Šta je novo?

iPhone 12

Juče sam uzeo pored S21 Ultra, 12 Pro. Lep uređaj, bez premca najlepši dizajn u mobilnoj industriji. Odradio sam odmah update na poslenji OS pa ćemo da vidimo kako će da legne Apple ponovo :).
 
Lomim se i ja da zamenim stari s10+ i uzmem 12 pro ili 21 ultra. Navikao na Samsung i neke opcije koje koristim na njemu dok toga nema na ios-u.. t9 za pozivanje, dex, share screen, yt vanced i ono sto me bas koci su backuo vibera i whatsappa. Ajd napisi utiske za neki dan.
 
Na odsustvo T9 za pozivanje se brzo navikne(spotlight kida). Ako mislis na klasican screen share na TV - tu je AirPlay, mada ga ne podrzavaju svi televizori. Ima naravno milion nekih aplikacija za to ali pojma nemam kako rade.
YT Vanced ne postoji ali tu je YT Premium za jedan evro mesecno preko brace Argentinaca.
 
Lomim se i ja da zamenim stari s10+ i uzmem 12 pro ili 21 ultra. Navikao na Samsung i neke opcije koje koristim na njemu dok toga nema na ios-u.. t9 za pozivanje, dex, share screen, yt vanced i ono sto me bas koci su backuo vibera i whatsappa. Ajd napisi utiske za neki dan.
Mogu već sada da ti kažem da 12 Pro radi kao zmaj.
 
Uskoro će godinu dana od kako imam mini.

Bez maske celo vreme, samo staklo napred.

Ispadao više puta, u džepu većinom sa nekim ključevima, snimao pod vodom desetak puta, ne pazim na telefon uopšte i ima samo jednu ogrebodinu na ramu. Na leđima i kamerema ni crte.

Zamerke jedino što nekada dimuje ekran i što isti nije baš najbolji kada je na suncu.

Sve u svemu, vrhunski telefon, ne znam da li ću 13 mini ili obični 13 umesto njega za koji mesec.
 
Nema tu sta da se kapira, samo se omatori i odustanes od jurenja nekih opcija i pokusavanja da sve radis na telefonu :) to je barem moj slucaj
Otprilike to, presao pre pola godine nazad na iOS i resio da probam i taj ekosistem (trenutno na ip11+ aw SE + ipad9 + atv4)
 

Prilozi

  • 094f4684-8462-43db-ad89-67dca5adb8b6.jpg
    094f4684-8462-43db-ad89-67dca5adb8b6.jpg
    152.9 KB · Pregleda: 85
Šta se dešava sa Iphone 12 kod operatera? Ne mogu nigde da ga nađem,zvao A1 kažu ne znaju ni da li će ga biti
 
Oni ne mogu da garantuju ni za nove modele, tako da to nije nikakvo cudo za starije modele. Recimo 12 mozes u MTS-u da uzmes.
 
Da li ima neko da je imao 6S, pa prešao na 12, pa otišao na 13 mini? Razmišljam se da pređem sa 12 na 13 mini, pa me interesuju iskustva...
 
Ako pitaš zbog veličine, ovo je moje iskustvo:

Sa 6S (koji mi je bio preveliki posle prelaska sa 5S) sam prešao na X (tu mi nije smetala veličina toliko koliko značajna razlika u težini), pa na 12 mini (kada sam potvrdio da meni ipak mnogo više odgovaraju manji telefoni koje mogu da koristim jednom rukom, iako nemam male šake).

Pre neki dan sam nešto podešavao na majčinom XR i moram da kažem da je tastatura značajno veća i drastično je udobnije kucanje na većem telefonu (ako se koriste obe ruke, naravno).

Znači, ako dosta koristiš telefon u toku dana (posebno ako gledaš video, igraš igrice i kucaš poruke), nemoj uzimati mini.

Ako ti znači da telefon ne osećaš u džepu, da ga koristiš jednom rukom i generalno ako preferiraš manje telefone, 13 mini je nezamenljiv.
 
ja sam sa 7 plus presao na 12 mini, best decision in my life
 
Meni je npr 7+ bio najugodniji telefon, lagan a veliki. Sa 6s na 8 pa na 7+ pa na SE v1 i naviknes se na sve ali vise mi je smetalo sto coravim na malom ekranu i sto gresim pri kucanju nego sto mi je prijalo to sto koristim telefon lako jednom rukom. Posle sa x, xs, 11 pro i 13 pro sada sam se mucio sa tezinom i velicinom uredjaja opet sa tim da mi je od te generacije najvise 11 pro legao. Znam da nije direktno odgovor na pitanje ali mislim da svi imamo odredjene periode navikavanja i neke kompromise koje moramo da napravimo jer savrsen uredjaj koji ce da pasuje milionima korisnika jednostavno ne postoji.
 
6S - mini je praktično ista veličina po gabaritima, a sve je ekran. I 6S sam koristio sa dve ruke za kučkanje po tastaturi i nisam imao grešaka. 12ica mi još uvijek nije legla, a evo 10 mjesec tučem sa njom. Igrice praktično ne igram, pa mi taj aspekt ne igra nikakvu ulogu. A i da odigram neki session od 15-20 minuta, svaki će da odradi posao. Jedini problem mi je baterija, jer je uvijek useru da bude minimalna. Ne znam kakav je pomak u smislu baterije napravljen sa novim procesorom u odnosu na 12 mini? Meni na 12ici običnoj baterija traje od 2-4 dana. Nikad još je nisam spalio za manje od dan.
 
Navodno je veliki pomak po pitanju baterije. Trebalo bi da je tu negde sa 12 običnim, možda za nijansu i bolja.

1643039656779.png
 
Zamenih danas 12 za 12 pro.Kao sto neko napisa ranije, osecaj neuporediv, kao da sam ranije koristio lite verziju.
 
Ja koristim vec godinu dana 12 pm,prvi put da uzmem toliki telefon i samo zbog dve ruke dok koristim je dobar,ovako nista.Od sada uvek pro maximalno,nema sanse vise ovolike da uzimam.Jedva uspem da ga obuhvatim i stavim u dzep.
 
Sve znamo, ali kako telefon nosim bez ikakve zastite meni je samo zbog celika osecaj potpuno drugaciji a oseca se bogami i dva giga rama vise, ram menadzment je mnogo bolji.
 
Da li postoji blokiranje reklama na iosu?
Poput one na androidu kad se ukuca dns adresa.
 
Za Safari ja koristim adguard. Za ostalo neko koristi Luna (VPN), neko Nextdns, instalira se profil. Pokusaj pa vidi sta ti odgovara.
 
Da li postoji blokiranje reklama na iosu?
Poput one na androidu kad se ukuca dns adresa.

Ja koristim ovo. Blokira sve.
 
Pozdrav svima,
Imam pitanje oko servisa u garantnom roku IP 12 Pro. Primetio sam da sagovornike jako slabo cujem, i u prvi mah sam sumnjao na kvalitet mobilne mreze i da je problem prouzrokovan time.
Medjutim, ukljucim speakerfon sve radi ok, iskljucim speakerfon opet sagovornik krci, pucketa slabo se cuje i onda shvatim da je problem do zvucnika. Da li je neko imao slican problem i sta da ocekujem koliko telefon moze dugo biti na servisu. Nemam iskustvo sa servisom Apple telefona pa je svaka pomoc i savet dobrososao.

Hvala unapred.
 
Usna mast + prljavstina oko nas = zapusio se zvucnik. Imas na YT kako da ocistis.

Imao problem, pa sam ocistio.
 
@Djilkosh_Ns hvala ti.
Video sam da ima vise i klipova ali i nacina. Pokusao malo štapićem i selotejpom i mislim da sam nekih 70% očistio, ne znam koja je metoda najbolja. Inače sad kasno pa nemam sa kim da telefoniram da probam kako šljaka jedino da zovem neke call centre 🤣🤣
Moram da se strpim do sutra.
Hvala na brzoj pomoći🙂
 
Nazad
Vrh Dno