Šta je novo?

iPhone 12

Bilo bi previse dobro da bude istinito da imaju bolje panele, tako da se ovako nesto ocekivalo u vidu slabije rezolucije / jeftinijeg panela. No svakako je bolje od LCD.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Iskreno bolje ips kvalitetniji nego djubre od oleda ali ajde...
 
Jeste, bas ce Apple da stavi neko djubre, poznati su po tome inace...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da nece. Ali te ips pravio sharp, lg i samsung... sad neki Boe... sta znam
 
Jeste 2020. godina i 720p ekran, za 600e kako ne. Samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* bi to mogla da kupi.
 
Ma bitno da zadovolji njihove kriterijume sto se tice kvaliteta, nije vise Samsung jedini proizvodjac...
Btw, gde ste culi da ce biti 720p?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ajmo prvo da sačekamo info o rezoluciji pa onda da se bunimo. A možda i ne bude bunjenja. [emoji3]
 
Huawei se i nije nesto bas sjajno pokazao generalno... svaki telefon njihov ina neku boljku... no videcemo... nadam se da ce biti jeftini i za zamenu... i bez burnin problema... ja recimo ne znam osobu sa iphone sa ima burnin... dok ostali svi imaju pa cak i ovi noviji p30...
 
Poslednja izmena:
I Samsung je imao burn-in, koristio svoje panele.
Apple isto koristi njihove panele. Ima nešto i do kalibracije, nije sve u panelu.
 
Ja baa cesto pratim i googlam da vidim da li neko ima problem sa burn in-om na iphone i evo od ajfona x do sada nisam vidio ni jedan jedini slucaj da je neko prijavio isti:)
.samsunzi stari i po pola godine,velika vecina ih ima burn in,znam jer deveram s telefinima i kroz ruke mi ih je proslo jako puno s ivom boljkom


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kamera senzori ce izgleda opet biti 12MP, ali veci, pretpostavljam nesto kao IMX555, 1/1.7". Verovatno i bolje od onih quad-bayer budzevina.
Sto se tice rezolucije ekrana, Apple ima jake standarde, morace da ekran bude dobar, a ako je pentile morace da bude 1080p, ako je rgb moze biti i 720p na najmanjem modelu i pikseli se nece videti kao sto se ne vide na IPS-u. Inace BOE (Best on Earth) napreduje iz godine u godinu, to je vec ozbiljna firma, kod M20pro su se pokazali bolji od LG-a (hulk), a od tada su jos napredovali.
 
Zoom kamera ne bi trebala da bude nešto recolucionarno, priča se da će biti 3x. Meni ovo i ne pretstavlja toliki problem.
A što se tiče BOE, koliko sam uspeo da pohvatam, trenutno je samo Samsung iznad njih.
 
Ne bi Apple uzimao BOE da nisu sigurni u to. Uostalom, još jedan način da se opravda cena od Pro modela. Meni dovoljno što je OLED u najmanjem modelu.
 
Pro modeli će imati panele od Samsunga, sa osveženjem od 120Hz.
Moguće je da je veća ušteda na običnim modelima koja pokriva troškove pro modela, a u startu je svima jasno da će obični modeli biti daleko prodavaniji od pro modela. A BOE za nabacivanje posla može veoma povoljnu cenu da im ponudi.
A i očekuje se veća prodaja zbog dosta noviteta, koji po svemu sudeći ne povlače sa sobom veće cene.
 
Poslednja izmena:
Spominje se i da bi mogao dobiti novi punjac, fizicki manji i dosta jaci. Stari od 5W je smesan. Valjda ce konacno napredovati i u tome.
 
Možda su počeli da slušaju šta korisnici žele i šta im najviše smeta. Deluje tako, no ostaje nam da vidimo da li je.
 
Samo da nisu 750p na jeftinijim i biće to ok. :d
Smor što nemaju i jeftiniji 6gb rama. Ali bar je standard 128gb, amin.
1595x745 326ppi na 5.4" tako nesto da dodje na AR 19:9. Baterija 2026-2245mah.

Jeste 2020. godina i 720p ekran, za 600e kako ne. Samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* bi to mogla da kupi.

Placali su BOE kod Huawei-a za mate 20 pro i 1000 i kusur evra i nisu se ljudi nesto bunili, eno kazu tamo bolji od Samsung amoleda :d
 
Poslednja izmena:
Najbolji SoC i ove godine i to ne samo po brzini. Apple ce ove godine da rasturi konkurenciju, svi digli cene, oni ostaju na istim. Odlicni ekrani (po obicaju), veci kamera senzori, autonomija verovatno na nivou iP11, najbrzi Soc itd.
 
Realno sa 650$ ima da prodaju koliko mogu da naprave. Živo me zanima kako će im SE prodaja ići. Ja planiram njega, a na jesen... Videćemo, možda padne i 12. Zaista mi je potreban "mali telefon.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja cekam 12 samo da mu autonomija (baterija) bude dobra. Ni ja ne volim velike telefone. Zato sam iP8 menjao za SE.
 
Poslednja izmena:
Ja se od toga svega, najvise radujem Qualcomm modemu [emoji1373]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Xs je imao dosta problema sa kvalitetom signala.
Tada su prešli na Intelove modeme.
Budući da je Apple kupio Intelovu proizvodnju mobilnih čipova, i da opet koriste Intel, bio bi to zapravo njihov modem.
dfe09ac593ab278dd511cd1d521d0de4.jpg
 
Poslednja izmena:
^^ Jeste inferiorniji svakako, dobra stvar je sto je Apple kupio tu proizvodnju, pa ce biti direktna konkurencija, ne valja da se jednom proizvodjacu omoguci da bude monopolista, a Qualcomm je svakako lider na trzistu sto se tice te tehnologije, pogotovo 5G.
Testirali su navodno ovaj najnoviji X60 5G modem trece generacije, predvidjen za iP12 seriju, ali nije jos sigurno da li ce oni biti prvi kandidat ili prva tura smartphone-a 2021. U najgorem slucaju ce izaci sa Qualcomm X55 modemom, koji je najbolji na trzistu u ovom trenutku, a nije iskljuceno da ce koristiti njihov modem i sledece godine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto na nekim nezvanicnim specifikacijama pise za Pro modele "5G mmWave", a za obicne samo "5G"? Nece imati iste modeme? Sama mmWave tehnologija donosi samo brzi transfer podataka i to samo kad je signal jak (cesto ga ometa i obican zid posto je frekvencija izrazito visoka)? Ako je u pitanju samo brzina prenosa podataka onda obican 12 i nece biti nesto osakacen kad je modem u pitanju.
 
Pa taj X60 modem podrzava mmWave, download preko 7.5 Gbps i upload 3 Gbps, sto je za nas potpuno nebitno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste nebitno, samo se nadam da ce i na obicnom 12 autonomija i signal biti jednaki kao na Pro, ako modemi budu razliciti. Exynos je los najvise zbog 4g modema koji srče bateriju, samo da iP ne podje tim putem...
 
Nazad
Vrh Dno