Šta je novo?

iPhone 12

Mozda ni telefon ne bude unutra...mada ako se pogleda koliki je procenat bacenih punjaca dolazi se do zakljucka da zestoko truju planetu. Obzirom da su oni na malo visem nivou svesti oko zagadjenja moguce je i da izbace jer sta ce ti uz svaki telefon punjac kad sad svi imaju usb ulaz... ja imam kuci sad 2x vise punjaca od telefona a svi mogu da pune brze ili sporije... ima neke logike...van Srbije.
 
Ma da, držaću telefon na suncu, da se napuni.
Koliko retos komentara, da bi se opravdao škrti Apple. [emoji849]
 
MegaSkot@ ne znam odakle ti pravo da nekoga nazivas retardom "i to je odvratno" Svako ima pravo na svoje misljenje, a ti ako ti se ne svidja preskoci. Ne znam na koju foru vise ljudi na ovoj planeti tako nonsalanto daju sebi za pravo da vredjaju, ugrozavaju, omalovazavaju ljude oko sebe. Idi bre brale izudaraj dzak, nosi samsung, huawei sta god ti volja al nemoj vredjati ljude na osnovu misljenje, ma hej nemoj vredjati uopste jer tebi niko ne vredja.
 
Gde sam ja napisao reč retard? [emoji849]
 
Ne treba vredjati nikoga, ali da se ne skreće sa teme. Ako bi mislili na planetu mogu da ponude opciju sa i bez punjača uz neki simbolični poput ili bez punjača, ali popust na zaštitnu masku . Mogu oni kako hoće, ali čisto sumljam da se nešto brinu za ekologiju u Kini gde se telefoni svih proizvođača prave.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ајфон се руководи искључиво профитом, зато им телефони у том смислу и јесу прецењени, додатна опрема исто скупа итд. За слушалице бих и могао да разумем јер углавном људи или имају бежичне слушалице од раније, а ајфон корисници имају или такве или слушалице од претходног ајфона. Међутим да изоставе пуњач у паковању, колико је то ирационална одлука говори довољно да једини то раде.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ja kazem, cak i da ne dobijes punjac ( mozda za par god ko zna... ) daleko je vise fer i to nego uvaljivati Exynos, uvaljivate krs ekrane koji se samospale posle 6m koriscenja, uvaljivati flag telefone bez OIS-a godinama, uvaljivati isti senzor kamere u zadnjih 4 gen telefona i sve to po istoj ceni kao Apple. Meni iskreno sve jedno, mogu nositi bilo sta, i menjam ih cesto dal andr dal apple, ali sta god uradili opet su vise fer od konkurencije koja sakati telefone na osnovnim upotrebnim poljima. Punjac mozes da kupis, zamenis, itd, a hardware kao i software ne. I da se razumemo nije ovo nikakvo pravdanje Apple, i ja bih najvise voleo da mozemo svi da nosimo 11 PM za 500e, ali ako jedan sakati P40 i S20 kostaju kao 11Pro onda nek uzmu sta hoce iz kutije al nek daju masinu...a daju.
 
Ево већ су почели са зај*банцијама :)
85c2542d9db5f4eafd5f92ceefb6b0bf.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Da li je neko pronasao info oko dimenzija kucista 12 max i 12 pro.
 
Ne treba vredjati nikoga, ali da se ne skreće sa teme. Ako bi mislili na planetu mogu da ponude opciju sa i bez punjača uz neki simbolični poput ili bez punjača, ali popust na zaštitnu masku . Mogu oni kako hoće, ali čisto sumljam da se nešto brinu za ekologiju u Kini gde se telefoni svih proizvođača prave.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Kralju,kakva ba planeta?
Pa da im je stalo do planete ne bi ti taj isti punjac prodavao posebno za FINE parice


Skickat från min iPhone med Tapatalk Pro
 
Dave ...
 
To su nešto manje baterije nego u 11-kama. Skoro 10% manje. Teško da će biti duže trajanje baterije.
 
Ne verujem baš u te podatke.
Nova pro serija će biti i veća i imaće(možda) veće osvežavanje.
Ako je uređaj veći, logično je da ide veća baterija.
Ovi podaci nemaju nikakvog smisla.
Još pre par meseci je bila info da će najjači model ići preko 4000mAh.
 
Poslednja izmena:
Ako baterije budu ovog kapaciteta gotovo sigurno telefoni neće imati osvezavanje od 120Hz a to je jedino sto još fali


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jasno je da bez testiranja baterije sa 120Hz Apple nece to osvezavanje uvesti na telefonima. Imajuci u vidu podatke, tesko da ce biti 120Hz, jer kod Apple-a nema da se bira 60-90-120 kao kod drugih, Apple teži da ono sto implementira radi kako treba, kao na iPad Pro, a mogu reci da se i ogromna baterija Pro-a donekle muci sa 120Hz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na iOS-u 14 su pojedini modeli dobili opciju kao na iPad-u, da se osvežavanje ekrana ograniči na 60Hz.
Možda je greška, mada od kako su iPad OS i iOS odvojeni...
Veliko razočaranje sa moje strane ako ne bude 120Hz.
Svakako, čekamo mass production.
 
Gledao sam maloprije kazu da ce 120 herca tek na iphone 2021,testirali su na iphone 12 i nisu zadovoljni,kao ta tehnologija ce biti spremna tek 2021


Skickat från min iPhone med Tapatalk Pro
 
Ne kaska, naprotiv, ne implementira ono sto bi znacilo goru bateriju i tu se sa njima slazem, sta ce mi 120Hz ako baterija ne traje jedan dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne verujem baš u te podatke.
Nova pro serija će biti i veća i imaće(možda) veće osvežavanje.
Ako je uređaj veći, logično je da ide veća baterija.
Ovi podaci nemaju nikakvog smisla.
Još pre par meseci je bila info da će najjači model ići preko 4000mAh.
Ne zaboravi da je bio jedan info da ce tel. biti tanji, a i kako su ostali napisali izgleda nista od 120Hz....

Ove godine ce izgleda primat biti veci kamera senzori (i jos neke fore sa kamerama), a ostalo slicno kao 11pro...
 
Ne kaska, naprotiv, ne implementira ono sto bi znacilo goru bateriju i tu se sa njima slazem, sta ce mi 120Hz ako baterija ne traje jedan dan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Postoji već mnogo telefona koji imaju implementiranu tu tehnologiju i baterija im drži ceo dan tako da ipak kaskaju i to dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dok ne počne masovna proizvodnja ne može niko da bude siguran da li će biti 120 ili neće.
Svakako će i po njih biti loše da ne uvedu 120Hz, mora negde da se napravi razlika između 12 max i 12 pro, neće jedna više kamera i lepše kućište naterati ljude da daju 250$ više.
A što se baterija tiče, mislim da informacija nije tačna.
Nikada nisu izbacivali novi model koji ima lošiju bateriju od prethodnika, po pitanju trajanja.
 
I mene interesuje pre svega baterija kod osnovnog modela 12-ce.
 
Autonomija baterije ce vrlo verovatno biti u rangu iP11 serije. Sa 90Hz ili 120Hz osvezavanjem displeja, to cemo videti.
 
Nazad
Vrh Dno