Šta je novo?

iPhone 12

Nece ga puniti punom brzinom, ovaj je od 18W i to sa USB A izlazom pa neces moci da koristis ni kabal koji se dobija uz 12. Treba ti 20W sa USB-C izlazom. U VIP-u je originalni 3024 din, izgleda da ih opet ima na stanju.
Hvala nisam dobro video da nije type c...

Huawei P30
 
Na KP ih ima za 2.000. Sad ne znam dal su 100% original. Ja bolju bateriju nisam imao do sada. Telefon sam skinuo u 7.50 sa punjača , ceo dan na poslu, wifi, hiljadu poziva, online radio, čačkanje posle radnog vremena i evo ga sad u 22.40h na 51%. Odličan ovaj IP 12


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za te pare tesko...
 
Ja nikako ne mogu da shvatim da neko kupi telefon od 750 evra( koliko kosta 12) i onda se cima dal da uzme Original punjac koji kosta 25e ili neku kopiju koja nece ni punim kapacitetom puniti plus pitanje kako ce uticati na zdravlje baterije... Ne plivam u kesu pa da nesto tu solim pamet, ali ako mozes dati 800e za tel dodaj jos 25 i za punjac, majka mu stara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nikako ne mogu da shvatim da neko kupi telefon od 750 evra( koliko kosta 12) i onda se cima dal da uzme Original punjac koji kosta 25e ili neku kopiju koja nece ni punim kapacitetom puniti plus pitanje kako ce uticati na zdravlje baterije... Ne plivam u kesu pa da nesto tu solim pamet, ali ako mozes dati 800e za tel dodaj jos 25 i za punjac, majka mu stara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U pravu si Borko, tako i ja sebe korim. Naručiću u VIP-u da se ne pravim pametan, što je sigurno sigurno je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je potpuno nebitna brzina punjenja. Koristim nilkin i promate bezicne punjace a originalne kablove i punjace ni ne vadim iz kutije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razmisljam o kupovina 12 mini. Moja upotreba telefona je nesto poput ovoga:
1) 30-45 minuta razgovora
2) poslato/primljeno oko 50 sms
3) viber - poslato/primljeno oko 70 poruka
4) what's app - poslao/ primljeno do 30 poruka
5) apple music do sat vremena
6) Netflix do 20 min ponekad
7) Tapatalk do sat vremena
8) surf do sat vremena
9) YouTube do sat vremena
Naravno ne sve ovo u jednom danu ali da uzmemo da je ovo najgori use case. Da li mini moze da izgura ceo dan sa jednim punjenje I ovakvim upotrrbom?
Trenutno imam p30 pro ali me kod mija privlaci upravo ta mini velicina. U tom smislu I regularno 12 mi je napredak ali bih najradije uzeo mini.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Razmisljam o kupovina 12 mini. Moja upotreba telefona je nesto poput ovoga:
1) 30-45 minuta razgovora
2) poslato/primljeno oko 50 sms
3) viber - poslato/primljeno oko 70 poruka
4) what's app - poslao/ primljeno do 30 poruka
5) apple music do sat vremena
6) Netflix do 20 min ponekad
7) Tapatalk do sat vremena
8) surf do sat vremena
9) YouTube do sat vremena
Naravno ne sve ovo u jednom danu ali da uzmemo da je ovo najgori use case. Da li mini moze da izgura ceo dan sa jednim punjenje I ovakvim upotrrbom?
Trenutno imam p30 pro ali me kod mija privlaci upravo ta mini velicina. U tom smislu I regularno 12 mi je napredak ali bih najradije uzeo mini.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Iskreno, posle p30 pro biće velika promena.
Ne bih ti preporučio mini, prema zahtevima koje si izneo. Bolje idi na IP12.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
P30 pro nisam spomenu zbog baterije, jasno mi je da nece biti isto. Nego sam pomenuo da zelim manji telefon I da ce regularan ip12 biti manji I vrv ok, mada bih ja radije mini I sve se nadam da ce neko od vlasnika minija da mi kaze da moze da izdrzi workload koji sam pomenuo. Kazem ono je najgori slucaj [emoji3]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Sa ovakvim danom bi bio knap. Verujem da si se sa P30 Pro skroz odvikao od razmišljanja o bateriji, ovde ćeš morati, tako da idi na 12.
 
Kod mene je pa opet obrnuta situacija. Kuci ga uopste ne koristim (skuplja prasinu) osim ponekog retkog poziva ili poruka. Napolju slusanje muzike oko sat i po u prevozu ili kada odem do grada(isto i malo neta). Napolju i na poslu surf internetom poneka Viber poruka, malo cesci pozivi,retko FB i Instagram.Igre ne igram,photo takodje retko koristim sem mozda na letovanju.
I pored svega se brinem da ce mi izgurati ceo dan. Ajd prva godina jos i nekako ali posle 4-5 (ne menjam telefone kao carape :D). Hteo sam 11 Pro ali jednostavno ne volim velike telefone zbog cega sam zvojevremeno menjao iP8 za SE (2016). I pored svega bateriju bih uvek stavio na LPM. A inace razgovori su najcesce do nekih 5 minuta retko duze.
 
Poslednja izmena:
Sa ovakvim danom bi bio knap. Verujem da si se sa P30 Pro skroz odvikao od razmišljanja o bateriji, ovde ćeš morati, tako da idi na 12.
Pa super ako bih bio knap. Ovo mi nije svakako regularan dan, vec bi ovo bio najgori slucaj. Tako da onda odlicno.

Inace u pravu si za p30 pro, desi mi se da imam 15% baterije I bez problema idem napolje na par sati. Ne razmisljam da li cu ostati bez baterije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ja sam cekao oko mesec dana, ali to je tada bilo, dinamicno je to... nezahvalno za pretpostavljati.
 
Sigurno ces biti zadovoljan sa baterijom,pogotovo kada uzmes u obzir samu velicinu telefona. Za Mini imam samo reci hvale,po meni najlepsi Iphone koji su napravili. Ali imam i zamerku jednu,ali ne konkretno na Mini nego na Apple. Tice se kalibracije oled ekrana. Ja sam primetio da je na mom Miniju malo zuci ekran(sa ugasenim True Tonom,kad je ukljucen bas je zut),isao sam juce u Istyle u Deltu,uporedio sam sve njihove izlozene Mini-je sa mojim,njihov prikaz bele boje jeste za nijansu bolji nego na mom,cak je i osvetljenje ekrana malo jace(ne znam dal ima do toga sto su povezani na punjace),ali onda sam recimo otisao u Mts,njihova izlozena obicna 12-ica,ekran joj zut kao kackavalj! Sa pogasenim svim cudima.
Uporedim to vece sa jednim ortakom njegov 11 Pro Max sa mojim telefonom,njemu jos zuci ekran nego meni(isto pogaseno sve)!
Danas vidim drugara,ima 12 pro obican,jednako zut ekran kao na mom Mini-ju. Ocigledno je to pravac kojim idu,mozda zbog zastite ociju,ali nisu svi ekrani jednako zuti i to znaci da je kontrola kvaliteta zatajila malo.
Ja sam mislio da odnesem telefon na reklamaciju,ali nisam siguran koliko je resivo,cak i drugi telefon da dobijem izgleda da je lutrija kakva ce biti kalibracija i kolicina tog “zutila”.
 
Mozda su u iStyle-u ugasili automatic brightness, probajte bez - videcete dramaticnu razliku u osvetljenju.

Mada ja drzim auto brightness na ON, kao i true color isto na ON.
 
Edit pisao sam o SE(2016) koji koristim. Nemam 12 Mini. :)
 
Pitanje za poznavaoce zastite ekrana... uzeh jos ne pocetku neki ekran u istajlu i evo nekako je pustilo vazduh. Da li ima negde kod nas da se uzme spigen koji je preporucen ovde u diskusiji, ili je nilkin adekvatna alternativa?

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gidra85,probao sam to da palim i gasim i nisam primetio neku razliku. Mozda i odem do Usca u Istyle pa neka oni pogledaju.
 
Ima razlike kada se iskljuci auto brightness, bude bar 20-30% svetliji displej (na istom nivou), u odnosu kada je ukljucen. A u iStyle-u je bio provereno iskljucen na svim uredjajima koje sam testirao, pa jos onako nasuren na 100% (da deluje sto impozantnije, jelte [emoji1]). Zato ti se i ucinilo da je bio bolji prikaz bele, jer je bio svetliji displej, iskljuci sledeci put AB, pa uporedi.
A sto se kalibracije tice, vec je pisano o tome, za nijansu toplija nego prosle godine, a primetno u odnosu na X/Xs i pogotovo lcd modele. Mozes samo da se igras sa color filterima, pa zrtvujes tacnost boja i osvetljenje ili jednostavno da se naviknes (meni je trebalo par dana).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo to, kada sam ugasio Auto brightness i digao na max, bas je bilo svetlo! Mada kao sto rekoh vratio sam auto na ON i true tone takodje.
 
Ne da je svetao na max kada je AB off, nego ti u kucnim uslovima oci ispadnu. Kontam da im je to mozda fora da se spreci burn in, pa ne koristi max brightness kada je AB on. Meni je ionako stalno ukljucen AB, unutra retko kada predje 50%, a napolju ode naravno i na 100% preko dana. Stvarno nisam imao priliku da vidim citljiviji displej na direktnom suncu od ovog na 12 Pro Max, skroz nerealno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U pravu ste! Sad sam imao malo vise vremena da isprobam i u mracnijoj sobi,bas je primetno svetliji i “belji” ekran sa iskljucenim Auto Brightness-om! Ladno je to u pitanju,garant im je iskljucen bio tamo na izlozenim modelima. Kapiram ja da je ta zuckasta(toplija bela) nijansa ekrana neki pravac kojim Apple ide,verujem da je mozda i glavni razlog to sto je mnogo laksa za oci od hladnije bele,ali mislim da su malo preterali sa tim i da su mogli za nijansu ka hladnijem da odu,lepse bi izgledalo. A cini mi se i da su Samsunzi krenuli ka toj toplijoj beloj,novi Note sam video na 10ak sekundi i rekao bih da vuce ka zutoj. Navikavam se polako,cak i True Tone koristim sve vise.
 
Tako je, kod Erice Griffin na testu N20U mozes isto da vidis kako bela vuce na topliju stranu, kao i nova iP12 serija. Jedna od retkih na yt koja spomene kalibraciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne zaboravite na to da dosta zavisi na kakvu ste "belu" navikli tj. koristili do tad. Te bele su uglavnom bile plavkaste, zato kad je nijansa bele tacnija deluje da je zuca.
 
Pa sve iole blizu standarda (6500k) generalno vuce na topliju nijansu bele, u poredjenju sa onom plavkastom, koju vidjam na uglavnom jeftinijim uredjajima, sa losijom kalibracijom i panelom generalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako da ugasim automatsko osvetljenje ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Settings > Display and brightness > Brightness > True tone > isklj/uklj
 
Nazad
Vrh Dno