Šta je novo?

iPhone 12

Mislim i na ram da ce biti potpuno isti. Mozda ga promene, ko zna, mada iskreno ne verujem, jer je iPadu pro promenjen dizajn zato sto je veci uredjaj lakse drzati sa ostrijim ivicama. Sta znam, voleo bi da promene dizajn, mada licno ne verujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada bi vratili okvir kao na iphone 5 to bi bilo super. Ova zaobljenost mi ne ide uz iphone. Ne stoji mu :D
 
Ma pasce samo tako “back to the roots” strategija, proveren stari dizajn, dasak nostalgije, a opet nesto novo. Osim zajednickog dizajna, delice i tehnologiju sa iPad Pro-a, LiDAR skener, 120Hz i mozda face id nove generacije.
Ne moraju nista da izmisljaju, a po reakcijama na drugim forumima, vidim da bi to bio pun pogodak. Jedino sto ce mozda predstavljanje biti pomereno za novembar, zbog ove frke sa virusom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih uzeo taj od 6,7"(~12 pro max) osim ako ne lupe kao Samsung cenu od 1400$. Izvesno je da će doći do povećanja cene, nadam se da neće biti više od 50-100$
Sve ovo do sada mi se dopada. Nadam se da će biti osvežavanje ekrana od 120Hz, pre bih to izabrao nego manji notch.. [emoji2]
EDIT: Lidar je senzor dubine, služi za virtuelnu realnost, a takođe može da omogući implementaciju bokeh-a u videu.
 
Poslednja izmena:
A cemu ce da sluzi taj lidar?

At the most basic level, LiDAR is a time-of-flight system that shoots low-power lasers at an environment. Using the reflections, it calculates the distance to objects and points in the environment, and creates an accurate 3D depth map or rendering based on the results.

The iPad Pro LiDAR Scanner is used to create depth mapping points that, when combined with camera and motion sensor data, can create a "more detailed understanding of a scene" according to Apple.

Among Apple's existing features, LiDAR will have the biggest impact on augmented reality (AR) and Apple's own ARKit framework. Apple says the new LiDAR Scanner will allow for instant object placement, indicating that users wouldn't need to "scan" their environment before an AR app loads.

While Apple didn't specifically mention it, LiDAR will improve photography too. Take Portrait Mode, which the 2018 iPad Pro only supported in front-facing mode. With an actual 3D depth map of an area instead of using lens-based calculations to determine depth, Apple could add rear-facing Portrait Mode to the iPad Pro and improve the feature's accuracy and speed.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala!
Valjda će konačno da ubace autofokus u prednju kameru. Dajemo bre po 1000 evra za fon a prednja kamera smešna.
 
Ja bih uzeo taj od 6,7"(~12 pro max) osim ako ne lupe kao Samsung cenu od 1400$. Izvesno je da će doći do povećanja cene, nadam se da neće biti više od 50-100$
Sve ovo do sada mi se dopada. Nadam se da će biti osvežavanje ekrana od 120Hz, pre bih to izabrao nego manji notch.. [emoji2]
EDIT: Lidar je senzor dubine, služi za virtuelnu realnost, a takođe može da omogući implementaciju bokeh-a u videu.

Manje - vise cena, ali to ce biti ogroman uredjaj za moje pojmove, veci od 11 Pro Max, sa kojim ne da ne mogu, nego ne zelim da se borim. Vec trecu godinu guram sa ovim 5.8” modelima i tako ce najverovatnije i ostati. Taj 12 Pro od 6.1” ce biti tu negde sa dimenzijama, taman ce bezele malo skresati. Ne znam koji bi killer feature trebali da stave, pa da se opredelim za toliki telefon. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj lidar koji ce ubaciti u novi iPhone je dosta niske rezolucije i kao sto gore pise uglavnom ce biti od koristi samo za AR (tu ce imati bas ogroman uticaj i verovatni ce ceo AR trip okrenuti naglavacke). Medjutim ako bi u nekoj buducnosti uspeli da mu povecaju rezoluciju (a ne znam koliko je to realno, jer nisam upoznat sa ogranicenjima u implementaciji istog), to bi omogucilo da prakticno dobijemo skoro pa z-buffer onoga sto kamera "vidi". To bi dalo ogromne mogucnosti za image-processing fotografija. Recimo depth of field i slicno. Prakticno bi veliki broj post-processing algoritama sto iz video igara, sto iz offline renderinga postali dostupni kao na tacni.
 
Manje - vise cena, ali to ce biti ogroman uredjaj za moje pojmove, veci od 11 Pro Max, sa kojim ne da ne mogu, nego ne zelim da se borim. Vec trecu godinu guram sa ovim 5.8” modelima i tako ce najverovatnije i ostati. Taj 12 Pro od 6.1” ce biti tu negde sa dimenzijama, taman ce bezele malo skresati. Ne znam koji bi killer feature trebali da stave, pa da se opredelim za toliki telefon. [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ni ja nisam imao toliki telefon. [emoji2371]
Ja sam na 5.8" takođe, ali osećam potrebu za većim ekranom. Možda će i taj od 6.1" da zadovolji te moje potrebe. Ja sam probao i Max i Note 10+ i delovalo mi je kao da bih mogao da ih koristim.. Ako i bude veliko, barem ću znati za u buduće. [emoji3]
Samo je bitno da može sa stane u džep od farmerica.. [emoji23]


Ovaj lidar koji ce ubaciti u novi iPhone je dosta niske rezolucije i kao sto gore pise uglavnom ce biti od koristi samo za AR (tu ce imati bas ogroman uticaj i verovatni ce ceo AR trip okrenuti naglavacke). Medjutim ako bi u nekoj buducnosti uspeli da mu povecaju rezoluciju (a ne znam koliko je to realno, jer nisam upoznat sa ogranicenjima u implementaciji istog), to bi omogucilo da prakticno dobijemo skoro pa z-buffer onoga sto kamera "vidi". To bi dalo ogromne mogucnosti za image-processing fotografija. Recimo depth of field i slicno. Prakticno bi veliki broj post-processing algoritama sto iz video igara, sto iz offline renderinga postali dostupni kao na tacni.

Ne znam, meni su sve te AR stvarčice totalno nepotrebne, ne znam zašto ih guraju toliko.
A što se tiče poboljšanja kamere, uvek su dobrodošla.
 
Poslednja izmena:
I ja bas razmisljam o tome, zasto guraju taj AR toliko? Jel planiraju i oni neke naocare?
 
Patent za naocare je podnet pre dve godine, tj za odedjenu vrstu tehnologije koje su vezane direktno. Siguran sam da je to sledeca velika stvar za njih, sto vezano za lifestyle / fashion sto kao korak ka necemu jos ludjem, jer vidimo da se nove tehnologije i nacini na koje koristimo uredjaje uvode tako sto par godina imas feature koji je manje vise neupotrebljiv ali se ljudi naviknu na koncept da bi za par godina izbacili pravu stvar kada je use case vec formiran tj 'usadjena potreba' za istim.
 
AR unapredjenja ce svakako svoj vrhunac dostici sa cvikama, ali i pre nego sto iste budu na trzistu postoje korisne osobine istog. Na primer sada uz lidar konacno moze na pravi nacin da se implementira aplikacija u kojoj na npr. iPadu ukljucis kameru i snimas svoju dnevnu sobu i iz kataloga namestaja prevuces neki komad istog (3d model) i postavis ga na zeljenu lokaciju. Na taj nacin mozes da vidis kako bi se neki komad namestaja uklopio u prostor u kome zivis pre nego sto ga kupis i slicno. Takodje AR video igre sada mogu da budu daleko ozbiljnije.
 
vujlT6a.jpg

Manje ivice, manji notch... [emoji28]
 
Nisam siguran da ce zvucnik ovako ici pre ce zvucnik nize
 
Na osnovu ovoga je napravljena gornja slika:
q3uFGNn.png


A što se tiče momka koji je to objavio, smatra se jednim od pouzdanijih. Pokazalo se da stvarno ima izvore pri Apple-u.
 
Onda to znaci da zvucnik se vise ne srafi na ekran? Ili se opet sve srafi za ekran... nema logike
 
Ko zna kako planiraju to da izvedu iznutra, svakako koliko sam ispratio planiraju promene rasporeda komponenti "ispod haube".
Zvučnik u gornem bezelu nije ništa novo, OnePlus ga već neko vreme ima.
qTxULME.jpg
 
Poslednja izmena:
Da da izmestaju plocu kao... ali na iphone je poprilican... i kamerama moze da
Smeta
 
Poslednja izmena:
Onda će ga verovatno redizajnirati kako bi stao.
Svakako, ostaje nam da čekamo.
Bitno da se razlikuje od prošle generacije i da ne bude nabudzena desetka. [emoji2]
 
Zvucnik u gornjem bazelu je nesto najlosije sto sam koristio na vise telefona. Otvor je na svakom veliki ( uzasno se prlja ), konfor razgovora drasticno smanjen jer si primoran da drzis telefon samo u jednoj tacki svako pomeranje menja i zvuk koji cujes. Takodje je i dosta neudobno drzati telefon tako.
 
Slazem se da nije sjajno resenje ali mislim da nam ne gine to uskoro ako ne sada, mozda za koju godinu :p
 
Slažem se.
Bio bi to izuzetno pametan potez, pogotovo od kako je Samsung stavio cenu od 1.400$ za svoj najjači model.
 
12 Pro - 6.1" ekran. E K S T R A
Još da ima 90hz, da dolazi početna verzija sa 128gb i da autonomija bude na nivou 11 pro i nema dalje.
 
Mislim da ce ovaj iP12 biti moj sledeci telefon. :)
 
i meni onaj mali 5.4
 
Taj "mali" da naprave u nekoj pro izvedbi i eto mene u apple vodama kao nekad (makar jedan telefon ako ne i oba)!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Model od 5.4" neće biti pro ove godine, a pretpostavljam ni u buduće.
Ja sam isto zagrejan za 12 pro, e sad da li običan ili max, još ima vremena za to.
Jedino šta bih voleo da ubace na pro modele je veće osvežavanje ekrana.
Mogu samo da zamislim kako bi izgledale lepo animacije na 90 ili čak 120Hz [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Stvarno ti ne nedostaje usb-c na telefonu?! [emoji6][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno