Šta je novo?

iPhone 12

Jel neko video novi klip koji je Apple danas postavio?
https://youtu.be/6_pru8U2RmM
Na 22. sekundi mi se cini kao novi iphone, nisam siguran. Deluje mi kao da ima ostre ivice.
I pred kraj videa devojka namesta Sleep cycle na satu. Zanimljivo2BDC94F8-46DE-4BB2-BC99-4C68ACCE8299.jpeg
 
Postoji već mnogo telefona koji imaju implementiranu tu tehnologiju i baterija im drži ceo dan tako da ipak kaskaju i to dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne bih da ubacujem u temu Android, ali npr Mi 10 ima odličnu autonomiju na 1080p i 90hz, Oneplus 7/T Pro takođe.
Ne verujem da bi Pro Max sa 1080p i 90hz OLED ekranom imao lošu autonomiju. Druga je stvar 1440p i 120hz, tu je npr Oppo Find X2 Pro samo solidan.
 
Ne razumemo se. Kod najnovijih modela nema solidnog kod Apple-a, ubacuju ono najbolje, tako da, mislim da ce ubaciti vece osvezenje ekrana kada testiranja pokazu da recimo na 90Hz baterija novog modela sa istom (ili malo vecom baterijom) drzi duze nego kod prethodnog modela. I to je to. Nema drugog izbora kod Apple-a.

Ja ne znam da li vi promecujete ali apple uopste ne prati android svet, jer da prati do sada bi imao 200Hz, 20 kamera i 8” ekran sa zaobljenim ivicama kao i punjac od 100w. Jos kad bi to radilo 2 dana sa jednim punjenjem bilo bi super.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E daj boze da bude tako.
 
Ja sam odustao od malog telefona, sledeci koji kupim bice normalne velicine... Svidjali su mi se i Alpha, i Xperia Compact i S10e, ali pre je bilo da si mogao birati samo dijagonalu ekranu a ostalo je bilo isto, sada ima vec previse kompromisa ako ides na manji ekran, tako da cu uzeti sta bude aktuelno od tada uobicajene velicine.
 
Obični u septembru, Pro u oktobru.
 
^Je li to pretpostavljas ili si negde nasao relativno pouzdanu vest da ce obican 12 u prodaju vec u septembru? :)
 
^Je li to pretpostavljas ili si negde nasao relativno pouzdanu vest da ce obican 12 u prodaju vec u septembru? :)

Nema pouzdanih vesti oko početka prodaje, a ni glasine oko prestavljanja nisu pouzdane, ali je trenutno govorkanje da će prestavljanje biti septembra.
 
Nadjoh ovu sliku na twitteru, idealna velicina
9d22550d3470ddda0402548dfc3baa5d.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
I po meni idealna. Eventualno najvise sto je moglo da ostane je velicina kao 8 i da ceo ima ekran.
 
Poslednja izmena:
Ovom desnom nešto jabukica kriva [emoji6]
Možda je fake

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Neka nagađanja.
3b2e6afb3f1df71da81c3dda2396a228.jpg
 
Jel se zna oko displaya hoce li ostati 60hz ili ce biti 120hz?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Za sada, 60.
Možda se nešto i promeni do oktobra.
 
Ima najava za 120Hz, nadam se da je tačno.
 
Posto cu definitivno preci na iphone 12 pa pitam, nadam se da po pitanju 120hz nece kasniti za konkurencijom.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Takođe planiram da pređem i baš bih voleo da ima osvežavanje veće od 60Hz, mada za sada sve ukazuje na to da ga neće biti.
Nadam se da će se to promeniti, jer ima nekih informacija da je ProMotion hardverski prisutan, a da li će ga i softverski omogućiti, zavisi od testova.
Procurele informacije o kapacitetu baterije ukazuju na to da će biti manjeg kapaciteta u odnosu na 11 seriju.
Nisam baš optimističan da bi ~10% manja baterija izgurala veći ekran i osvežavanje od 120Hz, a da pritom trajanje baterije ostane približno 11 seriji.
Od mene ogroman minus ako i ove godine bude samo 60Hz.
 
Poslednja izmena:
Koliko se moglo zaključiti do sada, hteli su Samsungove displeje sa "adaptive refresh rate-om" koji obezbeđuje značajne uštede baterije, ali ih nisu mogli obezbediti.
Onda su testirali ovu generaciju displeja koji će biti na ajfonu 12, i na kraju doneli odluku da ne idu sa osvežavanjem od 120 Hz, odnosno kao što je srkytheone napisao, display podržava tu frekvenciju osvežavanja, ali će biti softverski onemogućeno.
 
za sta se tacno koristi 120Hz refresh rate na telefonima? ja ne mogu da nadjem neku bitnu primenu da mi to bude veliki faktor odabira
 
Jednom kada probaš 120Hz, sve ostalo ti posle na 60Hz secka. Dobar osećaj baš dok se koristi telefon.
 
^ jedino osecaj sto kazes, mada gledajuci apple nece pustiti na trziste nesto dok ne bude maksimalno upeglano.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Sto se iphone-a tice 120hz ne donosi nista znacajno. Na Samsungu da, ali na iphone ne jer samsung ui na 60hz radi izuzento lagovito, a taj lag se gubi na 120hz i razlika je ogromna. Obzirom da iphone ima odavno touch sensing na 120hz to vec doprinosi glatkijem skrolovanju i nije toliko osetna razlika kao na samsungu. Svakako bi pre birao duzu bateriju nego lozenje sa hz i baterijom od pola dana.
 
Nazad
Vrh Dno