Šta je novo?

iPhone 12

Pa 120Hz mozes da vidis na iPad Pro kako izgleda, cista fantazija.
Ocekujemo ProMotion i na iP [emoji1365]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa 120Hz mozes da vidis na iPad Pro kako izgleda, cista fantazija.
Ocekujemo ProMotion i na iP [emoji1365]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znam da može, međutim ja nisam imao prilike da vidim uživo.
 
Za ovaj model od 5.4 inca kada se koristi screen aspect ratio i velicina bezela kao na iPhone 11 - ispadne da ce kuciste, tj. velicina telefona, biti za nijansu manja od ovog novog SE :)
Jos kada se uzme u obzir da izgledom veoma podseca na prvi SE, mislim da cu radije sacekati taj telefon nego uzimati sada SE.
 
Ako bude ova cena za pro seriju i ako dodaju 120hz, a baterija, kamera i sve ostalo samo ostane na nivou na kom je na 11 pro seriji obesmisliće kupovinu bilo kog androida u tom cenovnom rangu.
 
Vrlo moguce da nece podizati cene, sa servisima ubijaju, danas je bas stigao finansijski izvestaj, a tek su prosirili mrezu na jos 20-ak zemalja.

“Despite COVID-19’s unprecedented global impact, we’re proud to report that Apple grew for the quarter, driven by an all-time record in Services and a quarterly record for Wearables,” said Tim Cook, Apple’s CEO. “

Apple touts that the $13.3 billion in revenue for its Services business is an all-time high, up from $11.45 billion in the same quarter last year.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja trenutno nosim s10e i to mi je prvi android i verovatno poslednji. Uzeo sam ga jer je imao top perfomanse u malom kucistu. Vozim bajs i on mi jedva staje u šorc. Sa ovim 5.4 incha iPhoneom biće pesma.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
@mige menjaj ga za sony xz2 compact da se preporodiš...s10e uopšte nije mali telefon (iako deluje pored današnjih grdosija) [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Mislim da ce Apple da ubije sa iP12. Vec vidim sebe kako mi krece suza u oktobru kad izadje, a meni ostalo godinu i po dana da isplatim SE :d
 
Moze lako da se desi da iP12 bude jedan od najprodavanijih iPhone-a. Ako se ove glasine o njemu obistine. Mogao bi deda mraz da mi ga "donese" za novu godinu. :D
 
Poslednja izmena:
Ako bude celicno kuciste , a sumnjam kod 5.4 ja taj uzimam 1000%
 
Meni još ističe ugovor 25. oktobra.. [emoji28]
Iako ga do tada verovatno neće biti kod nas, svakako uzimam bez uređaja samo paket, pa posle dodam uređaj kada izađe.
 
Poslednja izmena:
Neće biti čelično kućište. Kućište, lidar i 120hz će biti razlike pro i non pro, bar po ovom za sada dostupnom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni te gluposti tipa lidar u zivotu ne trebaju... 120hz takodje ama bas nista mi ne treba... ipad pro mi je za igranje a iphone mi je iphone samo bih voleo da ima 3 senzora i zoom mi treba recimo...
 
Lidar mi ništa ne znači, kućište može i ne mora, tako da ostaje 120hz, što mi znači,ali mi ne znači 300$. Pogotovo što će samo 12ka biti ispod 6"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Korisničko iskustvo, barem meni, na 60Hz i 120Hz je nebo i zemlja. Posle telefona sa ekranima od 90Hz ili 120Hz kad se vratiš na telefon sa 60Hz, pa čak i na iPhone, sve je nekako krzavo. Bas, bas krzavo. Meni 120Hz pruža potpuno novo zadovoljstvo u koriscenju telefona.
 
Imam ipad sa 120hz meni je sve to isto... mada koliko znam ipad dize hercazu po potrebi... svakako meni je to sve isto u koriscenju telefona prezadovoljan sam i sa xs pogotovo sto ima 3D touch:) osvezavanje ekrana na 60hz mi je super...
 
Meni je ogromna razlika u animacijama, u skrolovanju u aplikacijama, uopste u kretanju kroz sistem. Ali nam je očigledno svima različita percepcija tog osvežavanje ekrana pa nekome znaci a nekome ne.
 
^^
Ali Xs zato ima 120Hz touch sampling rate, pa je ta razlika manje izrazena, bez obzira na refresh rate, dosta su tecne animacije same po sebi. Kod android uredjaja se to vise primeti svakako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tečne su jer ti se oko naviklo na njih. Koristi dva dana s20 na 120hz pa se vrati na iPhone i odmah ćeš primetiti razliku.
 
Probao sam, vise se vidi razlika dok se skroluje, nego kod animacija.
Ali neka hvala, sacekacu iP sa 120 Hz [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni takođe lidar nije nešto što mi treba, dok bi veće osveženje svakako voleo da vidim na pro modelima.
Meni se nekako čini da Apple namerno pušta informacije vezane za nove modele kako bi videli da li se korisnicima dopada ono što planiraju. Možda grešim, ali mi pomalo deluje tako.
 
Poslednja izmena:
Isto i ja. Kada upporedim ipad pro i 11 pro max isto mi je. Bilo bi sporije na ipadu kada bi bilo 60Hz. Ovako mislim da nema nekog smisla 120 hz na telefonu. Po meni je to sa 120 hz na telefonima vise marketing nego li nesto korisno jer nema sta drugo da se ponudi novo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao i megapikseli u kamerama ... klasicno prepucavanje koji je veci :)
 
Ma da, kako ne bi bilo isto. Ne lupajte gluposti.
Verujem da dosta ljudi ne primeti, ja vidim još kako, ali mi definitivno to ne bi bio deal breaker kod 12ke. Ako bude OLED na najmanjem modelu - to je to, koliko god herza imao. 120 je po meni preterano, previše udari na bateriju. 90HZ je sweetspot fluidnost-baterija, ali od toga nema ništa, obični će biti 60hz nažalost.
 
Poslednja izmena:
Primeti se bas na vecem ekranu, pogotovo kod iPad-a sa 60Hz i 120Hz.

https://youtu.be/3AEwAqOwKv8

Voleo bih i na telefonu da vidim, ali da se drasticno ne odrazi na bateriju, bas me zanima kako ce to sve da usklade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo preko kamere u slomo se primeti ... ljudi klasican marketinski trik... sutra da pricaju crno je novo belo svi bi poceli da tvrde to:-D ne zanosite se to sto vidite preko kamere pa u slomo se vidi stuttering tako vase oko ne moze videti i kraj price :)
 
Poslednja izmena:
Pa uzmi android uredjaje sa 60Hz i 90-120Hz pa reci da li je marketinski trik, nemoj pricati nebuloze. Kazem da se kod iPhone-a manje primeti zbog optimizacije i touch sampling-a, ali je glupo reci da nema razlike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno