Šta je novo?

iPhone 12

Od cega zavisi battery Maximum capacity parametar. Na 11ci mi stoji 98%, dok na 12pro kome nema ni god dina stoji 91%.
 
Po Apple 1% mesecno je normalno da se gubi.
 
Meni na 11 pro za godinu i po na 94% Mada sam mišljenja da ovo ničemu ne služi 😂
 
Po Apple 1% mesecno je normalno da se gubi.
Pa nije baš normalno, znači da bi za dve godine bilo na 74%, a to je već uveliko kraj.

Mada sam mišljenja da ovo ničemu ne služi 😂
Apsolutno! Samo unosi konfuziju. Meni je na X uredno padao za 1% na svakom apdejtu, na kraju se zakucao na 83% jedno godinu dana, a sve vreme je baterija radila kao sat. Da, nisam imao SOT kao prvog dana, ali se ponašala sasvim okej. Sada na 12 mini je i dalje na 100% posle 5 meseci. Tako da ne treba previše gledati to, niti paničiti ako počne da pada.
 
Za 2 godine bi po toj logici trebalo da bude 76% ali u praksi nisam već godinama unazad video da noviji modeli padnu ispod 80 - 85% osim ako nisu baš drndani po ekstremnim temperaturama po vasceli dan i punjeni po par puta dnevno.

Moj Xs Max je posle tačno 3 godine korišćenja bio na 91% battery health-a a punjen je jednom dnevno u proseku, nekada i ređe.
 
Moj ip12pro je za 11 meseci bio na 89% punjen na wireless punjacu.
 
Uzeo sam sa ali expressa adapter sa usb-c na usb klasican ne znam koji je to tacno. Hocu da prebacujem sa komp nesto na telefon pa me zanima je l nece nesto taj adapter da osteti lightning kabl sto sam dobio u kutiji sa telefonom?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    206.5 KB · Pregleda: 31
Kabl nece, a kako ce da funkcionise i da li moze da utice na telefon, ne znam.
 
Ne bih rizikovao onda, hvala. Postoji li mogucnost prebacivanja bezicnim putem ili tako nesto? Imam neke stare slike iz prethodnih telefona koje sam prebacio u kompjuter pa bih voleo da ih imam i ovde sad.
 
Preko Mac-a najlakse koristeci Airdrop, a bezicno koristeci PC ubacivanjem na iCloud. Kablom koristeci recimo 3uTools.
 
Iskreno mislim da za to kratko prebacivanje ne bi trebalo nista da bude ali ja vise volim i koristim iskljucivo sertifikovane kablova i adaptere.
Ovo se najvise odnosi na punjac i njegov kabl.
 
Uzimam zeni 12 pro, samo ne znam dal gold ili silver, ide kao iznenadjenje pa ne mogu da je pitam. Ima li ko silver?
 
Žene na ovu ljubičastu boju padaju pravo :D
al mislim da 12 PRO nema u toj boji
 
Uzimam zeni 12 pro, samo ne znam dal gold ili silver, ide kao iznenadjenje pa ne mogu da je pitam. Ima li ko silver?
Čuo sam da se lajsna na 12 Pro modelima u silver boji mnooogo lako grebe i uništi posle par dana, s maskom ili bez. To su one površinske ogrebotine tzv risevi. Ljudi po YouTube, Redditu i sl koji imaju silver preporučuju da se izbegava u širokom luku.
 
Drugar ima isti problem, ja bih zbog toga izbegao silver.
 
Klasika, ja sam imao taj problem i na 11PM, XS Max, X,… Može lako da se ispolira krpom i nekom kremom, ali bolje ipak zlatni.. Iako je po meni beli najlepši.
 
Ja sam imao 11 pro max i nije bilo crtice posle godinu dana. Futrola, naravno.
 
Zadnja dva dana telefon mi jezivo zabada. Otvaram messenger, stoji na pocetnoj strani, ne ide dalje, ne vidim wi fi i mrezni signal pa se pojavi, kad treba da ga otkljucam, stoji crn ekran, pise da je otkljucan ali nista se ne desava. Ovo mi se nikada nije desavalo.
 
Lajsna na Silver je kao ogledalo , a ledja su više bela nego siva. Meni se lično baš dopao.
E sada za grebanje prvih mesec dana sam ga nosio u nekom kineskom silikonu i nisam imao nikakvih tragova , kasnije mi stigla hidrogel folija sa AliExpress pa sam ga celog presvukao sada lajsna i ledja su potpuno mat.
 
331319BD-B01D-4A61-BD2A-9CADD4988D1E.jpegUzeo sam ipak silver, meni nekako lepsi. Lajsna ako ce da se grebe neka je sta je tu je ;)

Ona svakako hoce neku masku tako da bice u njoj siguran…

Nego me druga muka muci, ona je na Telenoru, i kada sam ubacio karticu dodao je neki profil koji sam ja instalirao, ali sada ima samo 2 crtice signala, a inace je uvek full na svim ostalim telefonima…?
 
Poslednja izmena:
Taj profil mozes i da obrises ali je meni sa profilom delovalo da radi bolje tj brze uspostavlja vezu. Moguce da je samo subjektivan osecaj.
 
Ako nema problema u komunikaciji, ne obaziri se na crtice. I kod mene Telenor kartica uvek ima koju crticu manje od MTS-a ali nikad nisam imao nikakav problem sa pozivima ili internetom
 
Na pitanje zlatna ili srebrna, odgovor je LJUBIČASTA (koja pritom ne postoji). :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Esencija svih internet foruma u jednom postu.

(Bez ljutnje @kvaju, svi ponekad dajemo takve odgovore)
ma na 12-ki običnoj ima sigurno, napisao sam na pro da ne postoji. no žene gledaju da je fin telefon, pro, ne pro, mislim da joj je svejedno :)

uglavnom to sam napisao više iz toga što žene stvarno komentiraju tu boju telefona kao nešto wow, pa možda uzme u obzir i to.

whatever, neznam što sam išta pisao :D
 
Imam jedno pitanje sa vas kome je ukljucen optimised battery charging. Koliko vremenski ranije dodje do 100% pre nego sto ga iskljucite sa punjaca? Meni je kao naucio rutinu ali dopuni do 100% jos oko 6 i onda opet stoji do 8 kad ja ustajem i iskljucim ga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno