Šta je novo?

Klupa i vratilo...

dzontra86

Poštovan
Učlanjen(a)
16.08.2019
Poruke
300
Poena
70
Gde? Problem sto trenutno nigde nema ili mora da se ceka 15 dana. Ima neko sigurnu radnju ili prodavca ?
 
Iron Zrenjanin na KP?
 
I ja ganjao na kp, nekog iz KG i Pazove, lažu mažu, sutra šalju, pa se ne javljaju, pa kad ih pritisneš onda neki izgovori. Ako ima neko proverenog prodavca ili ako ima da proda plafonsko vratilo da valja, neka se javi. [emoji39]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
I meni stiglo, poslao mi bez da je javio posle 10 dana, samo ne nazvali kuriri, iako je bio dogovor da se obavezno javi kad pošalje. Profesionanost na visokom nivou.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kvalitet je dobar, jedino je malo nezgodna za noge. Onaj deo gde idu noge je fiksan, tj nema nagib, tako da je baš nezgodno ako npr radiš trbušnjake pod nagibom jer kolena moraju da budu savijena pod 60 stepeni fazon.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel kupovao neko spravu za zgibove i propadanja na kp, vidim da imaju posebno da se kupe sto se kace na zid za oko 8k, a komplet sprava kosta oko 220e?
I da li se isplati dati toliko?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ja sam to uzeo za 10k
Kakvih crnih 200e..
32a56df414c63b57ed69c849e54f5b54.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Malo bolje sto sam gledao su 200e pa na gore. Kako ti se pokazala ova, tezak sam oko 90-91kg i visok 1.91 otprilike, i ako prave po narudzbini meni bi trebala visina 2.5m?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
220 je visina ovog mog.
Možeš verovatno da se dogovoriš sa čovekom, pravi lik sam.
Elem, ja sam u principu zadovoljan. Jedina zamerka je što je nekako plitka kad radim zgibove, tj ja sam navikao da mi kolena idu napred kad radim zgib, a to baš ne može jer onda udaraš u onaj deo za naslon leđa.
Tako da sam se adaptirao da noge budu spuštene i da ih ne cimam dok radim ;)
Ima inače one plastične delove koji se ubacuju na kraj svake šipke, da ne bude oštro. Ali nema nikakva guma/platno na rukohvatima, nezgodno je da se radi baš bez nečega. Ja imam rukavice svakako pa radim sa njima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
220 je visina ovog mog.
Možeš verovatno da se dogovoriš sa čovekom, pravi lik sam.
Elem, ja sam u principu zadovoljan. Jedina zamerka je što je nekako plitka kad radim zgibove, tj ja sam navikao da mi kolena idu napred kad radim zgib, a to baš ne može jer onda udaraš u onaj deo za naslon leđa.
Tako da sam se adaptirao da noge budu spuštene i da ih ne cimam dok radim ;)
Ima inače one plastične delove koji se ubacuju na kraj svake šipke, da ne bude oštro. Ali nema nikakva guma/platno na rukohvatima, nezgodno je da se radi baš bez nečega. Ja imam rukavice svakako pa radim sa njima.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Okreni se suprotno (leđa da budu okrenuta ostatku sprave).

Rukavice, sunđeri i ostala "zaštita" su nepotrebni i kontraproduktivni. Nauči da hvataš šipku (dok hvataš guraš šake nagore, a ne nadole, tako da ti kožni nabori šake bude ispod šipke).
Ako se znoje šake koristi magnezijum karbonat.
 
Probao sam i tako, ali se onda cimam da ne roknem glavom u onu šipku iza

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@nemanja123 ja koristim rukavice sto sam uzeo u ps i ponekad koristim gurtne.
@nightshadow hahahaha neces, kad nisam ja, ne verujem da ce bilo ko drugi [emoji23][emoji23]
Narucivao neko od Milosa iz Zrenjanina, maxsport- sprave za vezbanje?
Gde bi mogao da nadjem polovne stvari iz teretane, kad bi nasao gladijator i veslanje bilo bi top?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Probao sam i tako, ali se onda cimam da ne roknem glavom u onu šipku iza

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ne mogu da procenim, moguće je da je male dubine sprava, ali proveri ti za svaki slučaj formu. Postoji mogućnost da loše radiš i da ti noge idu previše napred (podsvesno štediš slabu mišićnu partiju prebacivanjem opterećenja na jaču).
@nemanja123 ja koristim rukavice sto sam uzeo u ps i ponekad koristim gurtne.
@nightshadow hahahaha neces, kad nisam ja, ne verujem da ce bilo ko drugi [emoji23][emoji23]
Narucivao neko od Milosa iz Zrenjanina, maxsport- sprave za vezbanje?
Gde bi mogao da nadjem polovne stvari iz teretane, kad bi nasao gladijator i veslanje bilo bi top?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Činiš sebi medveđu uslugu.
Imaš slabe podlaktice i šake/stisak i umesto da ih jačaš, ti ih isključuješ iz treninga.

Izbaci i rukavice i gurtne. Samo gole šake. Kada odradiš serije dodaj držanje na šipki koliko god možeš i to radi svakog dana. Svaki dan povećavaj vreme "na šipki" bilo po seriji ili kroz broj serija.
Odlično bi bilo da radiš farmerov hod ali ne verujem da imaš dovoljno teške bučice. I testerisanje bi trebalo da dodaš sa bučicama sa kojima možeš da uradiš 20-25 ponavljanja, pa i to da prati linearnu progresiju.
 
Moj brat je svoju spravu uzeo ovde - https://urosevesprave.rs/

Momci su bili jako prijatni i uslužni, desilo se da nije mogla da se unese u stan kada su je doneli zbog dimenzija, pa su je bez ikakve doplate vratili u radionicu, prepravili jednu nogaru i ponovo je dostavili.
 
Ne mogu da procenim, moguće je da je male dubine sprava, ali proveri ti za svaki slučaj formu. Postoji mogućnost da loše radiš i da ti noge idu previše napred (podsvesno štediš slabu mišićnu partiju prebacivanjem opterećenja na jaču).

Mala je dubina, može tako da se radi u principu, ali kad se podignem glava prolazi blizu šipke iza. A ne bih baš da udarim glavom u metalnu šipku.
Radim normalno sa prednje strane(kako je i projektovano, je l' [emoji2]). U početku je trebalo da se naviknem samo da noge moraju da miruju, a i bolje, pre sam verovatno, kao što si i rekao, podsvesno prebacivao opterećenje na njih.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Noge trebaju biti prave tokom zgibova, ne povijene u kolenima. Tu se gubi energija.
Treba celo telo da ucestvuje u pokretu: ruke, ledja, core i noge...
Ja se jos uvek mucim da prebacim vise od 5,6 komada po seriji, ali ih radim "pravilno", bez momentuma i mrtvi start (visis, ne kreces skokom :) )



Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
@nemanja123 probao jutros posle trcanja i vezbi za trbusnjake zgib bez rukavica, zuljevi ubise, ali moze da se radi [emoji23]
Ubacicu na kraju treninga izdrzaje na sipci za promenu.
Bolje uraditi jedan pravilan zgib bez skoka ili bacanja nogu, nego nekoliko nepravilnih. Zna se sta je pravilan zgib i kako se izvodi i kako se pocinje.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
@Stefan
Ako je sipka tanka, hvataj je prstima. Nema sanse da tako dobijes zuljeve, a podlatkice ce biti kao Popajeve.
Vremenom ces nauciti pravilne hvatove kako da ne dobijes zuljeve. Meni samo dve vezbe u teretani prave zuljeve, narocito jedna kad sa sipkom i tegovima od 80kg radim ledja (nesto slicno veslanju) pa mi se sipka okrece u sakama. Od zgibova i sl. odavno nisam dobio zulj.
 
Noge trebaju biti prave tokom zgibova, ne povijene u kolenima. Tu se gubi energija.
Treba celo telo da ucestvuje u pokretu: ruke, ledja, core i noge...
Ja se jos uvek mucim da prebacim vise od 5,6 komada po seriji, ali ih radim "pravilno", bez momentuma i mrtvi start (visis, ne kreces skokom :) )



Sent from my SM-G960U using Tapatalk

Sa retrakcijom skapula ili bez?
Ne gubi se energija savijanjem kolena (ostalo stoji, sve da bude kontrakovano, pa i gluteusi), nego je argument kod toga da se "u prirodi" penješ uza zid i da tada ne držiš savijene noge u kolenima, pa (ako ćeš to raditi - poligoni/vojska/policija) onda bi trebalo držati noge ispravljene. Nažalost, ovo nije uvek opcija zbog visine šipke, ali se ništa tu ne gubi.

Ne prebacuješ 5-6 jer ne pratiš linearnu progresiju, nego radiš "koliko možeš".
Prati ovaj program: https://www.strongfirst.com/the-fighter-pullup-program-revisited/

@nemanja123 probao jutros posle trcanja i vezbi za trbusnjake zgib bez rukavica, zuljevi ubise, ali moze da se radi [emoji23]
Ubacicu na kraju treninga izdrzaje na sipci za promenu.
Bolje uraditi jedan pravilan zgib bez skoka ili bacanja nogu, nego nekoliko nepravilnih. Zna se sta je pravilan zgib i kako se izvodi i kako se pocinje.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Znači najkompleksniju i najtežu vežbu ostavljaš za kraj, kada si iscrpljen od trčanja čak i posle najmanje mišićne partije čija je uloga stabilizacija. Iskreno se nadam da je ovo bilo samo zbog testiranja hvata.

Gde su locirani žuljevi?
Vrati se na post o načinu hvatanja šipke, nešto loše radiš.
 
@nemanja123 @Migrant
Malo je deblja sipka i zbog toga ne mogu lepo da je uhvatim, ali vremenom cu da naucim. Mozda da probam sa sundjerima dok ne naucim kako treba, posto sam uvek radio sa rukavicama ili gurtnama.
Jutros je bilo samo da probam 1zgib, gde da radim zgibove na kraju.
Zbog prirode posla, ujutru kad sam slobodan pre dorucka trcim (brzi hod) i ubacim trbusnjake na kraju, a uvece radim vezbe.
Zuljevi su tacno ispod prstiju, gde se i dobijaju zuljevi [emoji23]
Moze li se nekako brze skinuti donji deo stomaka, nesto mi sporo ide u poslednje vreme? [emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@nemanja123 @Migrant
Malo je deblja sipka i zbog toga ne mogu lepo da je uhvatim, ali vremenom cu da naucim. Mozda da probam sa sundjerima dok ne naucim kako treba, posto sam uvek radio sa rukavicama ili gurtnama.
Jutros je bilo samo da probam 1zgib, gde da radim zgibove na kraju.
Zbog prirode posla, ujutru kad sam slobodan pre dorucka trcim (brzi hod) i ubacim trbusnjake na kraju, a uvece radim vezbe.
Zuljevi su tacno ispod prstiju, gde se i dobijaju zuljevi [emoji23]
Moze li se nekako brze skinuti donji deo stomaka, nesto mi sporo ide u poslednje vreme? [emoji23]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Vidim da nemaš iskustva, zato te lepo i pitam gde su žuljevi. Oni se dobijaju svuda u zavisnosti od lošeg držanja. Jel na prstima ili na dlanu, ako je na prstima, na kojim je falangama?
- Poenta ti je svakako ista, loše držiš i/ili se previše znoje dlanovi. I za držanje i za kredu sam već pisao.

Stavljanje sunđera će ti pomoći isto koliko i pomoćni točkovi kod bicikla - dok ih ne skineš nećeš naučiti da voziš.

Zgibove radi ujutru (ako hoćeš da ih poboljšaš) a trci uveče, ili još bolje razdvoji ta dva.

Lokalnog mršavljenja nema (doduše ima, ali nije to za tebe). Hoćeš brže da skineš salo (sa stomaka, gde god) napravi veći deficit u kuhinji i sredi ishranu (ima tema, da ne idemo više u off sa ovom)
 
Zuljevi se stvaraju na kraju dlana ka prstiju, mozda je problem i u sipci posto nije tanka. Probao sam juce onaj hvat sto si rekao i uvek me vraca kako i sam radim zgibove.
Nemam problema sa znojenjem dlanova.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ne znam debljinu šipke, ali slab ti je hvat. Zahvali gurtnama na tome :d
 
Od 17-te godine treniram, a sad imam 32 i cuo sam za gurtne, ali sad prvi put vidim na netu kako izgledaju. Koji ce ti to djavo.
Vidjao sam da koriste sundjere i to mi je takodje glupost. Brate jacaj hvat i neces imati probleme.
 
Od 17-te godine treniram, a sad imam 32 i cuo sam za gurtne, ali sad prvi put vidim na netu kako izgledaju. Koji ce ti to djavo.
Vidjao sam da koriste sundjere i to mi je takodje glupost. Brate jacaj hvat i neces imati probleme.
Koristi se, kad kačiš 50kg dok radiš zgibove :D
 
@Bobajakuda @nemanja123
Vazno je da sam nasao u cemu je problem, hvala.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno