Šta je novo?

iPhone 12

Ako dobro tumacim info sa Appleovog sajta, ukoliko neko ima Apple Care i osteti ekran zamena ekrana ce ga kostati 29usd a za sva ostala ostecenja placa se popravka/zamena 99usd? Kako to funkcionise kod nas, jel resavaju u kratkom roku?
 
Poslednja izmena:
Ako dobro tumacim info sa Appleovog sajta, ukoliko neko ima Apple Care i osteti ekran zamena ekrana ce ga kostati 29usd a za sva ostala ostecenja placa se popravka/zamena 99usd? Kako to funkcionise kod nas, jel resavaju u kratkom roku?

Kod nas se, za sada, ne plaća ništa. Ne znam što se tiče brzine.
 
Jel moram da aktiviram Apple Care+ da bih imao pravo na zamenu u slucaju da se razbije telefon ili moze i obican Apple Care? Planiram da uzmem mini kroz mesec, dva i stvarno mi je greota da ga nosim sa maskom. Jel neko isprobao kako Apple Care funkcionise kod nas u praksi?
 
Moraš da imaš plus. Običan AC pokriva kvarove ne i incidente.
 
Ja mislim i da nema obican ac samo ac+. Nisam siguran ali mislim da vise nema toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
58746dbb95b8bf9cbd766daaa160af2c.jpg
 
Samo da prenesem pozitivne utiske vezane za trajanje baterije na 12 mini. Od 8:30 do 23:30,oko 6 i po sati ukljucenog ekrana i nekih 5-6 % preostale baterije. Za ovakav telefon ovo je vrhunski. Jedino sto bih voleo je malo “jaci” zvuk,imao sam XR pre njega i zvuk je bio na njemu malo masivniji. Nije sad neka velika razlika,ali se oseti.
 
Evo iskustva sa obične 12-tice:
ba4e4f0837a43516098a62671870f946.jpg


Danas je sreda i ostalo još ovoliko:
3d99f97f8a65403904b419c6946ffd74.jpg


E sad istine radi kameru nisam juče nešto koristio, sve ostalo pomalo od svega.
Sve u svemu baterija top. Samo⌚️baterija koja je slabija sa watchOS 7.2


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jeste watchos baterija nakon 7 je blagi ocaj. Nije ni prije bila top, ali se osjeti razlika. Makar ja osjetim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel moram da aktiviram Apple Care+ da bih imao pravo na zamenu u slucaju da se razbije telefon ili moze i obican Apple Care? Planiram da uzmem mini kroz mesec, dva i stvarno mi je greota da ga nosim sa maskom. Jel neko isprobao kako Apple Care funkcionise kod nas u praksi?

Ja mislim i da nema obican ac samo ac+. Nisam siguran ali mislim da vise nema toga.

Kao sto ti je @Nicol@ napisao a @njikolaj slikovito docarao :) Ovaj dodatak je u slucaju gubljenja ili kradje telefona ali kod nas ne vazi ta opcoja.
 
Postoji li neko resenje za zutilo ekrana na 12-icama,osim onih slajdera? Prebacivao sam neke slike sa XR na 12 mini i bas se primeti kako je na 12 mini ekran zuci. I to sa sve iskljucenim True Tonom. Kad ukljucim to tek nije normalno,zuto do daske. Banalan primer,fotografija sa XR gde je slikan sneg sa belim oblacima ispada na 12 mini zuckast sneg sa zuckastim oblacima. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina. U svakoj situaciji se primeti to pojacano zutilo. Ne znam zasto su to tako kalibrisali,prosto je pogresno. Postoji li neko resenje za to ili furaj dok se ne naviknes?
 
XR je LCD koji uvek hladnije “boji” i vuče na plavo. Oled po pravilu ima prirodnije boje. Kod mene na 12 mini nisam primetio da vuče na žuto doduse prešao sa 7-ice, možda se nešto promenilo do XR.

A šta je problem da se namesti toplina ekrana kako ti odgovara sa tim olovkama?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Jel još neko čeka 12pro iz mts-a. Ovo sad već predugo traje. Koliko vidim ni na sajtu ga nemaju već dugo.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Postoji li neko resenje za zutilo ekrana na 12-icama,osim onih slajdera? Prebacivao sam neke slike sa XR na 12 mini i bas se primeti kako je na 12 mini ekran zuci. I to sa sve iskljucenim True Tonom. Kad ukljucim to tek nije normalno,zuto do daske. Banalan primer,fotografija sa XR gde je slikan sneg sa belim oblacima ispada na 12 mini zuckast sneg sa zuckastim oblacima. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina. U svakoj situaciji se primeti to pojacano zutilo. Ne znam zasto su to tako kalibrisali,prosto je pogresno. Postoji li neko resenje za to ili furaj dok se ne naviknes?

Jesi isključio True Tone i Night Shift?
 
XR je LCD koji uvek hladnije “boji” i vuče na plavo. Oled po pravilu ima prirodnije boje. Kod mene na 12 mini nisam primetio da vuče na žuto doduse prešao sa 7-ice, možda se nešto promenilo do XR.

A šta je problem da se namesti toplina ekrana kako ti odgovara sa tim olovkama?


Sent from my iPad using Tapatalk


Zapravo IPS daje prirodnije boje ;-)
 
Iskljuceno i jedno i drugo. Recimo kada je ukljucen true tone ekran je bas preterano zut,ne moze se istolerisati koliko je zut,ovako kada se pogasi sve onda je “zuckast”. Primeti se,pogotovo kada uporedis sa proslim Iphone-ima. I XR i SE 2020 imaju “normalnu” belu boju,ovde sve sto bi trebalo da bude belo i sto jeste belo vuce na zuto. Ne znam ima li smisla ici u Istyle pa da oni pogledaju?
 
Cela 12 serija vuče na žuto, više od 11 pro (max) koja je opet bila blago žuća od XS koji je po meni imao najprijatniji ekran na iPhone uređajima u poslednje vreme.
 
Xs je i dan danas najbolji iphone... 3d touch izostanak kod novihih modela cini ga prosto flagshipom u poredjenju sa mladjom bracom... steta
 
Dobar jeste ali daleko od toga da je najbolji. Imao sam i xs i xs max, sad koristim 11 pro i skonto sam da je na xs maxu baterija ocaj a da ne govorimo o xs obicnom. Kamera slabija, zvucnici tisi, itd. Da ne nabrajam dalje, odosmo u off.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma kamera je identicna od xs koji je zapravo prvi doneo 1.4um pixel cameru ne 11 odlican ois its jedino bolje kod 11 pro je batterija ekran nije niti ce biti ikad dok je vrate 3D touch a to je nikad... do tad sve je smesno pored xs opalis 3d touch 3x brze nego hold touch kod novijih iphone-a ;-)
 
To sam i ja pricao, ali prezalio sam nekako 3d touch i nastavio dalje [emoji20] Bitnija mi je autonomija svakako, a 12 Pro Max je zver od telefona u svakom smislu te reci [emoji56]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma znam imam ja uredjaje bez 3D toucha nego ono bas mi je smor taj delay.... nije mi to flagshipovski
 
Ja sam ga najvise koristio na tastaturi, bilo je dosta prakticnije nego stalno juriti space, ali navikao sam se brze nego sto sam mislio (jos na 11 Pro).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta znam meni brzo pobegne prst po navici sa ikone...

Najveća glupost koju su uradili apple je to da su na iwatch onemogućili 3d sa novim sistemom. Dok je na telefon bila nekorišćena dovoljno ova funkcija koja je mogla i sa ios 14 da se koristi na mali ekran je masu značila. Ja imam recimo 4-tu seriju i dosta puta je 3d skratio pokrete.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dajte mi savet za punjač. Našo sam na KP samo adapter na 20W original za 2.000. Ja mislim da je to najbolja opcija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najbolja ako je “original”... pitanje veliko...
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas porucio iz VIP-a (online prodavnica) original 20W Apple USB C charger =3024 dinara. Trebalo bi da stigne od ponedeljka.
 
Nazad
Vrh Dno