Šta je novo?

iPhone 12

Tako želim da kupim ip 12 mini, samo da Telenor pusti eSim. Mada, kako stvari stoje, dočekaću ip 15 mini dok oni uvedu eSim.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Juce sam se igrao sa 11 pro i 12 pro. 12 pro kad je na stolu pores 11 deluje da je next gen, a 11 pro kad se uzme u ruku deluje kao da je next gen. Vrvt ce kao i samsung ( preveliki edge ka manjem) da krenu na 13 malo zalizuju ivice. Meni licno 11 pro daleko ugodniji za rad, posebno jednom rukom. Od kamera sam ocekivao razliku ali iako sam se trudio nisam je video i u svim tim zezancijama 11 pro je bio hladan svo vreme, a 12 mlak.
 
Jel smem ovde da pitam, gde je najpovoljnije kupiti IP12 ?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Jel smem ovde da pitam, gde je najpovoljnije kupiti IP12 ?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Gledaj ovde na oglasima ako neko prodaje sto je uzeo u preorderu u mts ili kod nekog operatera. Ako ne isto na oglasima KP ili ovako. Svakako ne kod brend radnji jer su skuplji onoliko.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Danas mi stize 12 pro max...napokon...mislim da ce prelaz sa androida biti u najmanju ruku zanimljiv za zivce moje[emoji41]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Daj mu priliku bar 7 dana, posle toga ce ga legne :)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Tako želim da kupim ip 12 mini, samo da Telenor pusti eSim. Mada, kako stvari stoje, dočekaću ip 15 mini dok oni uvedu eSim.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Jel znate da dve mreze jedu bateriju ko luda?
 
iPhone 12 Pro Max 128 GB:
- Srbija iStyle.rs (pdv je 20%) 172500 din / 117,5 = 1468 eur
- Madjarska edigital.hu (afa 27%) 479990 huf = 1337 eur (bez AFA 1052)
- Crna Gora iCentar.me (pdv 21%) 1389 eur
- Slovenija iStyle.si (ddv 22%) 1337 eur
- Nemacka apple.de (mwst 16%) 1217 eur
- UK apple.uk (vat 20%) 1099 gbp = 1218 eur
 
Poslednja izmena:
iPhone 12 Pro Max 128 GB:
- Srbija iStyle.rs (pdv je 20%) 172500 din / 117,5 = 1468 eur
- Madjarska edigital.hu (afa 27%) 479990 huf = 1337 eur (bez AFA 1052)
- Crna Gora iCentar.me (pdv 21%) 1389 eur
- Slovenija iStyle.si (ddv 22%) 1337 eur
- Nemacka apple.de (mwst 16%) 1217 eur
- UK apple.uk (vat 20%) 1099 gbp = 1218 eur
Mts preorder 138k uz box...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Jel znate da dve mreze jedu bateriju ko luda?

Evo mog iskustva. Sa iPhone X prešao na Mi 10T Pro 5G, kao neko prelazno rešenje. Posle 6 god opet android. Mogu vam reći da telefon kida, posebno što miui12 dosta kopira ios.
Prešao sam na ovo, najviše zbog dual sim mogućnosti i to radi savršeno. Dual app ima po defaultu, viber, whatsapp sve radi bez greške. Pozivi, sms, takodje.
Upao sam na ovu temu samo zbog ove konstatacije o bateriji. Jeste da ovaj tel ima monstruoznu bateriju i da mi je SoT oko 10h bez problema, a koristim dve kartice (Telenor i MTS), obe na 4G.

Samo htedoh reći da je potrošnja zanemariva u odnosu na jednu sim karticu. Teško će se primetiti!!! Tako je bar na ovom telefonu, a plašio sam se toga.

E sad, na iPhoneu nisam nikad koristio dual sim i posle brojnih mišljenja da dual sim i dalje ne radi kako treba, da nema dual app, odustao sam od 12 ili 11 pro. Smucilo mi se da nosim dva telefona. Kad to srede i ubace fingerprint skener, eto mene opet kod Apple-a. A Boga mi, nadam se da će ubaciti i 120hz, jer posle ovih 144hz, 60 hz stvarno izgleda kao da sve laguje. U startu se ne primeti, ali kad uzmem iPhone posle 5 dana korišćenja mi 10t pro, uhhh, baš smeta.

Elem, suština je da dve kartice troše neprimetno više bateriju!
 
Čekaj ako koristiš dve nano kartice, znači da je telefon za Kinesko, Hong Kong tržište ? Koja ti je oznaka telefona ?
Versions: A2403 (International); A2172 (USA); A2402 (Canada, Japan); A2404 (China, Hong Kong)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Čekaj ako koristiš dve nano kartice, znači da je telefon za Kinesko, Hong Kong tržište ? Koja ti je oznaka telefona ?
Versions: A2403 (International); A2172 (USA); A2402 (Canada, Japan); A2404 (China, Hong Kong)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Covek lepo napisao da nema Iphone :) nego MI 10t
 
Ne pravi eSim problem, vec mozda slab prijem jedne mreze, pa telefon trosi vise energije da dobaci do bazne
 
Ne pravi eSim problem, vec mozda slab prijem jedne mreze, pa telefon trosi vise energije da dobaci do bazne

Ne bi trebalo. U Kraljevu nije neki signal 4G, bar ne u svim delovima grada. 3G je znatno jači. Ja sam baš testirao razliku između potrošnje 3g i 4g, sa jednom ili obe sim kartice. Razlika je takva da je neprimetna. Na kraju dana, možda 2-3 %, ali ne i svaki put.
Čitao sam malo o tome pre odluke da ubacim dve kartice i na većini foruma je takvo mišljenje. Da je potrošnja neprimetno veća sa dve kartice ili potpuno zanemarljiva.
Takvo je i moje iskustvo.
 
Ma ne pravi esim problem, vec mu je 4g upaljen preko noci kad je kuci. Mozda je skroz slab prijem mreze, pa ne moze odrzati dobar signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ne pravi esim problem, vec mu je 4g upaljen preko noci kad je kuci. Mozda je skroz slab prijem mreze, pa ne moze odrzati dobar signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa znam, ali kažem da je i meni isto uključen sve vreme, na obe kartice. Džabe ako ti moraš noću da gasis network data.
Možda je bilo samo do tog primerka. Ko zna
 
Čekajte, jel izdrži ceo dan u dual sim režimu (nano SIM + eSim) ? Vrlo mi je bitno, dva telefona nikad nisam nosio moram da znam kad već prodajem S20+ i prelazim na jabuku?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Meni nije 11 pro.
 
Čekajte, jel izdrži ceo dan u dual sim režimu (nano SIM + eSim) ? Vrlo mi je bitno, dva telefona nikad nisam nosio moram da znam kad već prodajem S20+ i prelazim na jabuku?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Previše je to individualno pitanje da li može da izdrži ceo dan. Nkome verovatno može i 3 dana, a neko mora na punjač u 12 popodne. Čak ni screen time nije precizan pokazatelj. Bukvalno jedini način da saznaš je da sam probaš
 
Zavisi i od modela, 12 Pro Max ce mu sigurno prebaciti dan i sa dve kartice, pa ako velicina i cena nisu problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi, opet moram da pitam, ne mogu da nadjem od ranije taj post. Dakle, na icloudu imamo free 5GB, gde je ta opcija koju treba da deaktiviram da mi automatski ne puni taj icloud nego da slike i videe smesta samo na uredjaju.
Hvala unapred.
 
Bolje da povezes karticu i platis taj 1 eur za 50 GB...

Ali ako bas neces: settings > Photos > iCloud off...
 
d57b2ebd5ce0f9be786f4e91a8b04b70.png

Photos - on?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Vojo i Sale, da i tih 1evro je dzaba kad pogledas.
Super, navikavam se polako...Hvala i vama na strpljenju [emoji4]
Ima tu jos pitanja, kao na primer, jer mogu slike iz vajbera da sacuvam u neku od albuma u galeriji?
 
Mozes, otvoris sliku iz chata i ima opcija save.

Huawei P30
 
Nazad
Vrh Dno