Šta je novo?

iPhone 12

Ming Chi Kuo je rekao još krajem 2019. da ne treba očekivati povećanje cena više od 50$
 
Za 18:9 bi telefon morao da bude sirok minimalno 7 cm. To je 0.3 cm vise od SE. Po mom misljenju sirina telefona mnogo vise utice na lako koriscenje istog jednom rukom. Recimo 0.5 cm se bas oseti. Videcemo vec sta ce da urade.

Grešiš.
Dijagonala 5,4" u formatu 18:9 daje širinu displeja od 61mm. Neka bezeli budu po 3mm sa svake strane, to daje širinu telefona od 67mm. Toliko je širok i SE 2020.
 
^^
Ma znam druze, ali kad pogledas da su kinezi dosli do soma, neki cak i bez iP68 sertifikata, neki bez google servisa, sta dalje pricati. Podigli cenu par stotina $ za godinu dana, pa mi je malo nerealno da ostanu ove cene, ali sto kaze neko, to ce dobro doci svima, da se malo opamete i spuste na zemlju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Grešiš.
Dijagonala 5,4" u formatu 18:9 daje širinu displeja od 61mm. Neka bezeli budu po 3mm sa svake strane, to daje širinu telefona od 67mm. Toliko je širok i SE 2020.

Prema zvanicnoj dokumentaciji za iPhone 11, telefon je siri od aktivnog ekrana za 11 milimetara. Deluje mi previse optimisticno da ce na iPhone 12 ta razlika da se smanji za pola centimetra.
 
Prema zvanicnoj dokumentaciji za iPhone 11, telefon je siri od aktivnog ekrana za 11 milimetara. Deluje mi previse optimisticno da ce na iPhone 12 ta razlika da se smanji za pola centimetra.

Znaš kako, ja kad sam prvi put video XR, čudio sam se kako će iko da kupi tu rugobu, zbog tolikih bezela. Ispostavilo se da to itekako nije bila prepreka ljudima. Činjenica je da je to Apple namerno napravio, da bi ga distancirao od skuplje braće. Da li će isti princip da primeni i kod mališe, videćemo. Samo, na užem displeju bi bezeli od pola cm bili još uočljiviji, to bi baš bila grdoba od telefona.
Inače, u Android svetu, bezele od pola cm nemaju više ni telefoni od 100eur.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam siguran sta tacno sve ulazi u termin bezel. Da li je to samo stakleni deo okvira ili ceo okvir ukljucujuci tanki metalni deo i dugmice. Na iPhone 11 su "stakleni bezeli" po 3.3 mm sa obe strane, ali postoji i ovaj metalni deo koji dodaje jos po 1.5-2 mm.

U svakom slucaju, videcemo vec sta ce biti. Meni je najvazniji parametar da telefon bude sto je moguce manji. Sve preko 6.7 cm sirine mi je previse :)
 
Sve to okolo što je oko ekrana spada pod

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Znaš kako, ja kad sam prvi put video XR, čudio sam se kako će iko da kupi tu rugobu, zbog tolikih bezela. Ispostavilo se da to itekako nije bila prepreka ljudima. Činjenica je da je to Apple namerno napravio, da bi ga distancirao od skuplje braće. Da li će isti princip da primeni i kod mališe, videćemo. Samo, na užem displeju bi bezeli od pola cm bili još uočljiviji, to bi baš bila grdoba od telefona.
Inače, u Android svetu, bezele od pola cm nemaju više ni telefoni od 100eur.
Ti deblji bezeli su zbog toga što je LCD, a ne OLED... ali to svakako nije priča za ovu temu
 
Ne, ti deblji bezeli su samo zato što je Apple namerno hteo da u estetskom smislu osakati XR, kasnije 11, da ne bi bili konkurencija skupljim modelima.
Nema to veze sa LCD vs OLED.
 
Ima veze i postoji objasnjenje na internetu... ips tehnologija je drugacija ...
 
Bocni su mogli biti tanji, donji nije mogao jer je tu displej kontroler za lcd, koji ne moze da se savije, za razliku od oled-a.
Nego su hteli da simetricnost bezela prati dizajn oled modela, pa otud ta razlika u debljini...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, ti deblji bezeli su samo zato što je Apple namerno hteo da u estetskom smislu osakati XR, kasnije 11, da ne bi bili konkurencija skupljim modelima.
Nema to veze sa LCD vs OLED.

Elem, da ne ulazimo dalje u raspravu i offtopic, veruj u šta hoćeš, tu je objašnjenje izguglano za 5 sekundi:
The razor thin bezels on the other X line iPhones are possible because the OLED display is folded under itself at the bottom of the phone, allowing the connections to be hidden under the fold, and the bezels to be tiny.
The LCD screen on the Xr require the larger bezel.
 
Ovde pričamo o bočnim bezelima, koji su bitni za širinu telefona, a koja u najvećoj meri određuje da li je neki telefon udoban za korišćenje jednom rukom.
To o čemu ti pričaš odnosi se na donji bezel.
 
