Šta je novo?

iPhone 12

Malo sam propustio priču oko problema sa ekranom. Može mali hint na šta da obratim pažnju i kako da proverim?
 
Pa realno - nikako. Obicne 12 imaju LG panele, i manji broj ce koristiti BOE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ortak kupio 12 mini, prelep telefon, meni licno mali, tesko bi sa X na njega ali je on odusevljen posto je do sada koristio stari SE.
 
Pa realno - nikako. Obicne 12 imaju LG panele, i manji broj ce koristiti BOE.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svaki put ista priča. Kad se samo setim kolika je buka bila kada se pojavio 6s, da li ima Samsung ili TSMC čip. Sada i ovo sa ekranima, verujem da je vrlo mali broj problematičan, ali svi o tome pričaju.
 
I ja isto, ali ne bih svjesno uzimao obicnu 12ku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trenutno je pro 1200e a obican 800, po mom misljenju je potpuna besmislica kupovati pro.
 
A misliš da je potencijalni problem samo zbog proizvođača panela, a ne zbog OLED tehnologije generalno?

Dosta ljudi koji imaju X/XS pišu po internetu da im se javio burn-in dole oko home menija i gore u delu gde je baterija/sat/operater. Jedna od najboljih stvari kod iPhona je što je future-proof, ali ako ću posle godinu dana imati duhove po ekranu onda to otpada
 
Kupiš sa LCD-om, pa ti padne i eto sreće što nije oled, pa ga koristiš samo 6 meseci.

Ako tako kreneš u kupovinu, svaki telefon može da ima potencijalni problem u budućnosti.

Kupiš brate i koristiš, ne boli te glava.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Malo sam propustio priču oko problema sa ekranom. Može mali hint na šta da obratim pažnju i kako da proverim?

Ako ne vidiš ništa. Ne lupaj glavom, sve je dobro.

Kao cela serija od mini do 12 max je pogođeno da su displeji topliji i da vuku na zeleno.

Ima baš link, mada to se odmah vidi. Ne moraš ni da tražiš. Crna pozadina ima green tint, kao hulk sa mate 20 pro što je bilo pogođeno skoro 99% telefona gde je LG bio displej proizvođač.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ma naravno. Inače kad setas napolju, setas po glatkom čeliku i glatkom betonu.
Ovaj tel, kao i svaki drugi, puca na prvu čim padne na neravninu, kamenčić, i sl., a nažalost, kada ga ispustite napolju, u 99% slučaja ste na takvom terenu. Neravan beton, hrapav pod i td.

Ovo su lepi testovi za reklamu, ali u realnosti bez case-a ce ga nositi samo onaj ko od plate može da kupi bar 10 komada i onaj koji ne ceni teško zarađen novac. Čak i Novak nosi svoj iphone u case-u.

Slazem se skroz....gledas ove reklame i onda na travi mali busen zemlje i u njemu parce sljunka i ekran kvrcne...bez zastite nista
 
Kupiš sa LCD-om, pa ti padne i eto sreće što nije oled, pa ga koristiš samo 6 meseci.

Ako tako kreneš u kupovinu, svaki telefon može da ima potencijalni problem u budućnosti.

Kupiš brate i koristiš, ne boli te glava.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Upravo ovo sto Djilkosh kaze, ako budes lupao glavu onda nikad neces ni prelomiti da kupis, ne ip12 nego bilo sta....

A sto se tice ovoga dole, naravno da moze da proveri, ima objasnjeno na ovom linku kad moze da se primeti problem

Pa realno - nikako. Obicne 12 imaju LG panele, i manji broj ce koristiti BOE.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni sad u petak (Telenor) zvali kao stigao 12Pro, da dodjem u poslovnicu.
Kad ono 2-3 sata kasnije me zove neki drugi agent, kaze da su pogresili i da je to telefon za nekog pre mene i da ce mene zvati kada stigne sledeci...
Jel realno kao da narucuju jedan po jedan primerak... ko zna kada ce to biti...

Nista sedim i cekam, bukvalno zaboravim, pa se iznenadim kad bude..
 
Meni sad u petak (Telenor) zvali kao stigao 12Pro, da dodjem u poslovnicu.
Kad ono 2-3 sata kasnije me zove neki drugi agent, kaze da su pogresili i da je to telefon za nekog pre mene i da ce mene zvati kada stigne sledeci...
Jel realno kao da narucuju jedan po jedan primerak... ko zna kada ce to biti...

Nista sedim i cekam, bukvalno zaboravim, pa se iznenadim kad bude..
Da li je realno da su to uradili? Jasno ti je da su tvoj telefon dali nekome drugom, ko ima veći paket/neprijatniji je/ima vezu.

Užas.
 
I 12 pro imaju probleme sa ekranom,kazu zvanicno su i LG i Apple objavili da panele za 12 i 12 pro pravi LG
Evo procitaj te iskustva ljudi sa 12 pro


https://discussions.apple.com/thread/251954592


Totalno je podbacila kontrola kvaliteta,s obzirom da je zbog pandemije sve otezano a rokovi za isporuku panela su bili kratki pa se desavo to sto se desava.
Evo citam po netu pocinju masovno da se zale na zutilo i korisnici pro max a i mini,kazu da je to sve zbog slabije kontrole kvaliteta jer su rokovi bili kratki i telefoni su jednostavno morali biti pusteni na trziste prije bozicnih praznika kako bi pridaja bila zadovoljavajuca.
Izgleda lutrija je bilo koji ip 12 serije da kupujete:)
Ja evo nemam problem na 12 pro,ali sam ga jutros prodao i kupujem pro max i ovo mi se sada ni malo ne svidje,ali sreca je da apple ima dobar servis i podrsku pa me zabole ona stvar,hahaha




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Da li je realno da su to uradili? Jasno ti je da su tvoj telefon dali nekome drugom, ko ima veći paket/neprijatniji je/ima vezu.

Užas.

Totalno nerealno... Rekose mi prijatelji upravo isto, da je dato nekom ko je dosao u poslovnicu i pravio show verovatno...
 
Gidra85

Kad si ti narucio telefon i kako (web. Poslovnica) ?
Stvarno bezobrazno jos pogotovo da te od petka a danas je vec sreda (druge radne nedelje) nisu jos zvali???
I ja cekam poziv... Inace luda kuca svuda.
Svi su takvi. Apsolutni svi...
Evo. Dok pisem ovo stize mi sms da mi se menja paket iz total4 u total4 2019 bez ikakvih promena cene i sadržaja...
A sa druge strane kupovina u toku. Isporuka gledaj u pasulj ili da i ja odem i pravim show u poslovnici za moj novac.
Izgleda da ovo drugo deluje u Srbiji.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Totalno nerealno... Rekose mi prijatelji upravo isto, da je dato nekom ko je dosao u poslovnicu i pravio show verovatno...
Radim u sličnoj branši pa mi je jasno o čemu se radi. Ili je to ili je to "trebalo nekome" za koga su procenili da je važniji nego ti.

Ja bih im sad otkazao.
 
I ja bih m otkazao odmah,pa bi te oni sami zvali i nudili kojekakve popuste i nebuloze
Ja sam se tako napatio u BiH kod svog operatera za note 20 ultra


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Gidra85

Kad si ti narucio telefon i kako (web. Poslovnica) ?
Stvarno bezobrazno jos pogotovo da te od petka a danas je vec sreda (druge radne nedelje) nisu jos zvali???
I ja cekam poziv... Inace luda kuca svuda.
Svi su takvi. Apsolutni svi...
Evo. Dok pisem ovo stize mi sms da mi se menja paket iz total4 u total4 2019 bez ikakvih promena cene i sadržaja...
A sa druge strane kupovina u toku. Isporuka gledaj u pasulj ili da i ja odem i pravim show u poslovnici za moj novac.
Izgleda da ovo drugo deluje u Srbiji.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Porucio sam putem web-a, ponedeljak 16.11.2020. a u petak 20.11. su mi javili kao da je stiglo, i onda 2-3 sata kasnije da su ipak pogresili i da ipak nije za mene nego za coveka pre mene...

Sto se tice sms-a za novi paket, nista mi za sada nije stiglo. Mozda zato sto sam na prastarom Play+ 20 paketu.
Inace sam odabrao Total 4 kao novi paket uz iPhone 12 Pro.

Edit: ovo je trenutni status porudzbine...
 

Prilozi

  • B9805CE1-7FE4-49A9-84EC-F99CFD173D98.jpeg
    B9805CE1-7FE4-49A9-84EC-F99CFD173D98.jpeg
    229.7 KB · Pregleda: 177
Poslednja izmena:
Ja bi ih po svim drustvenim mrezama gde ih ima isprozivao.....Telenor je i onako moralno dno ( naravno ni MTS i VIP nisu daleko odmakli ) Ovde je vrlo moguce da je odluka o promeni rasporeda doneta na nizem nivou...Ispljuj ih gde god mozes. I ja sam iznerviraao citajuci, posebno sto sam s njima uvek imao samo losa iskustva
 
I 12 pro imaju probleme sa ekranom,kazu zvanicno su i LG i Apple objavili da panele za 12 i 12 pro pravi LG
Evo procitaj te iskustva ljudi sa 12 pro


https://discussions.apple.com/thread/251954592


Totalno je podbacila kontrola kvaliteta,s obzirom da je zbog pandemije sve otezano a rokovi za isporuku panela su bili kratki pa se desavo to sto se desava.
Evo citam po netu pocinju masovno da se zale na zutilo i korisnici pro max a i mini,kazu da je to sve zbog slabije kontrole kvaliteta jer su rokovi bili kratki i telefoni su jednostavno morali biti pusteni na trziste prije bozicnih praznika kako bi pridaja bila zadovoljavajuca.
Izgleda lutrija je bilo koji ip 12 serije da kupujete:)
Ja evo nemam problem na 12 pro,ali sam ga jutros prodao i kupujem pro max i ovo mi se sada ni malo ne svidje,ali sreca je da apple ima dobar servis i podrsku pa me zabole ona stvar,hahaha




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Koliko vidim ne spominje se green tint sto je greska na panelu, a na 12 pro i pro max kao zutilo, bijela nije bijela itd. Ja sam podesio sebi kolor filtere na 11 pro max. A to ljudi rade i sa serijom 12.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I zbog ovoga isto vracaju telefone apple-u
Meni je ovo nebitno skroz:)
Nisam vidio da se za 12 pro i max zale na zelenilo,ali i ova zutoca nije ok
I ja podesim u filterima kako mi odgovara,ali je cinjenica da su ekrani zuci u odnosu na 11 pro
Evo moj 12 pro je ok,nemam 11 pro da uporedim jos veceras,posto ujutru saljem telefon kupcu

https://youtu.be/VgKfYXLgBdI


Evo kako sam ja avoj podesio
ad4c252e747f99db0f3a73662457dbf4.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
^ Ovo na snimku nije nikakav problem, to ces videti na svakom oled panelu, neverovatno sta ljudi sve kace na yt [emoji2359]

A sto se zutila tice, evo lepo poredjenje:

https://youtu.be/87OwU-2FOv4

Nikakav razlog za frku...






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
stigao mini. mts

fad2b77425506602c8ffeaf12d9f3163.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Srecno @mige, u zdravlje da ga koristis!

A sto se tice pljuvanja Telenora i promene rasporeda isporuke mog uredjaja, iskreno sam se nesto istrosio na sva ta razna prepucavanja i pritiskanja putem drustvenih mreza...
Ako skupim strpljenje otkucacu im nesto na public Twitter + FB.

Jos me dva puta odbijaju za popust (pogodnost) za produzavanje ugovora...
 
Uradi ovako: Potpiši ugovor sa mts ili VIP-om, oni će ti dati novu karticu i dr. Onda će te, kada im drugi operater podnese zahtev za migraciju broja, zvati iz Telenora da ti ponude popust (i to dobar) kako bi ostao. Devojka je tako uradila pre 2 godine. Onda smo ove godine opet otišli u poslovnicu, opisali celu tu situaciju i pitali zar moramo opet tako, rekli su da ne mogu da daju popust i slegli ramenima. Opet mts, opet ugovor, migracija... I opet zovu iz Telenora sa popustom.
 
Reče mi jedan dečko iz VIP-a sa su na carini telefoni i da tu ima nekih poteškoća i da stižu sledeće ili one tamo nedelje.

Послато са Nokia 2.3 помоћу Тапатока
 
Danas stigao iphone 12. Al čim sam ga upalio šok. Ne mogu da skinem youtube aplikaciju. Zna li neko kako to da rešim?
 
^ napravi US account pa skini odande.

Plasio sam se baterije posle 11 pro, izgleda da nije bilo zbog cega. Ovo je (za mene) cak i bolje.

SOT 7:50 Screen off 1:00
 
Nazad
Vrh Dno