Šta je novo?

iPhone 12

Verovatno da je otključan iCloud,da je fabrički sve,naročito ekran,baterija solidna,i da funkcioniše sve..🙂
 
Ako je telefon star par godina, battery health ne može nikako biti 100% i rekao bih i u 90 podeoku takođe teško, osim ako baterija nije menjana ili je pokvaren senzor(ovo prvo je u najvećem broju slučajeva)
Pogledaj stakla kamere, sva tri moraju biti u istoj nijansi
Ekran mora imati ivice iste debljine sa svih strana, obično kod lošijih kopija je dole deblji
Proveri naravno i da li u opcijama stoji da je nešto menjano neoriginalnim delom
Probaj vraćanje na fabrička podešavanja i podešavanje telefona (nekada se desi da ima bypassovan mdm profil neke firme) i vidi da li će proći sve kako treba
Proveri da li rade svi zvučnici, kamere, FaceID!, da li ekran reaguje na dodir na celoj površini...
I naravno da nije nečiji iCloud nalog već na telefonu
 
Još jedan tip za proveravanje kamere, uperi je u belu(svetlu) pozadinu i obrati pažnju da nema nekakvih "mrlja" na slici. Pre toga naravno lepo očisti kamere spolja. To uradi sa svim dostupnim kamerama na telefonu (0.5x, 1x, 2x, šta već telefon ima).
Ako je telefon otvaran pa nestručno zatvaran, zna prašina da uđe između sočiva i zaštitnog stakla.
 
Kupio sam danas iphone 12, nisam koristio iphone bas odavno, zadnji mi je bio 7 koliko se secam. Koji mi punjac predlazete. Da uzmem fabricki Apple 20w ili neki drugi?

Da li da ukljucim optimised battery charging?
 
Poslednja izmena:
Uključi optimized.

25w Samsung original punjač, ne na kp, nego u ovlašćenim prodavnicama. 2500 je svuda.
 
Pozdrav!
Imam par pitanja vezano za 12 pro max 😊
Predjoh sa s20 fe na s21 fe pa se razocarah pre svega zbog baterije pa skupih petlju i predjoh prvi put u zivotu na Iphone i to pro max 12 verziju.(inace nikako nisam bio ljubitelj iphone bas zbog tog ios-a)
Odmah da kazem,presao zbog smesne cene koju sam platio i da provam,pa kako bude..,sve u svemu lakse je iphone prodati nego auto 😂
Sam telefon nema jednu jedinu tacku na sevi,kako na ledjima tako i na ivicama.
Ono sto me zanima je sledece sa slika…da li je moguce da ne radi hronologija na google maps i da ne moze da se vidi kuda si bio,gde,putanja itd?
Koristim google maps i klasika Chrome i prebacio sve aplikacije sa Androida i podesio pocetni ekran kako bi se sto lakse snasao.
Podelio bih i utiske i prihvatio sveaku sugestiju kao pocetnik!
Kamera,zaista fenomenalna,nema sta da se lazemo.
Dizajn…perfekcija!
Telefon je gold,iskreno mi nike nesto boja ali sta da se radi.
Malo je glomazan ali navikavam se😁
E sad,covek je ostavio na ios 17.0.3. a ja se plasim uraditi update jer citam da svima trsne baterija nekoliko % nakon svakog update-a,sta vi mislite?
Sto se tice face id takodje nakon update prijavljuje gresku i kaze da nikad nije ni ispadao ni menjao ekran jer nije imao potrebe.U principu to mi nije preterano bitno ali me zanima da li je softverske prirode greska ili je nesto drugo.Citam da se velikoj vecini javlja problem sa face id nakon prelaska na ios 17 a i da nekada zna zastita ekrana da pravi problem.Trenutno ima zastitu ali mi deluje kao plastika a ne staklo🤨
Inace jedino sto je uradio pre skoro godinu dana zamenio bateriju u Apple i stoji da je original i jos uvek je 100%
Takodje je punjena baterija samo od 30%* nikad ispod toga,pa tako i ja nastavljam.
Moram priznati da sam izuzetno prijatno iznenadjen izdrzljivoscu odnoano trajanjem baterije nakon punjenja😳
Imate li neki savet za update,za face id,da li vratiti ios na versiju 16+ da li i nakon vracanja ode koji procenat baterija,ima livleka za google maps i hronologiju?
Svaki savet i pomoc su 👍
Jedino mi je zao sto sam se sa 120Hz vratio na 60Hz.
Da li sam pogresio prilikom prelaska na Iphone i da li sam napravio korak nazad ovim modelom kada se sve sabere i oduzme?
 

Prilozi

  • IMG_0240.png
    IMG_0240.png
    134.7 KB · Pregleda: 119
  • IMG_0241.png
    IMG_0241.png
    184.2 KB · Pregleda: 26
  • IMG_0242.jpeg
    IMG_0242.jpeg
    83 KB · Pregleda: 18
  • IMG_0243.jpeg
    IMG_0243.jpeg
    83.5 KB · Pregleda: 20
  • IMG_0244.jpeg
    IMG_0244.jpeg
    355 KB · Pregleda: 24
  • IMG_0245.jpeg
    IMG_0245.jpeg
    82.8 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Samo da ti odgovrim za mape.To radi kako treba,ne znam sta se kod tebe desava.Naravno da ne moze odmah da ti pokaze gde si i sta radio. Sad je iphone novi uredjaj ,koji contribute tvojoj lokaciji. Trebao si dobiti mail sa tim obavestenjem,kad si se ulogovao u Google mape. Sad cekas da s njim napravis neku kilometrazu pa ce ti pokazati😉 . Jedino ne znam kako ide ,da li treba da dozvolis stalno lokaciju ili samo kad koristis aplikaciju. Meni je samo dok se koristi aplikacija ali opet dobijam neki summary svako malo.
Da li si pogresio sto si presao?Na to ces sam sebi odgovoriti za koju nedelju. Mi,ostali,bi bili subjektivni😁.
 
I samo jedna stvar - ne "odlazi" baterija apdejtima, već samo preračunava postojeće stanje. Što znači, baterija je takva kakva jeste, samo se broj menja nakon što iOS prekalkuliše to nakon apdejta.

U prevodu, uradi update slobodno.
 
Samo da ti odgovrim za mape.To radi kako treba,ne znam sta se kod tebe desava.Naravno da ne moze odmah da ti pokaze gde si i sta radio. Sad je iphone novi uredjaj ,koji contribute tvojoj lokaciji. Trebao si dobiti mail sa tim obavestenjem,kad si se ulogovao u Google mape. Sad cekas da s njim napravis neku kilometrazu pa ce ti pokazati😉 . Jedino ne znam kako ide ,da li treba da dozvolis stalno lokaciju ili samo kad koristis aplikaciju. Meni je samo dok se koristi aplikacija ali opet dobijam neki summary svako malo.
Da li si pogresio sto si presao?Na to ces sam sebi odgovoriti za koju nedelju. Mi,ostali,bi bili subjektivni😁.
Lokacija mi je always on,kako na samsungu bila,tako i sada na i12.
Face id ne radi jer je menjan ekran.
Na osnovu cega zakljucujes?
Sta je sa onima koji su uzeli iphone 13,14 pre pola godine i koji su preslali na ios 17 i kazu ne radi face id,svima menjan ekran 🤨?Kako za bateriju prijavljuje uredjaj da je menjana sa ili genuine apple part ili sa unknown part,zar ne bi trebalo da pise i za ekran isto ,koliko vidim i na apple sajt,tako je kod tog telefona?
Samo pitam,ne razumem se toliko u iphone uredjaje.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj 3uTools na pc, a onda poveži iPhone sa istim i vidi šta očitava.
 
Pa uglavnom FaceID prestane raditi kada se menja ekran neovlašćenim putem ili od pada.
To je svakako po meni mana jer je to jedna od najbitnijih funkcionalnosti telefona, bar po meni.
Ako piše u opcijama da je baterija zamenjena otiginalnim Apple delom, to je okej.
Za početak instaliraj najnoviju verziju sistema i proveri opet FaceID.
Dešava se nekada da neki tipovi zaštitnih stakala prave problem.
 
Instaliraj 3uTools na pc, a onda poveži iPhone sa istim i vidi šta očitava.
Imam na kompu ali zaboravio danas da se povežem 😒
Sutra ću detaljno pogledati i okačiti slike.Ako je menjan ekran,zar ne bi uz face id i true tone bio off?Meni on radi bez problema…
 
Pa iz ovoga ispada da ništa sem baterije nije menjano. Probaj da reinstaliraš ios ili da instaliraš ovu novu verziju.
 
Pa iz ovoga ispada da ništa sem baterije nije menjano. Probaj da reinstaliraš ios ili da instaliraš ovu novu verziju.
To kazem,covek menjao bateriju u Americi u Apple dok nije prešao na 15 pro max.
Instalirao ios 17.3 latest i opet ništa...e sad,ne znam da li postoji opcija vracanja na recimo 16.6 citam kao ta je najbolja i najstabilnija verzija...ne znam.A ne znam ni koliko je komplikovano da se petljam da ne zayebem telefon.
Jos nesto,ima li opcija da se posebno podese jacina zvona obavestenja i samog zvona,ja imam samo zvono,kada pojacam i udjem u video recimo toliko je glasno da nema dalje?
Isto tako deluje mi da jedva cujem viber dolazece poruke i ostalo a kad kliknem na posalji u viberu nema zvuka kao inace na Androidu.
Ostala je jos opcija da skinem zastitno ataklo da probam ali cisto sumnjam da je do toga.U pitanju je ESR neko zastitno staklo preko celog ekrana...
🙂
 
Bilo je i ranije slučajeva na XRovima da FID prestane da radi nakon update-a, ali ranije, nisam skoro zagledao da li sada ima šta slično na novijim uređajima. Pretpostvljam da je do ekrana/senzora, ali ti je možda najpamenije da ga odneseš negdje na dijagnostiku pa da definitivno utvrdiš šta je tačno problem i koliko košta rješenje. Samo koliko vidim, moraćeš do Bgd za to.

Dodatak, ako nekog interesuje:
Ja zagrizao sinoć i odradio upgrade sa 16.7.2 na 17.3. Za sada jedino što sam primjetio jeste nema nekih lagova na npr swipe down na početnom ekranu. Na starom sistemu je uvijek pojavljivanje tastature bilo kao da se sistem optereti pa treba da se čeka, nema nema, pa iskoči. Sada je to smooth kako i treba da bude.
Skinut sa punjač na 100% noćas u 01:54, počeo da se rabi oko pola 9 jutros, svukao za to vrijeme 1%. Ništa pretjerano posebno korišćen od tada, 20ak mejlova, 10ak poziva, par SMS i Viber poruka, par slika, jedan Viber poziv i jedan FT poziv, sve manje od 5 minuta - trenutno baterija na 58%. BH je 85%.
Inicijalno sam imao gorak ukus u ustima i mislio sam da ću zažaliti zbog prelaska, ali mi se čini da će biti ok za koji dan dok sve legne. Sinoć je telefon nakon instalacije sistem bio topal bar jedno 45 minuta. Inače nikad brže nije odradio upgrade.
Jedna čudna stvar, znam da sad call log ima kolikobješe 1000/2000 poziva, i ide mi unazad do 23.07.2023. godine, ali samo i jedino FT pozivi. Ostalih poziva nemaaa…
 
Poslednja izmena:
Vraćen je na fabrička prilikom preuzimanja,da je do toga proradilo bi zar ne?Nema potrebe za bilo kakvim ponovnim resetovanjem itd?
 
Ne mora da znači…
 
Desava mi se vec treci put da osobama kojima nisam nikad slao sms, krenem da posaljem i telefon nece da posalje
Ne razumem zasto?
Dok kad ta osoba prva meni pusti sms, onda hoce
IMG_5722.jpeg
 
Da li se restore za iphone 12 pro isto radi preko itunesa kao i do sada?dfu mod pa ostalo kao i na ranijim modelima?Treba da uradim jedan reset
 
Ima li neko iPhone 12 sa oko 85-88% battery health ? Zanima me koliko otp. izdrzi baterija i koliki screen-on time ima ?
 
Ovaj screenshot samo pokazuje koliko je neko gledao u telefon, ne i koliko je izdrzala baterija od 100% do narednog punjenja
🤷🏼‍♂️
 
Ovaj screenshot samo pokazuje koliko je neko gledao u telefon, ne i koliko je izdrzala baterija od 100% do narednog punjenja
🤷🏼‍♂️
Nikada ne pratim potrosnju na taj nacin kao sto ti pricas i smatram da nije pravilno. Kliknem po danu, pogledas procente desno i pogledas sot, zato sto varira od dana do dana ali ono sto moze da se vidi iz takvog gledanja sa razlicitim nacinom koriscenja da je neki prosek 4-5 sati na 80-90% potrosene baterije. Moram da naglasim da sam 80% vremena na wifi, auto brightness, generalno je sve na auto. BH 85%.
 
Uzeo sam u telenoru danas onaj pripejd turisticki internet, dobio sam sim karticu. Moju originalnu sim karticu i broj koji koristim sam prebacio na esim. I prilikom registracije esim, sam podesio default za sms i pozive. a posle sam u mobile data promenio nazive kartica, esim sam stavio kao primary a ovaj sim od interneta kao mobile data. I sad kad saljem sms mi je uvek podeseno da salje kao sa ove mobildata kartice. Da li moze da se to kako ponovo prekonfiguirise? da mi default za pozive i sms bude ta esim kartica ( primary ) a za internet ta mobile data? za internet i pozive sam sredio jedino ne znam za sms kako
 
Nazad
Vrh Dno