Šta je novo?

Laptop za excel do 50ak hiljada

banibiglic

Poštovan
Učlanjen(a)
17.03.2015
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav,

Treba mi preporuka za laptop na kome ce se raditi u excelu sa dosta podataka i istovremeno treba da bude otvoreno vise tabova u chromu. Potreban je ekran 15 inca i da excel glatko radi.

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Koliko je "vise tabova" - 5 ili 50? Sto se Excela tice, on je prilicno nezahtevna aplikacija, radice bukvalno na bilo cemu. U principu za 50k mozes da pazaris pristojan i5 sa 8GB RAM-a.
 
Zelim da uzmem nov ipak, zbog garancije. Nije problem da bude nesto visa cena od ovih 50k, ako je potrebno tj. ako time nesto dobijam na brzini rada.

Broj tabova u chromu je do 10ak. Sto se tice excela, malopre sam na fajlu sa 180000 redova radila neke funkcije i cekam do pola minuta da odradi jednu. U pitanju je desktop sa intel pentium g4560 procesorom i 8b rama. E sad, ne znam da li me tu koci procesor ili ram?

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Procesor, 2 jezgra. 180k redova u jednom fajlu je vise od onog sto sam ja zamisljao :d 2 jezgra za takvo racunanje su nedovoljna za brzu obradu, tebi ce ipak trebati i7 sa 4 jezgra, sto se ne uklapa u budzet za nov laptop.
 
180000 linija je samo po sebi zahtevno, a od broja i kompleksnosti formula zavisi još više.

Ja svakodnevno koristim neke macroe na fajlovima sa 2-3 hiljade linija. Na i7 to traje po nekoliko sekundi. Verujem da tvojih 180k linija nema dodatne zahtevne elemente, ali svakako bi ti sirova procesorska snaga ubrzala proces.

Ukoliko kupuješ notebook za pravno lice, obrati.paznju da ti je možda potreban i.legalan operativni sistem, a to će zaista teško ići u 50k sa jakim procesorom.
 
U stvari skoro da ima nesto s garancijom u ovom budzetu, pretrazi Lenovo 81UT00B0YA za 55.000 dinara, da ne reklamiram sad ovde firme.
 
Nije za pravno lice.

Pomenuti lenovo ima za 52600 koliko vidim, a gledala sam i ovaj Acer koji se takodje uklapa u budzet: https://www.buscomputers.rs/index.p...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=ef70

Najjeftini sa i7 procesorom je neki HP za 78 hiljada, a to mi je ipak previse, vise mo se isplati da malo sacekam kad radi kalkulaciju. Ocekujem da ce i i5 raditi brze od ovoga sada.

Hvala svima na pomoci.

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Sta mislite o ovome

Ekran: 15,6" AntiGlare
Procesor: Intel Pentium 4417U
Memorija: 8 GB DDR4 2400 MHz
Hard disk: 256 GB SSD
Grafička karta: Integrisana Intel HD 610
Operativni sistem: Windows 10 Home 64

Treba i meni laptop, bas se razmisljam dal da uzmem. 45k
 
Ukoliko i ti planiraš da radiš sa XLS fajlovima sa 180.000 linija, definitivno ne taj CPU.
 
Sta mislis o ovom? Svidja mi se dizajn, malo izdignuta tastatura i tanak okvir ekrana.

https://www.comtradeshop.com/asus-v...2gb-ssd-amd-radeon-vega-8-srebrni-2-cell.html

Da li Lenovo iz prethodnog posta ima jaci procesor?



Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Svakako. https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-1035G4-vs-AMD-Ryzen-5-3500U/m921077vsm760067

Za razliku u ceni još dodaš i hard disk, da se nadomesti mali SSD Lenova.
 
Nisam nikada Excel smatrao da može da bude posebno zahtevan, sve dok mi kolegenica nije par puta rekla kako joj laptop često štuca kada radi sa kompleksnim excel fajlovima. Ponekad toliko da ona iskoristi vreme da skuva kafu dok računar ne završi neke operacije. Laptop koji koristi ima u sebu i5 6300U, 16GB ram i 512GB ssd.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod menu fajlovi znaju imati preko 400.000 redova i 50-tak kolona. Na starom i3 procesoru izvrsavanje funkcije index(match) znalo trajati oko sat vremena. Snimim video i posaljem nadredjenima sa objašnjenjem da ja za to vreme ne mogu nista raditi i ako to njima nije problem onda nije ni meni. U roku od sedam dana sam dobio i7 + 16 gb rama i office 2019. Sada takve stvari zavrsi za par minuta.
 
Nazad
Vrh Dno