Šta je novo?

iPhone 12

Kakav marketinški trik pobogu, uzmi OP7 Pro, S20, šta god. Neće biti toliko drastična razlika na iosu, ali naravno da će da se primeti. Nebo i zemlja na ipad pro vs običan, i ovde će biti isto. To što neko ne vidi - još bolje za njih, ne moraju da se nerviraju što običan ip12 neće imati.
 
Ja vise verujem svojim ocima nego tehnickim specifikacijama. Baterija sa 120hz nece biti ista to je sigurno. Ako ja i igor ne primecujemo, nemoguće da oboje isto mislimo i da pritom koristimo maltene identicne uredjaje... o androidu ne pricam jer to nije isto uopste, ovde pricamo o apple uredjajima.. to je kao da neko kaze da primecuje razliku izmedju procesora A12 i A13 u performansama, jer osim u sintetickim testovima razlike nema... mozda je i do osetljivosti toucha od 120 hz ko zna. Jos jednom kazem da se na velikom uredjaju primeti razlika, na malom ne verujem ali videcemo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa eto, on kaže da na iPad Pro ne vidi razliku. Ja sam iste sekunde video ogromnu razliku u odnosu na običan iPad koji često koristim, ne mala nego ogromna.
 
Igor je rekao da ne vidi razliku izmedju telefona i ipada pro. Kako sam ja shvatio. A to sam i ja rekao. Razlika izmedju ipad-ova se bas bas primeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svejedno, razlika je ogromna, stavim moj ip11 i iPad Pro jedan do drugog, neverovatno mi je da neko ne vidi. Još bolje po vas.

Kao što rekoh, meni prvom to neće biti presudno prilikom kupovine, uzeću ip12 mali ako bude sve ovako, ali je jako glupo pričati o marketinškom triku i tome da nema razlike.
 
^^ Tako ćeš primetiti i razliku između telefona kad se pojavi iPhone sa 120Hz.
 
U igrama da u UI telefona ne... Ne zanosite se

 
Svako ima pravo da juri sta misli da je bolje. Ni meni tih 120 hz nece biti presudno nikada kao ni 3d touch svojevremeno. Vise ce biti baterija jer bez nje je džaba sve drugo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za bateriju +1

Hahaha slobodno imam ipad sa 120hz i xs mogu da gledam u ipad posle u iphone i da ne osetim razliku u fps, ne vidim sto se potencira na skrolu... ako skrolujes valjda gledas sadrzaj kroz koji skrolujes? Zasto bih raspalio skrol da se 120fps primeti? Eto ja ne razumem niti ikad tako skrolujem. I ako uzmem 120hz iphone garant cu to iskljuciti zarad batt
 
Poslednja izmena:
Kao sto iskljucuju svi na androidu [emoji3] to je kao ekran na samsungu koji 99% vremena koristis u hd+ rezoluciji jer jede bateriju na vecoj [emoji3] A kao drugo, nakon tih 120hz krenuce sigurno da softverski idu i do 500hz kao na televizorima. Svima je nadam se jasno da to uveliko crpi resurse telefona cak i samo 90hz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta me briga za Samsung, ovi imaju monstrume od cipova i dobru optimizaciju sw, mogu to sve da isprate.
Autonomija je tu najveci problem, pogotovo sto ce biti znatno tanji uredjaji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je 60hz tamanica samo batt da mi ne isparava :)
 
@mige menjaj ga za sony xz2 compact da se preporodiš...s10e uopšte nije mali telefon (iako deluje pored današnjih grdosija) [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Matoro to

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Kao sto iskljucuju svi na androidu [emoji3] to je kao ekran na samsungu koji 99% vremena koristis u hd+ rezoluciji jer jede bateriju na vecoj [emoji3] A kao drugo, nakon tih 120hz krenuce sigurno da softverski idu i do 500hz kao na televizorima. Svima je nadam se jasno da to uveliko crpi resurse telefona cak i samo 90hz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iskljucuju jer su neupuceni kao i ti, ili im je stalo do 2% baterije koje ce ustedeti. A ovo za 500Hz na TV tek nemam reci kakav komentar, bitno je samo da se napise nesto na forum, pa sta god to bilo.

Meni je 60hz tamanica samo batt da mi ne isparava :)

Razumem kad neko ko se ne razume u tehnologiju niti ima ikakav dodir sa istom ovako nesto prokomentarise, ali cak i najveci laik bi video ogromnu razliku izmedju 60 i 90Hz, tako da tvoji komentari nisu na mestu, eventualn ovo za bateriju ali to je suvise rano komentarisati.

@ontopic ja sam i dalje malo skeptican za ekran na non-pro modelu da ga nece osakatiti sa nizom rezolucijom ako vec stave oled, no opet ce dobiti gomilu kupaca


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Kod takvih stvari ne treba raspravljati se i ubeđivati druge u to.
Slična situacija je bila kad je izašao Xr, kada je nekima svetalo to što je LCD, dok su drugi pričali da ne vide razliku u poređenju sa OLED-om.
Ja kada gledam video snimke na kojima je iPad pro, vidim razliku, iako taj snimak gledam na ekranu od 60Hz i videu od 60fps-a, jednostavno razliku primećujem.
Jedan vidi, drugi ne vidi. Nema potrebe za prepirkom.
Isto kao sa onom haljinom, što je neki vidw u plavoj boji a neki u beloj...
 
Za ovaj model od 5.4 inca kada se koristi screen aspect ratio i velicina bezela kao na iPhone 11 - ispadne da ce kuciste, tj. velicina telefona, biti za nijansu manja od ovog novog SE :)

Nadam se da će pažljivo da odmere aspect ratio kod tog mališe. Po meni, sve preko 18:9 na tako malu dijagonalu bi bilo bezveze, čak je i to preterano.
 
Preko kamere je drugacije nego uzivo ;-)

Poštujem tvoje mišljenje, međutim moje je drugačije.
Ne želim da te ubeđujem u ono što ja mislim, takođe očekujem isto i sa tvoje strane. [emoji3]
 
Jel si ti siguran da tvoj iPad Pro ima uopste 120Hz? [emoji1787]
Ok ljudi, ovako mozemo u nedogled...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
10.5 ina sigurno mozda ga ios kolje posto je mator :p mada radi fluidno :-D ma imam 3 ipada u kuci mogu da poredim sta hocu bukvalno :) cak sam nedelju dana imao 11inch ali sam ga ubrzo prodao zbog kapaciteta. ps ne racunam stare ipade koje imam u kolekciji :-D
 
Poslednja izmena:
@igor88 izgleda da si kao i ja neupućen i laik pa ne vidiš ništa [emoji16][emoji16]
Daj da sačekamo da vidimo sta će biti sa ekranom pa nastavljamo [emoji854]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
OSrdAEE.png

Napisao sam na drugom forumu pa ću i ovde: ovo je fantastičan lineup u najavi, najbolji koji je Apple ponudio godinama unazad...
- vraćaju početnu cenu od 650 USD za osnovni model. Ovo je jako važno u vreme kad cene telefona samo rastu iz godine u godinu i moglo bi dramatično promeniti stanje i na tržištu android telefona...
- obogaćuju ponudu malim telefonom modernog dizajna (5.4"). Iphone SE to svakako nije sa svojim screen to body odnosom...
- stavljaju OLED ekrane na kompletan portofolio telefona, bilo je i vreme...
- Pro modeli dobijaju ekrane sa refresh rate-om od 120 Hz
- sve ostalo je ok, A14, 5G, ne sumnjam da će kamere biti dobre.
- notch je i dalje tu, nužno zlo od trenutka kada su se opredelili za face id kao biometrijski metod. Ipak mislim da nisu pogrešili, face id se pokazao kao bolje rešenje od touch id-a, a pogotovo od ovih "under display" fingerprint senzora. Mada, bilo je nekih najava da će pro modeli možda dobiti i jedno i drugo, najverovatnije 2021.
- jedino ostaje pitanje veličine storage-a u osnovnim modelima. Navijam da to bude 64GB za običan ajfon i 128GB za pro modele, al videćemo...
Ja planiram da uzmem 6.1 Pro model...
 
+ Pro modeli ce mozda imati 6GB RAM-a.
Idealno bi bilo 6/128GB za pocetak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nadam se da će pažljivo da odmere aspect ratio kod tog mališe. Po meni, sve preko 18:9 na tako malu dijagonalu bi bilo bezveze, čak je i to preterano.

Za 18:9 bi telefon morao da bude sirok minimalno 7 cm. To je 0.3 cm vise od SE. Po mom misljenju sirina telefona mnogo vise utice na lako koriscenje istog jednom rukom. Recimo 0.5 cm se bas oseti. Videcemo vec sta ce da urade.
 
Ako zaista cene na kraju budu ovakve, to će biti prvi put u istoriji da Apple daje veći telefon, drugačijeg dizajna, sa dosta noviteta a da pritom ne diže cenu.
Ovim potezom bi sigurno podigli prodaju.
P.S: Bolje da nisam uopšte pratio leak-ove, treba dočekati kraj godine... [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Ma i nek podignu 100$ sto se mene tice, samo da sve ostane tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno