Šta je novo?

iPhone 12

Kad sam prvi put vidio 12 Pro modele i kako su odradili one ss ivice, odmah sam pomislio na one "ultra custom dvoglavi arapin" prerade ili na neke jeftine china maske sa sjajnim ivicama. Drugim rijecima - tezak praziluk. Ali sto ih vise gledam to mi se vise dopadaju :d Mislio sam preci za 11 PM ali mislim da ne vrijedi...
 
Nije mi jasno kako 5G modem moze trositi vise ako se koristi 4G mreza?
 
^^ Ma treba videti uzivo, ali po meni neprevazidjen i poseban dizajn i dan danas, ne lici ni na jedan drugi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cijene u CG
8ac275fcfbd5591dcddff98678cb1429.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Bas odgledao upravo, A14 leti kroz sve bukvalno, a ram menadzment konacno savrsen. [emoji1362]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E jos da nisu zeznuli sa tim x55 modemom... Bas me zanima pro max kakvu ce imati bateriju (forsiranjem LTE, jer ionako u RS nemamo 5G [emoji23]).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kamo srece da su i prethodnih par godina koristili SD modeme umesto Intelovih...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lte bukvalno 3x brzi na qualcommovom nego na Intelovom. [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno boljeg od X55 nema, koliko znam on se koristi i na najboljem android SoC-u SD 865+
Druga stvar je što su odlučili da stave manje baterije...

Ne kazem da je los, ali nije ekonomican modem kako pisu po recenzijama, x65 je iz 2020, 5nm i dosta je bolji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je X60 i ima mnoštvo prednosti, uključujući i to da je integrisan u SoC, ali koliko znam on će se pojaviti tek na Snapdragonu 875, koji će se naći u high end android uređajima sledeće godine...
Trenutno nisu mogli da stave ništa bolje, već su trebali to da kompenzuju većom baterijom...

Anyway, MKBHD je objavio iPhone 12 review:
 
Izgleda su se neki s razlogom pribojavali ovoga...
[emoji2371]
e3f13f98261751214efbc34ed229e3f5.jpg
 
Ovo Jerry 100% [emoji23]
 
Posle pucanja stakla i skidanja farbe, samo jos da se zapali, eksplodira ili savije, sam od sebe (naravno), po obicaju [emoji1]
Oh, wait... [emoji848]

https://youtu.be/HD_xHyRMTBE


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je i realno da se dogodi. Mora maska 90% vremena, 10% kada hoćete da "uživate" u buildu i sl.
Kakvo opravdanje. :d
Gde je sad onaj fanboy što je pričao da ne pričamo gluposti i skidanju farbe i da ne zatrpavamo temu? :d

Ekran deluje da je dosta otporan na padove, što je dobra vest. Samo mi nije jasno zašto isto staklo nisu stavili i pozadi, nego se lomi kao i na 11 pro pri najmanjem padu..
 
MagSafe punjač samo puni nove modele iPhone telefona sa punih 15 W snage. Ako hoćete neki drugi iPhone puniti sa MagSafe punjačem on to radi na 7,5 W ili manje. A da bi se iPhone 12 punio na 15 W snage sa MagSafe punjačem mora se isključivo uzeti originalni Apple adapter od 20 W. Ni jedan drugi Apple adapter neće postići 15 W punjenje nego samo taj. A ostali proizvođači su izvisili za sad. Čak ni Ankerov adapter ne može da postigne 15 W jer je tako Apple odlučio. Kakvi carevi.

Više na linku ispod.

https://appleinsider.com/articles/20/10/27/magsafe-15w-fast-charging-restricted-to-apple-20w-adapter


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^pisao sam već juče o tome, duplo sporije puni MagSafe od običnog 7.5w bežičnog punjača. Uz to su namerno softverski onemogućili Apple Watch da se puni pomoću njega.

Po meni popriličan fail, da je bilo koja druga kompanija izbacila ovako nešto ne bi ni bilo pomena o tome.
 
Ima iznad snimak, koliko brzo se zaista puni i koliko dugo mu treba da dostigne 15w sa MagSafe+Apple 20W punjač u odnosu na ostale punjače.

Apple watch nije pominjan doduše.
 
Apple Watch nije kompatibilan sa Magsafe. Mozda brinu o nama i nasim satovima, pa zato. [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ekologija bato, zato mora posebni punjač za svaki uređaj [emoji16]

Čak i ako koristiš punjač od MacBook-a koji isporučuje 96w MagSafe će ti puniti 12-ice sa samo 10w. U suštini, moraš da kupiš njihov od 20w da bi punio sa 15w bežično. Nijedan drugi punjač ne isporučuje toliko snage, a testirali su sa gomilom brendiranih punjača.
 
Njihov urednik IT sekcije ne podnosi Apple.
 
Baš sam pomislio kako će retro dizajnirani telefoni da se drže u ruci. A većih su dimenzija od 4 ili 5. Nisam baš mislio na ove rane.
 
Nazad
Vrh Dno