Poslednja izmena:
https://www.tomsguide.com/news/big-iphone-12-surprise-it-could-be-even-smaller-than-iphone-se

So why would it be so popular? Imagine a phone that’s smaller than the iPhone SE 2020 that’s almost full screen. For reference, the new iPhone SE measures 5.43 x 2.65 inches, while the iPhone 12 5.4-inch reportedly has dimensions of 5.15 x 2.51 inches. We don't have the thickness, but we've heard that the iPhone 12 is going to be thinner than the iPhone 11.

Kakvo ce ovo biti uzivanje za koriscenje
 
Voleo bih da su ove prve glasine tacne u sto vecoj meri, treba jedna samarcina androidima da povuku malo ove bezobrazne cene i da se sredi malo trziste. Aj bre preterase ga.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Svakim danom se povecava % da ce ovo biti moj sledeci iPhone.
Ako je stvarno ovo tacno moze da se desi da pokidaju sa prodajom uz naravno aktuelni SE(2020).
 
Poslednja izmena:
Preterali su svi sa povećavanje gabarita telefona, otišlo se u krajnost.
Nije veće bolje, definitivno.
Plus, cene odletele u nebesa, a najavljuje se najgora ekonomska kriza ikada.
 
Posto mi je telefon uveliko zamenio laptop, preferiram vece ekrane. Veci model (6.1") ce po ovome takodje biti premali za mene ako je odnos stranica 19.5:9, da je 18:9 bio bi taman.
 
Ja gadjam na model od 6.7"
Meni je 5.8" postalo malo.
A za ove kojima je sve to veliko, biće i model od 5.4" koji će biti za par milimetara veće od SE-a 2020.
 
Jos malo novosti, potvrdjen 120Hz ProMotion displej na Pro modelima, navy blue boja ce navodno da zameni midnight green, veca baterija, u Pro Max modelu se ocekuje ~4400 mAh...

Max Weinbach’s latest reporting as featured in EverythingApplePro’s video indicates that the iPhone 12 will feature a high refresh-rate 120Hz ProMotion display. Or at least, only on the iPhone 12 Pro phones: that’s the high-end 6.1-inch and 6.7-inch models.
The phone will dynamically switch between 60Hz and 120Hz modes to conserve battery life where appropriate. This is similar to the ProMotion system available in the iPad Pro for a few years now. To support the 120Hz feature, the internal battery is also growing in capacity to maintain good battery life even when the phone is refreshing the display rapidly for extended periods.
The latest information suggests that the new biggest iPhone, the 6.7-inch iPhone 12 Pro Max, will feature a battery capacity in excess of 4400mAH.
Regarding the camera, Apple is improving low-light photography with faster autofocus and improved image stabilization. Smart HDR is being upgraded to reduce noise in dark environments as well. The new LiDAR scanner may be used to enhance autofocus further. It’s also speculated that the LiDAR sensor will improve the accuracy of Portrait Mode photos. The video also reports that the telephoto zoom is getting upgraded from 2x to 3x, allowing users to get closer to subjects without resorting to digital zoom (cropping).

https://youtu.be/PKABFtXUaRY


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja gadjam na model od 6.7"
Meni je 5.8" postalo malo.
A za ove kojima je sve to veliko, biće i model od 5.4" koji će biti za par milimetara veće od SE-a 2020.

Manji od se 2020 :) ali svakako mi ie krivo sto su povecali pro 5.8 na 6.1 :-( los potez totalno
 
Ovde deluje da je malo veci.
A to povecanje nece biti drasticno, jer ce u dobroj meri da smanje bezele...

IMG_1139.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pisase da ce biti manji... i bice 99% jer 5.8 je jako malo veci :)
 
Meni se ova crvena i ajd da kazem svetlo zelena(ispred) dopadaju kao i navy. Malo da odmorim od crne. :D
Crvenu sam video kod jednog iP4S(imao ga sestric od kolege) i super je izgledao uzivo.
Kolika li ce baterija biti na ovom od 5.4"?
 
Poslednja izmena:
Nema takve informacije, ja mislim.
Dopadaju mi se povećanja dijagonala na pro modelima, kao i odabir za 6.1", da li hoćeš pro ili ne a da pritom ne menjaš dijagonalu.
A možda bi i u budućnosti bilo lepo da za svaku dijagonalu imaš mogućnost da biraš između običnog i pro modela.
 
Poslednja izmena:
Steta sto nece imati "non pro" varijantu od 6.7". Mozda ce taj segment popuniti naredne godine.
 
lKJS4sB.jpg

rTeT6kB.jpg
 
Znaci jeftiniji ima BOE a skuplji Samsung OLED ekran.
 
Samo da nisu 750p na jeftinijim i biće to ok. :d
Smor što nemaju i jeftiniji 6gb rama. Ali bar je standard 128gb, amin.
 
Bice to 720p, em se uklapa u njihovu filozofiju od 300ppi em je sigurno jeftinije za proizvodnju. Kako god ovaj mali deluje top, pro modeli standardno.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno