Šta je novo?

Desktop za dnevnu sobu

Froiibaad

Slavan
Učlanjen(a)
24.08.2007
Poruke
610
Poena
330
Ovih dana, posto smo zatvoreni, poceli smo da igramo igrice iz moje Steam biblioteke. To sve trci na nekom Dell Lattitude E6430 iz 2012 godine i na 43" 1080P TV-u.

Nazalost, igrice su postale previse za taj muceni laptop, pa bih da malo modernizum masinu.

Rado bih uz Ryzen 5 3600, 16GB rama i RTX 2060, al posto sam puko masu parica za masinu za pranje i susenje, to nije realna opcija.

Gledao sam sta ima od gotovih konfi po nasim radnjama (nema sanse da bih mogao da se drndam sa nabavljanjem komponenti iz N radnji i jos onda to da ja sklapam).

U principu, zapalo mi je ovako nesto za oko i CT: https://www.comtradeshop.com/comtra...3-9ghz-8gb-ddr4-480gb-ssd-amd-rx-570-4gb.html

Znate li za nesto bolje za slicne parice? Sta ovoj konfi fali, sem estetike, posto je grozomorno kuciste, al dobro sad. xD

Zaboravih napomenuti sta ce da se igra. Najzahtevije je verovatno 2k20. Skyrim, Euro Truck Simulator, Disney, Rayman i slicni platformeri, mozda PES.
 
Poslednja izmena:
Može to lepo da radi. Ploča i napajanje su dno ali dovoljno. Ako bi mogao da dodaš malo za memoriju 2x8GB bilo bi odlično.
 
Moje skromno misljenje je da bih zaobisao ovaj iz Gigatrona od 62000 dinara. Kupio sam skoro RX580 8gb, imam i5 3470 koji malo trosi i thermaltake napajanje od 500w i danas sam narucio seasonic 650w jer ovo moje napajanje tesko to gura. Osetno se ugreje kada se igraju igrice. Sinoc sam video u afterburner da potrosnja graficke mnogo oscilira tj krene da povuce preko 144w i onda padne na 80w i tako stalno. Moyda gresim ali mislim da joj napajanje ne daje struje koliko joj treba. Mislim da ovo bedno napajanje od 450w ne moze to da gura kako treba.
 
Sve zavisi kolko je staro to tvoje Thermaltake. Ako nemaš probleme sa performansama, restartovanjima ili napajanje zvuči ko usisivač - može to. Od tih 500W, neka ima realno ~400, opet je dovoljno za i5 i RX580 (ne verujem da prelazi 300W sve zajedno).

Naravno, Seasonic je daleko bolje rešenje.
 
Nekada su svi pljuvali ovo thermaltake litepower od 500w, a mene evo deset godina sluzi bez problema. Tiho i uglavnom hladno, sada sam primetio da se sa RX580 greje pa reko i godine ga stizu, bolje da zamenim. Ali stvarno mislim da ono napajanje od 450w ne moze sve ovo da gura kako treba. Bolje spreciti nego leciti :)
 
Ne bih da skrenem temu na pogresan pravac, ali kazes desktop za dnevnu. Da li to znaci da imas i drugi desktop? Mozda dovoljan za gaming, ali na pogresnom mestu?
U tom slucaju mozes da probas steam link na raspberry pi sto radi sasvim fino.

Ako to nije slucaj, onda nastavite sa ostalim predlozima.
 
Pa X proc naspram običnog, 8GB rama više, skuplja (i jača) grafa, duplo veći SSD...ostalo je identično.
Yeap, vredi te razlike.
 
NIvo buke pre svega zavisi od onoga što je unutar kućišta, što znači da umesto box kulera treba da kupiš neki drugi, da bi trebalo da grafa bude što tiša, Dualke nisu baš poznate po tišini, i da napajanje i ventovi za kućište budu što tiši. Dovoljno je da jedan od tih uslova ne bude ispunjen i eto problema. Kućište može da skine par dB i to je to.

Mislim da ima boljih ploča za te pare, Tomahawk Max i B450 Steel Legend.
 
Poslednja izmena:
Može to jeftinije a da ništa ne izgubiš. Steel legend imaš za 12300din, procesor 3600 (bez X) za 24000, ADATA ASX8200NP-480GT-C za 9500din.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mislim da je Atom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno