Šta je novo?

iPhone 12

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,723
Poena
435
Poslednjih dana sve je više informaciija o četiri nova modela ajfona koji treba da se pojave na jesen, pa mislim da je vreme da otvorimo ovu temu:
EU7-PGym-Xg-AAv-Gnb.jpg
 
Ovaj 12 (5.4”) izgleda primamljivo. Rekao bih da je po dimenzijama kao iphone 8. Ne svidja mi se povećanje pro modela.
 
Mozda i manji, ja sam negde procitao da ce biti 132x64mm.
 
To je telefon koji nedostaje na tržištu, dimenzija ip8, a sa displejom od 5,2-5,4".
 
Trebalo bi da razmisle o uvođenju skenera otiska prsta pored FaceID-a.

Apple Pay je totalno neupotrebljiv, sada kada maske moraju da se nose po samoposlugama.
 
U pravu si.

U Austriji još uvek nisu obavezne, tako da bi otisak radio još neko vreme.
 
Kucajte pin mesec dana dok ovo ne prodje. Nećete da umrete

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Novi CAD renderi i maketa, to je otprilike to, bar sto se tice dimenzija i dizajna.
Manji bezeli (sa 2.5mm na 1.5mm), manji notch, znatno tanje kuciste (sa 8.1mm na 7.4mm), verovatno 120Hz, LiDAR skener, 5G...
Interesantan je i konektor sa bocne strane, neki kazu smart, a lici i na magnet za Apple Pencil, to je jos uvek misterija.
U ovoj navy blue boji predobro izgleda [emoji1305]

https://youtu.be/ZUXwDpGylpw


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li mi se cini ili je ovo bukvalno iPhone 5 dizajn kucista u vecim dimenzijama? Ako je tako to bi bilo odlicno.
Kapiram da nece biti od istog materijala kao iPhone 5 ili SE?
 
Meni ovo deluje mnogo oblije, sapunoliko.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li mi se cini ili je ovo bukvalno iPhone 5 dizajn kucista u vecim dimenzijama? Ako je tako to bi bilo odlicno.
Kapiram da nece biti od istog materijala kao iPhone 5 ili SE?

Taj fazon, kao i sadasnji iPad Pro.
Isto celicni frame, kao i do sada...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Biće teže za držanje. Iskreno ne verujem u ovaj dizajn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kaže ovaj momak u videu da ne smeta. Mada koliko se sećam, 6 je zaobljen baš zbog toga.
 
Ovi renderi izgledaju bas top:

4b2c7e82b1bfaa3f80f1737dfe886b5f.jpg

9ebced6334173e9d13e767cd638515c5.jpg

4de5cb9f0f7df43f0466913a5e87f083.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovi renderi izgledaju bas top:

4b2c7e82b1bfaa3f80f1737dfe886b5f.jpg

9ebced6334173e9d13e767cd638515c5.jpg

4de5cb9f0f7df43f0466913a5e87f083.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Podseca na iphone 5, ako bude ovako izgledao ne bi pogresili mada ipak mislim da ce ivice biti zaobljene.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Meni je ovo nekako realnija varijanta:


https://youtu.be/PDMMWvYNWb0


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovako nema šanse da izgleda. Oni će kameru ispod ekrana staviti 2 generacije nakon kineza.
Ovo renderi iznad su po meni baš dobri. Idealno kućište kao u 5 modelu uz notch koji može da prođe. Nadam se da će biti neka mat zelena varijanta u ponudi kao na 11 pro modelu.
Samo da više ne dolaze sa 64gb u osnovnoj verziji jer je bruka da valjaju preskup telefon sa tako malo memorije, a i popuni se brzinom svetlosti.
 
Dosta ozbiljnih izvora tvrde da ce biti isti dizajn kao kod novog iPad Pro (2020). Sto se tice prednje strane, dolazi da povecanja dijagonale za 0.3 inch za Pro i Pro Max model, smanjuju prostor izmedju samog ekrana i ivica i sam notch.

Verovatno ce tako i biti..
 
Ovi renderi nalik 5ici se vrte vec 2-3 godine. Bas sam se nadao da SE tako izgledati, al mrka kapaa...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ovako nema šanse da izgleda. Oni će kameru ispod ekrana staviti 2 generacije nakon kineza.
Ovo renderi iznad su po meni baš dobri. Idealno kućište kao u 5 modelu uz notch koji može da prođe. Nadam se da će biti neka mat zelena varijanta u ponudi kao na 11 pro modelu.
Samo da više ne dolaze sa 64gb u osnovnoj verziji jer je bruka da valjaju preskup telefon sa tako malo memorije, a i popuni se brzinom svetlosti.

Eh, da je samo kamera u pitanju. Face id je skup “malo” vise senzora od jedne kamere, verovatno jos nisu u stanju tako nesto da implementiraju, a od takvog sistema zastite nece odustati ocigledno. Sto ima logike, evo koristim vec trecu generaciju, i ne mogu da zamislim da koristim bilo kakav FP senzor, pogotovo ne ove aktuelne ispod ekrana, makar po cenu kakvog takvog notch-a.
A za dizajn sve ostaje 99% , kao iPad Pro/iP5, nadam se i ja vecem pocetnom kapacitetu, bar 128GB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam ja ništa protiv face id. Korisna je stvar, jedino me nervira što nema opcija da nakon prepoznavanja lica ide direktno na početni ekran, a ne da mora svajp.
A mogu komotno da implementiraju fp ispod ekrana novije generacije na nekim modelima, a na ovima sa više mesa da ostave face id.
 
Pa to jedino da postoji opcija, pa kome odgovara da iskljuci swipe. Meni je ovako elegantno reseno, imas pristup notifikacijama na lock screen-u, pa ako hoces da predjes na home, onda swipe. Nekad zelim samo da prelistam notifikacije i to je to, ne bih voleo da uleti na home cim pogledam u telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I dalje mislim da bi fp pozadi u logou od jabuke bio bolji, brži i pouzdaniji od svih tih ispod ekrana polurešenja! Dok izvadiš telefon iz džepa, već otključan i spreman za korišćenje!

Edi to što tebi odgovara, očigledno nekome ne. Jel problem ubaciti jedan slajder pa nek bira ko šta voli (kao google na pixelu što je uradio)?!... upravo zato zovem apple pliićarima i izbegavam ih u širokom luku

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa kazem, treba da postoji opcija i slazem se. A isto tako mislim da neko ko nije bar neko vreme probao i koristio face id, ne treba da prica da li bi nesto bilo bolje ili ne. Ovo radi gotovo besprekorno u svako doba dana i noci, tako nesto trenutno ne postoji na drugim uredjajima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi toliko dobro da zaboravis da ti je telefon zakljucan. Sto je i cilj bio. Bukvalno je tako. Dobra stvar je sto recimo na iPad-u pro moze i pod rotacijom da prepozna dok na iphonu ne. Ne verujem u dizajn iz razloga sto je zaobljeno kuciste mnogo bolje za drzanje. Po nekom mom misljenju dizajn ce biti potpuno isti sa istim brojem kamera. Retko kad je Apple u godinu dana menjao dizajn.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nije dizajn samo pozicija kamera, pricamo o ramu/kucistu, i uveliko je vreme posle tri godine za promenu, toliko je otprilike i bio neki period do sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno