Šta je novo?

iPhone 12

Pitam najvise jer sam imao priliku da koristim ipad pro i bilo mi je wow samo 10ak minuta, i posle toga sam i prestao da primecujem. kad se posle tog koriscenja vratim na bilo koji iphone, nijednom mi nije palo na pamet "huh zasto nema 120Hz". ali dobro, svakom svoje
 
Sto se iphone-a tice 120hz ne donosi nista znacajno. Na Samsungu da, ali na iphone ne jer samsung ui na 60hz radi izuzento lagovito, a taj lag se gubi na 120hz i razlika je ogromna. Obzirom da iphone ima odavno touch sensing na 120hz to vec doprinosi glatkijem skrolovanju i nije toliko osetna razlika kao na samsungu. Svakako bi pre birao duzu bateriju nego lozenje sa hz i baterijom od pola dana.
Možda ti ne vidiš razliku, ali iPad na 120hz ako nisi koristio onda ebga.

Razlika je i na iPhone-u velika, a ne na Androidu samo.

Pravice ti 12 i 12 max model sa 60hz, ne moraš uzimati pro modele zbog 120hz.

Umesto da se gura ka novim i novim stvarima... Zbog ljudi koji imaju isto mišljenje kao ti, a Apple ih obožava je, da se ništa ne dira i da se 3-4 godine mogu prodavati isti telefoni uz malo bolju ili istu kameru i jači procesor.
 
Nema ništa od smanjenja notch-a ni ove godine, procurele su slike panela ekrana: https://appleinformed.com/2020/08/06/iphone-12-display-panels-leaked-notch-size-unchanged/

A šta ćemo sa slikom procurelom par dana pre te? [emoji854]

https://i.imgur.com/4DkVb1S.jpg

c2f6d70ef6ccd4ce58ff9784c751c9c2.jpg

Nije realno po meni očekivati 120 Hz i drastično manji notch na 12 i 12 max, tako nešto i ako bude, biće rezervisano za 12 pro i 12 pro max. [emoji846]
 
Poslednja izmena:
Možda ti ne vidiš razliku, ali iPad na 120hz ako nisi koristio onda ebga.

Razlika je i na iPhone-u velika, a ne na Androidu samo.

Pravice ti 12 i 12 max model sa 60hz, ne moraš uzimati pro modele zbog 120hz.

Umesto da se gura ka novim i novim stvarima... Zbog ljudi koji imaju isto mišljenje kao ti, a Apple ih obožava je, da se ništa ne dira i da se 3-4 godine mogu prodavati isti telefoni uz malo bolju ili istu kameru i jači procesor.

nemam ja nista protiv tehnoloskog napretka, treba da se gura sto vise funkcionalnosti, i uvek je lepo da postoji izbor
 
Da ali tehnoloski napredak koji ide na ustrb bilo cega za Apple nikad nije bio resenje. Dok nema adekvatnog odgovora kompletnog hardware-a nece ni ugradjivati. Dakle 120 hz i baterija 2h ne, 120hz i da kuka ceo forum kako im se tel pregreva opet - ne. To je Apple kome se ne svidja uvek ima izbor, oni nece ostaviti takav izbor da sutra kupac place kako eto ima 120hz al moze da korisiti to 15min jer telefon gori i gleda kako baterija curi kao vodopad. Ne znam kako neki do sad nisi skontali kako ta kompanija funkcionise. Odes na apple temu sa notch-om i 60hz i vidis svi zadovoljni. Odes onda na temu android sa 400hz 10000mpx i gledas kuknjavu i plakanje.
 
Niko na temi u one plus delu ne kuka na zagrevanje 2k ekran i 120hz (što je jače od Apple-ovog FHD+ i da stave 120hz)

Ako će neko da reši zagrevanje to je Apple, a ako je mnogo manja i slabija tehnološki kompanija (u odnosu na Apple) to mogla da izvede... Može i Apple, zar ne?
 
Ja ovo videh za op 8 pro kod nas u temi

- display issue during the night (color shift, green tint, black bar form punch hole), after I did switch to light theme impact is minimal but still I had to make compromise (not to use dark theme)

Takav ekran ne moze ici u Iphone nikako. Iphone X ni posle 3 godine nema burnin niti green shift problem, a taj OP ima kao i samsung itd... Kad budu sve kockice na najvisem nivou tad cemo ga dobiti i mi korisnici i to je najvise fer. Jer zbog greske sa ekranom ides na reklamaciju, pizdis, kukas i pljujes telefon. Zanemaris sve pozitivne aspekte i kazes ma nikad vise taj tel...
 
Moj prvi iPhone Xs Max je imao takav blue shift da sam ga prodao posle 7 dana. Ono je bilo strasno...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Svaki amoled ga ima, takav je ekran. Green je na crnim pozadinama probijanje zelenog svetla nekad po ivicama nekad po celom ekranu.
 
Ovakav kakav je ima moj primerak nema svaki amoled. Ono je bilo negledljivo. Sledeći je bio podnošljiv.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam ga prodao i kupio drugi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja nisam primetio ni ja jednom iPhonu da ima problem sa Amoled-om.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam OP 8, pre njega mi9t pro. Uzeo OP kao prelazno resenje do novih iP12
90hz, skoro da se ni ne primeti naspram 60Hz na mi9t pro. Stereo zvuk isto, cujes da je stereo kad okrenes donju ili gornju stranu telefona prema glavi. ako slusas normalno nesto ili gledas neki video, ni ne primeti se da ima stereo. Na stranu stereo zvuk, ovi 90hz i 120hz ekrani su tu samo da bi mogli uzeti koju paru vise.
 
Pa sad, ja bas primecujem 60hz na mom xs, kazem secka i ako to nije bas seckanje nego vidim da nije fluidna animacija. Da je 90-120 mislim da ne bih video.
 
OP ni nema animacije, kako onda moze seckat nesto? :) kad udjem u app drawer pa listam aplikacije, radi bez seckanja. ali npr udjem u playstore, i primeti se seckanje dok nije valjda ucitana cela stranica, tj ako pocmes odma da skrolujes primeti se seckanje.
Ali ne znam zasto to nekome stvara problem.
meni definitivno 90hz nije deal breaker, a evo uverio sam se ni stereo zvucnici.
Mozda stereo vise dolazi do izrazaja na iPad, ipak je veci
sorry za off
 
Ne moze svako da primeti razliku izmedju 60hz i 90/120hz.
 
Ako ima normalan vid moze.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pitanje je koliko je to potrebno na telefonu... na lagovitom samsungu da, zaista radi mnogo fluidnije, ali na iphone-u ne vidim to kao nesto sto bi me oteralo od 12ice .
 
Ta logika se stalno pominje, i da se kompanije drze njih koju zastupa vrlo mali deo korisnika ne bi odmakli dalje od 720p ekrana sa plasticnim kucistem, 2GB RAM-a, 32GB memorije, jednom kamerom itd, a mozda ne bi ni tu.

Za 5 godina sadasnji telefoni ce verovatno delovati smesno, i to je jednostavno ponuda i potraznja.
A pogotovo ce delovati smesno prica oko osvezenja ekrana, kad vise nece biti telefona sa 60hz i kada ce se na to gledati kao sad na Galaxy S3 i njegove karakteristike. Ko zna koliko ce osvezenje i rezolucija biti.

Novi Canon R5 snima u 8K, za 5-6 godina to ce biti standard, dok je do "juce" 1080p bilo wow.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i nisam siguran da će izgledati toliko smešno. 6s i dalje svakako ne izgleda tako, doduše delom i zbog apple-ove politike da i dalje prodaju telefon sa istim dizajnom. Poslednjih godina su ti koraci napretka znacajno manji nego ranije, i to je sasvim u redu.
 
Slazem se, malo sam karikirao. Note 20 vec sad deluje prilicno futuristicki, a ni proslogodisnji 10 nije daleko.
Ali mislim da ce 4k i 144hz biti uveliko standard na flagship-ovima, uz kamere ispod ekrana i znacajno vece senzore na zadnoj strani. A tu su i savitljivi telefoni, neko je vec postavljao link da je to jedan od smerova u kojem idu smarfoni.
 
Politika kuce je najbitnija. Ono sto Apple radi jako dobro je gradjenje imidza. Iphone 6-SE2 dizajn pokazuje koliko to uspeva. Jednostavno ljudi vole neki fazon i to je to. Kao recimo Golf, ima mali milion boljih automobila u toj klasi, ali zna se najprodavaniji bice Golf, svaki test ce ici VS Golf. Znam da mnogi ne vole poredjenja sa auto industrijom, ali eto najblize nekako je to, ili npr ribok klasik patika, airmax klasican, izlazi svake godine i sve su skuplje, a patike identicne. S tim gradjenjem imidza Apple dobija to da ce i pored 4k i 144hz ekrana na npr OP 10T oni i dalje prodavati klasican 5inch 2k ekran sa 60hz daleko vise nego taj OP.
 
Ne mozes modu da mesas sa tehnikom. Moda se stalno vraca i ponovo prolazi, a tehnika napreduje. Niko nece hteti za 5 godina da kupi iP SE sa najjacim procesorom i starim dizajnom, niti ce ga Apple praviti, vec ce verovatno biti (nagadjam) kompakt sa notch-om i oledom, a jednom i sa 120hz, dok ce ostali modeli biti bez notch-a, cemu industrija i tezi. Dok na kraju i SE ne predje na bezel-less dizajn. Nikome se ne svidjaju pilule, teardrop-ovi, notch-evi, obrve, precage i slicno. I Golfovi su se menjali, nijedan ne izgleda isto. Air Max 1 uvek iste jer poboljsanja u modi nema, vec samo nesto drugacije, a u jednacinu zasto ih ljudi i dalje kupuju ulazi X faktora koji o tome odlucuju (nostalgija, kult te siluete, hajp, ukus itd.).
 
Poslednja izmena:
120Hz osvezavanje nista ne znaci samo po sebi ako interfejs to ne moze da isprati, daleko vise mi smeta frame skipping koji i dalje postoji na iOS-u 14, retko i u daleko manjoj meri nego na 13ici ali postoji. iOS 12 je sto se toga tice bio neprikosnoven, interfejs je konstantno radio zakucan u 60fps-a.
 
beyondtime@ iphone 6 je izasao pre jos malo 7 godina. Znaci taj dizajn ide vec 7 godina i icice i dalje, jer se 6ica trazi i dan danas, tako ce se i SE novi traziti i kroz 3 godine sigurno sto govori da 7 godina ide uspesno isti dizajn, a ici ce i jos koju.... Ljudi sa foruma nikako ne mogu da shvate da su oni na nivou statisticke greske za proizvodjaca. Nasi nastup kao tehnologijama je nesto potpuno drugacije od onoga sto se na trzistu trazi i prema kome se isto trziste i gradi. Stoga treba biti razuman prema nekim stvarima i ne ocekivati cuda, oplakivati herce, noceve itd jer kako god obrnes najmanje se na Apple kuka. To sto pricam ne znaci da ja ne bi zeleo da svaki naredni iphone bude spejs satl u odnosu na prosli ali treba uci u kozu prosecnog korisnika koji kada bude presao sa npr iphone 6 ili 7 na 12icu, on je nece menjati i bice savrseno zadovoljan sve do izlaska neke 17ice. To su ljudi na koje kompanija cilja, a ne mi koji menjamo telefone kao carape i koji uglavnom nikad nismo sasvim zadovoljni.
 
@Nikola mJet korisnici pre svega gledaju cenu i stabilnost OS-a, a sto se tice konkretno ajfona, to je posebna prica jer je Apple izgradio reputaciju kao proizvod koji radi isto ili bar priblizno isto duzi niz godina. Da ajfon 11 pro kosta isto kao 6 sada, da imaju potpuno iste specifikacije ali razlicit dizajn, naravno da bi velika vecina kupila 11 Pro. Nije tu neka nostalgija za dizajnom (mada ima i nje), nego cena.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Velika većina možda ali ne i svi...
Sa istim specifikacijama (ekran, kamera, procesor, ram), po meni je dizajn 6ice bolji jer ostavlja veći prostor za biometriju (otisak prsta).

FaceId sa maskom ne radi... A maske su neminovnost dugo dugo

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
We may have learned the announcement and even shipping details of the iPhone 12 as well as the next iPad and Apple Watch, thanks to tech analyst Jon Prosser. He was the one that correctly predicted the iPhone SE announcement date, back in March.

According to his information Apple will hold the iPhone 12 and 12 Pro event in the week, beginning on October 12. Apple will then open pre-orders for the iPhone 12 (read non-Pro) models the same week and start shipping the next week, which begins on October 19.

The iPhone 12 Pro models are expected to ship sometime in November.
 
Nazad
Vrh Dno