Šta je novo?

iPhone 12

Ja sam stavio zastitno staklo da ne bih gledao ogrebotinu koja je sve samo ne mikro 🤣.
Bukvalno se pod noktom oseca.
 
Od tih sam sto nam smetaju sitnice, nazalost ali tako je :D
 
Setings -> About -> Coverage
Meni je bio datum od trenutka aktivacije.
AppleCare+ pokriva 3 godine od trenutka aktivacije, mora da se primeni najkasnije 3 meseca od datuma aktivacije.
Evo kako to izgleda za moj mac mini.
Mislim da je 3 godina za Mac a za iPhone je 2 godine.
Ako se ne varam da je 60 dana od aktivacije rok za kupovinu AC+
 
Imam laptop koji ima USB C port, preko koga punim telefon. Na telefonu su ukljuceni BT, Wifi i Mobile data. Personal hotspot je iskljucen. i Lapop i telefon su povezani na lokalnu mrezu preko WiFi, preko koje imaju internet.

Ukoliko nestane Wifi internet, da li ce Iphone automatski da se prebaci na Mobile data? I da li ce onda omoguciti laptopu da koristi Mobile data preko Lightning kabla? Imao sam ogromnu potrosnju neta tokom jedne noci, Iphone je to registrovao pod Personal hotspot -> Other devices. Personal hotspot ima izuzetno komplikovanu lozinku, tako da je varijanta da se neko prikljucio sa strane nemoguca. Takodje, kad omogucim Personal Hotspot i povezem lapotop preko telefona, protok se registrije pod Personal hotspot -> ImeLaptopa, a ne pod Other devices.

Znam da je na Androidu (Wifi On i Mobile data ON) to funkcionisalo tako sto, ako je telefon povezan na WiFi mrezu, Mobile data se ne koristi dokle god si povezan na WiFi (cak i u slucaju da je Wifi konektovan na mrezu, ali nema interneta iz nekog razloga).

Da li je kod Iphone drugacije? Pokusavam da nadjem razlog zasto je potrosen toliki internet, a znam da sam te noci gledao Netlix na laptopu, pa sumnjam da se mozda nesto desilo nocu sa Wifi internetom, pa je telefon delio svoj internet.

Ako je moja sumnja ispravna, da li postoji opcija da se onemoguci deljenje interneta dok se telefon puni?
 
dokle god ne ukljucis personal hotspot telefon nece deliti internet, jednostavno ne moze niko da se nakaci na nesto sto nije ni ukljuceno
 
Mac i ipad sa istim icloud nalogom mogu da forsiraju ukljucivanje hotspota na telefonu…
 
Koliko izvucete sot na Iphone 12? Ne pro, pro max i mini.
 
dokle god ne ukljucis personal hotspot telefon nece deliti internet, jednostavno ne moze niko da se nakaci na nesto sto nije ni ukljuceno
Telefon je registrovao 20GB interneta preko noći, pod kategorijom Personal hotspot -> Other devices. Kada sam ustao ujutru, video sam da sam dobio obaveštenje o potrošenih podacima. Odmah sam proverio da li je bio uključen Personal hotspot - nije. Štaviše, nisam ga uključivao sigurno 2-3 meseca unazad.

Jedino što ostaje to da je telefon delio internet putem lightning kabla, zato sam i postavio pitanje da li je to moguće? I ako jeste, kako da to isključim?
 
Koliko izvucete sot na Iphone 12? Ne pro, pro max i mini.
oko 6-6:30h sa svijetlom temom, odnosno sat duze kad je ukljucen dark mode. Socijalne mreze, viber mnogo, wa manje, cesto oko 5h imam SOT-a i 30 % baterije kad podjem na spavanje oko 23h, od jutra nekad 7-8h

edit: Juce mi se ta statistika restartovala, kao da je nov uredjaj. Nema od ranijih dana grafickog prikaza.
 
oko 6-6:30h sa svijetlom temom, odnosno sat duze kad je ukljucen dark mode. Socijalne mreze, viber mnogo, wa manje, cesto oko 5h imam SOT-a i 30 % baterije kad podjem na spavanje oko 23h, od jutra nekad 7-8h

edit: Juce mi se ta statistika restartovala, kao da je nov uredjaj. Nema od ranijih dana grafickog prikaza.
To je okej skroz za moje potrebe, svakako igrice ne igram.
 
Posto smo skontali da je totalno drugaciji utisak i osjecaj u ruci sa maskom/staklom i bez, imam staklo naprijed i pozadi se razmisljam dal Hydrogel foliju (kosta 3e u Bih :unsure: ) ili staklo i pozadi da stavim? Sta vi nosite?
 
Ja sam uzeo Peel Super Thin maskicu i zadovoljan sam, nije naruzila telefon, izgleda skoro kao da nema maskicu, e sad kako reaguje na padove ne znam, bolje da i ne saznam.
 
Samo original Apple kožuru😁
 
Mac i ipad sa istim icloud nalogom mogu da forsiraju ukljucivanje hotspota na telefonu…
nisam ovo znao
Telefon je registrovao 20GB interneta preko noći, pod kategorijom Personal hotspot -> Other devices. Kada sam ustao ujutru, video sam da sam dobio obaveštenje o potrošenih podacima. Odmah sam proverio da li je bio uključen Personal hotspot - nije. Štaviše, nisam ga uključivao sigurno 2-3 meseca unazad.

Jedino što ostaje to da je telefon delio internet putem lightning kabla, zato sam i postavio pitanje da li je to moguće? I ako jeste, kako da to isključim?
a da li je laptop ikad koristio telefon kao hotspot? mozda ima nesto da zapamti pa ovaj ako zatrazi dobije access, ali ne znam kako bi laptop mogao da aktivira hotspot na telefonu, mozda neka aplikacija koja je i na laptopu i na telefonu?
 
Jos jedno pitanje, u podesavanjima zvuka mi stoji jacina tona na najjace ali prilikom poziva ona je na najtise o cemu se radi?
Mozda je nesto banalno ali prvi put se susrecem sa iosom pa zelim da proverim da nije nesto do telefpna. Zvucnik radi skroz normalno.
 
Utisa se zvuk zvona kada je otkljucan telefon, tj kada face id prepozna da gledas u njega.
Ili bude utisan i kada je telefon zakljucan?
 
Meni je to top opcija, nekad sam se znao trgnuti kad zazvoni u ruci 😂. Mozes je naravno iskljuciti u podesavanjima.
 
Iskreno jeste top, nego sve mi je novo. Prvi susret sa iOS. Da li je potrebno posle veceg update odraditi factory reset kao kod Androida? Malopre sam ga kupio, jos nista nisam instalirao na njemu, evo instalira mi se iOS 15.
 
Ja sam na 11 PM do sada instalirao azuriranja uvijek OTA. I nisam za 2 godine nijednom uradio factory reset. Neko radi, neko ne. Mislim da nemas potrebe za tim, ako nemas nekih vecih problema nakon nove verzije. Ni kod Androida nisam radio factory reset, ne znam ko te je to savjetovao. I nisam nikad imao problema…
 
Okej, necu onda odmah. A ovo za proveru prvog paljenja? Je l postoji mogucnost?
 
Nista ne diraj i pocni da uzivas u novom sistemu ;)
 
Za pola sata napunio 50% tacno, jos neko vreme je brze punio i onda sve sporije to mi je vec poznata procedura zbog baterije. Ipak od 95 do 98 trebalo mu je pola sata bukvalno, nije ni dosao do 100. Citam po google da je to normalno, da bi stedeo zivotni vek baterije i da ne bi doslo do prepunjavanja. Da li je to tako i kod vas ili bi trebalo da brinem?
 
Da to je normalno, ako ti smeta iskljuci optimised battery charging
 
Za pola sata napunio 50% tacno, jos neko vreme je brze punio i onda sve sporije to mi je vec poznata procedura zbog baterije. Ipak od 95 do 98 trebalo mu je pola sata bukvalno, nije ni dosao do 100. Citam po google da je to normalno, da bi stedeo zivotni vek baterije i da ne bi doslo do prepunjavanja. Da li je to tako i kod vas ili bi trebalo da brinem?
Na 80% prestaje brzo punjenje.
 
Nazad
Vrh Dno