Šta je novo?

iPhone 12

Ja bi samo zbog ram-a dao vise para. Ne mozda 300 ali tu ide jos svasta nesto pride. Meni uvek poubija skoro sve aplikacije kad upalim kameru. Mozda sa 6gb ram-a to ne bi bio slucaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mini je za 10ku. Uboli su tajming za velicinu uredjaja vrhunski. Sve vise kupaca kuka za manjim uredjajem, a android svet nije poslusao taj jauk na vreme :) prelep uredjaj/gedzet. Fora sa kamerom na Max im je totalno bzvz sto nije ista i na obicnom pro. Ne zele svi lopate da nose sa sobom, a da slikaju extra slike svi zele.

Interesantno je kako je prvi fablet (note 1) imao displej od 5.3", a ubedljivo najmanji premium telefon danas 5.4"
 
Drugačiji je i način korišćenja. Otkad sam uzeo Max, tablet retko uzimam u ruke.

Što se mene tiče neka naprave nešto kao Surface Duo, uzimam odmah :)

S druge strane znam dosta ljudi koji nisu zadovoljni što je manji Pro porastao.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i nije nesto porastao, samo 2,7mm dok je sirina ostala ista, uz to je i znacajno tanji
 
Gold boja je sad prava gold [emoji16]
Apple vec dve godine zaredom radi odlican posao i nema konkurenciju. Fali jedna stvar (120hz) da bude bukvalno kompletan tel, ali i bez toga je savrsen i kad se pogleda android konkurencija bude ti smesno.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ja bih volio da je isto deblji ali da ima preko 3000 mah [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Maltene 800 evra za mini je bas bez konkurencije za srpske uslove.

U inostranstvu se uz paket ne oseti ni 12 Pro Max kada uzmes ostale troskove u obzir.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam sve, ali ni 13% nije tolika razlika ako pomisliš da je ono bio ubedljivo najveći telefon tada, a ovo ubedljivo najmanji sada (u premium segmentu). Ono (sa sve bezelima) se tada smatralo maltene neupotrebljivim osim za entuzujaste.
 
Ali drugačiji je odnos stranica bio tada, pa je zato prvi Note opet imao nekih 13% veći ekran od minija i pored manje dijagonale
Samo što je Note 1 bio 30% širi od minija i skoro 15mm u visinu. Tada su bezeli bili ogromni tako da nije neko poređenje.
iPhone 11 pro je manji telefon po svim dimenzijama (visina, širina, debljina) od Note 1 a ima veći ekran za pola inča.

Pitanje
Šta uzeti iPhone 12 mini ili 11 Pro.
Kamera mi nije bitna.
Do sada sam koristio za sastanke i izlaske 5S tako da će svaki da obavi funkcije top.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
I ja sam delimično u toj dilemi ali kukam za manjim telefonom dugo. Jeste da bi mi telefoto kamera značila ali da napokon mogu da koristim fon jednom rukom...
 
Izmedju 12 mini i 11 pro, ja licno bi isao pre na 11 pro. Zasto? U startu osvetljeniji ekran na manual modu, dosta bolja baterija, i dalje nije preveliki-taman je zapravo, i ono sto mislim da ce muciti 12 mini je isto ono sto muci i SE 2020 je obaranje takta procesora zbog pregrevanja. Malo kuciste je uvek bilo i bice problem. Kad se sve uzme u obzir po meni 11 pro bolji izbor.
 
Gledano u globalu jeste bolji 11 pro. Ali cisto sumnjam da ce neko ici na 11 pro pre nego 12 mini. Mislim da ce biti dosta razlike u ekranu izmedju 11 pro i 12 mini u korist 11 pro. Osim ako nekome ne treba digitalni zoom od 5x ne vidim prednost 12 mini u odnosu na 11 pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledano u globalu jeste bolji 11 pro. Ali cisto sumnjam da ce neko ici na 11 pro pre nego 12 mini. Mislim da ce biti dosta razlike u ekranu izmedju 11 pro i 12 mini u korist 11 pro. Osim ako nekome ne treba digitalni zoom od 5x ne vidim prednost 12 mini u odnosu na 11 pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

12 mini 11 pro nikako nisu za poređenje.
 
Gledano u globalu jeste bolji 11 pro. Ali cisto sumnjam da ce neko ici na 11 pro pre nego 12 mini. Mislim da ce biti dosta razlike u ekranu izmedju 11 pro i 12 mini u korist 11 pro. Osim ako nekome ne treba digitalni zoom od 5x ne vidim prednost 12 mini u odnosu na 11 pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako može biti ekran u korist 11 pro, oba oled, 12mini 476 ppi, 11pro 458 ppi.
Jedino baterija bolja na 11 pro, sve ostalo u korist 12 mini.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa nema ostalog. Ta baterija koja će da bude mnogo bolja na 11 Pro i jeste razlog da se odabere taj model. Telephoto kamera takođe, ali to nije presudni faktor.

Ja bih bez razmišljanja odabrao 11 Pro.
 
Ja sam bio neko ko je apsolutno hteo da kupi 12 Mini medjutim u poslednje vreme se razmisljam i o 11 Pro modelu. Bas zbog baterije. Meni je ona najvaznija vise nego kamera i druge stvari. Ali opet kompaktnost je na strani 12-ce. Lakse rukovati sa njom pogotovo sto nemam veliku saku.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim nikakvu prednost baterije, bar za moj način korišćenja. 11 pro baterija ne drži duplo duže pa da je prednost. To sto drži sat duže mi ništa ne znaci, imaću 30 umesto 20% uveče, svakako će na punjač kad krenem u krevet. To možda znaci kod korisnika koji iscede telefon u toku jednog dana.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja se vise plasim da ce baterija da oslabi, pa ce tih sat vremena znaciti dosta.
 
Meni je i pro prevelik za kucanje jednom rukom a manje komforan od max za kucanje sa dve.

Ko hoće da telefon koristi jednom rukom bolje da uzme mini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne mislim da će mini biti toliko poželjan koliko se priča, šta znam.

Kad ga ljudi vide uživo i uzmu u ruke, dosta njih će zaključiti da su dimenzije ipak previše mini i odlučiti se za 12 "obični".

A baterija će verovatno biti slabija strana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hrvatski iStyle izbacio cene:
12 pro 1275€
12 995€

12 mini i pro max za sada bez cena
 
Ja se vise plasim da ce baterija da oslabi, pa ce tih sat vremena znaciti dosta.

Meni 7-ica posle 4 godine i dalje izdrži dan, osim par puta u specifičnim situacijama tipa korišćenje navigacije i sl. Tako da me slabljenje baterije ne dotiče preterano.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne mislim da će mini biti toliko poželjan koliko se priča, šta znam.

Kad ga ljudi vide uživo i uzmu u ruke, dosta njih će zaključiti da su dimenzije ipak previše mini i odlučiti se za 12 "obični".

A baterija će verovatno biti slabija strana.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Nisi u pravu, gomila ljudi i dalje koristi 6s,7,8, mini je logičan upgrade ko bude hteo da se ponovi novim telefonom.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Videćemo po prodaji, može biti.

Obični 12 i 11 će biti najprodavaniji po mom mišljenju.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nosi jer nema pare za X i na gore.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka

Imam para dovoljno za najskuplji flagship svake godine pa nisam prešao sa 7-ice. Nisu mi se dopali dovoljno da bih platio. Videću i za 12 mini kad se pojavi da li ću uzeti.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne ti nego većina. Ja radim sa narodom. I vidim najvise ima od 6s do 8. Jer je jeftino. A svi merkaju x i oatalo.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno