Šta je novo?

Formatiranje HDD

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
U laptopu imam HDD, na kojem je bio Win10. Ubacio sam SSD ali zadrzao i stari HDD. Zatim sam instalirao Win10 na SSD-u. Onda se napravio dual boot, gde mi je nudio da izaberem koji cu Win da pokrenem prilikom svakog startovanja laptopa. Nakon toga sam formatirao particiju na HDDu (stari Win). Medjutim sada, kad hocu da formatiram ceo disk, da bih drugacije kreirao particije primetio sam da su ove neke sistemske particije na HDDu. Da li bih njihovim brisanjem poremetio sistem i postoji li mogucnost da ih nekako prebacim na SSD bez da instaliram svezu kopiju Windows-a?



Disk 0 je HDD
Disk 1 je SSD
 
Ne vredi ovako, pomešala su se oba diska, boot ostao na HDD a samo C: na SSD. Dok se nije zakomplikovalo. isključi HDD pa ponovo instaliraj win na SSD. Tek kada sigurno butuje sa SSD-a prikači HDD i onda možeš da ga očistiš. To je sada naj jednostavnije.
 
E pa da, zato nisam pokusavao da formatiram ceo HDD. Znaci ipak najbolje da odradim instalaciju kako si rekao ponovo?
 
Posto sam instalirao novi windows na ssd, na starom hdd imam dve particije (D, E) i hocu da maknem stari windows sa (D). Da li moze samo formatiranje (D) u Disk Managmentu a da mi ostanu stvari sa (E)?
 
Poslednja izmena:
Normalno, mozes da formatiras koju god hoces particiju pojedinacno, nema uticaja na drugu.
 
Nazad
Vrh Dno