.
 
Poslednja izmena:
Ja se radujem zbog ovih što kukaju da žele mali telefon, konačno i njihove želje da se usliše... [emoji23]
 
^ Ne brini, sigurno ce naci neku zamerku kao i uvek :)

A ko je ovaj Jon Prosser sto ga spominjete? Nesto tipa kao Evan Blass?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Lik koji očigledno ima ljude među Apple-ovim inžinjerima.
 
Može izlupetati šta god želi nešto će po logici verovatnoće pogoditi.
Ja koliko pratim tržište mob. tel. svi takvi likovi su lupetali pa ako pogode pogode, ako promaše ionako ne bude više važno kada telefon već izađe.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
S obzirom da je nedeljama pre izlaska SE-a prvi izneo datum kada će isti izaći a posle i tačno vrme kada će ga izbaciti, ne deluje kao da lupeta gluposti.
Zanimljivo je takođe da ga je Phil Schiller (Senior Vice President of Worldwide Marketing at Apple) inače lik koji priča na svakom predstavljanju novih telefona, blokirao na Twitteru, iako nisu imali nikakvu prepisku... [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Ja se radujem zbog ovih što kukaju da žele mali telefon, konačno i njihove želje da se usliše... [emoji23]

Nazalost to i dalje nije mali telefon. Nase zelje ce da se uslise kada izbace telefon sa dimenzijama priblizno 12x6 cm. Ovaj iPhone 12 5.4" je i dalje po velicini blizi iPhone 8 nego originalnom iPhone SE.
Visinu su mu znacajno smanjili u odnosu na iPhone 8, ali ono sto je najbitnije - sirina - to su ostavili prakticno kao i kod iPhone 8 (dobro, smanjili su je za milimetar-dva sto je za pohvalu, ali je i dalje presiroko za moj ukus).
 
U svetu telefona sa ekranima od 6.5", 5.4" sa malim okvirima JESTE mali telefon... :)
Ja imam prosecne sake i 6" sa malim okvirima oko ekrana mi je taman, a kamoli ako je 5.4"... :)

Eto, sad ipak BOE "krs" ekrane stavljaju u ajfon...pfff... :D
 
Nazad
Vrh Dno