Šta je novo?

iPhone SE (2020)

500 je od 128 gb. Cini mi se da je to mnogo bolja kupovinab


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Konobar prospe kafu preko telefona i ja odem do toaleta i malo rukom sa vodom operem, nije pod mlazom nego pokvasim ruku i ocistim ga, obrisem i to je to, koliko ovaj telefon izdrzljiv za kafu da ne nanese stetu?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Bices prvi da nam kazes kako je proslo posle par meseci i sta je koje otvore zapusio i da li je crklo nesto.
 
Ima li neko info kada će biti dostupan u mts ponovo? I u vipu je ok ponuda ali manje mi odgovaraju paketi. Telenor ne treba ni komentarisati
 
U teh1&maniji je sad kao na popustu 65k ovaj mob, precrtana cena 72k pa kao dali 10% popusta. Zar nije 65k bila pocetna cena???

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja sam se letos vracao sa posla i u tramvaju cujem nekoliko radnika iz prodavnica tehnike. Dve radnice iz tehnomanije i jedan iz winwin. Imali su neke popuste u to vreme i onako kroz smeh je ova jedna pitala tog lika iz winwin: "Jeli, koliko ste prvo povecali cene pre "popusta"?"

Inace, doneo sam Huawei P30 s posla zbog nekog testiranja i uzmem cisto da ga procackam malo pre toga, da vidim kakva je baterija itd...
Posle Antutu i Geekbench je izgubio samo 2% baterije na 45% osvetljenja ekrana.
Antutu pojede ovom SE do 10% baterije, pa jos i Geekbench pojede koji procenat.

Uporedjivao sam i kameru, definitivno je bolja na SE(pogotovo video), osim u uslovima ogranicenog osvetljenja, gde polako pocinju da se gube detalji na SE.
Ali pojma nemam, hvale svi taj Huawei P30, sad i P40 i ovako dok ga koristis deluje super, radi lepo, doduse lagan je previse za moj ukus i nekako pruza neki osecaj supljine kad vibrira i kada se cuje zvuk iz njega.
Onda uzmes SE u ruku i kao da si presao sa plasticnog telefona na pravi.
Ali sto se tice beterije, P30 ga jede za dorucak.
 
Poslednja izmena:
Se se koristi sa powerbank-om.
 
Ocigledno sam ja jedini korisnik ovog telefona koji ga ne koristi kako treba,jer mi uvece uglavnom ostane oko 40% baterije,a radni dan pocinje u 7. Hmm... Naravno,kada malo igram neku igricu onda moram da ga punim ranije, ali na dnevnom nivou koristim mail,yt,reddit i browser. A inace powerbank je uvek pripremljen kao rezerva. U pocetku sam nosio punjac sa sobom na posao,ali kada sam video da se vracam kuci sa 60+%,odustao sam. Imao sam pre ovog telefona P20 koji je stvarno imao dobru bateriju, i posle dve godine gura skoro kao prvog dana.

6b60583690fbb5b3a8e3fb7890a8dd26.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam se letos vracao sa posla i u tramvaju cujem nekoliko radnika iz prodavnica tehnike. Dve radnice iz tehnomanije i jedan iz winwin. Imali su neke popuste u to vreme i onako kroz smeh je ova jedna pitala tog lika iz winwin: "Jeli, koliko ste prvo povecali cene pre "popusta"?"

Inace, doneo sam Huawei P30 s posla zbog nekog testiranja i uzmem cisto da ga procackam malo pre toga, da vidim kakva je baterija itd...
Posle Antutu i Geekbench je izgubio samo 2% baterije na 45% osvetljenja ekrana.
Antutu pojede ovom SE do 10% baterije, pa jos i Geekbench pojede koji procenat.

Uporedjivao sam i kameru, definitivno je bolja na SE(pogotovo video), osim u uslovima ogranicenog osvetljenja, gde polako pocinju da se gube detalji na SE.
Ali pojma nemam, hvale svi taj Huawei P30, sad i P40 i ovako dok ga koristis deluje super, radi lepo, doduse lagan je previse za moj ukus i nekako pruza neki osecaj supljine kad vibrira i kada se cuje zvuk iz njega.
Onda uzmes SE u ruku i kao da si presao sa plasticnog telefona na pravi.
Ali sto se tice beterije, P30 ga jede za dorucak.

Р30 га једе не само кад је батерија у питању већ и екран и камера. Не знам стварно како си користио Р30 али ти си први кога сам видео да је написао да СЕ има бољу камеру, можда само видео. Лично сам користио Р30 и слободно могу рећи да је један од најкомплетнијих на тржишту. Оно што ми је плус код СЕ односно препакованог ајфон 8 јесте компактност самог телефона, што је и највећи разлог зашто сам недавно прешао на Ајфон 8.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Neprirodne su boje na kameri P30, izoblicuje ljude i deluje bas vestacki u poredjenju sa SE. U poredjenju sa kamerom na SE, je kao one slike kako istocna Evropa izgleda zapravo(SE), a kako izgleda u americkim filmovima(P30). Video je takodje losiji i to bas. Ali se bolje snalazi sa losim osvetljenjem.
Ima par ljudi na poslu razne Huawei telefone, sto novije P serije, sto novije Mate serije. Ista prica sa kamerom je kod svih. Stalno se zezamo kako niko ne lici na sebe kada se slikamo tim kamerama.

Sto se tice ekrana, cinjenica je da se radi o boljoj tehnologiji ekrana, pa i mora da bude bolji.
 
Poslednja izmena:
Na S10e sam ostavio fabricku foliju koja je dosla sa njim, to mi je prvi put da imam neku foliju na ekranu. Postoji li neka folija koja toliko dobro prileze i ne smeta za IPhone SE? Interesuje me samo kao zastitia od brisanja telefona alkoholom, da ne unistim ekran.
 
Prodao S10e, porucio SE. Izgleda da ce biti bez folije.
 
Prodao S10e, porucio SE. Izgleda da ce biti bez folije.
Taj SE ce da razvali s10e sa kamerama. Pogotovu video. Koliko si zalivadio s10e, posto se i ja kanim da ga prodam.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Преко дана ће камере бити егал, чим падне мрак Самсунг преузима примат. Што се тиче видеа он је свакако на страни Ајфона.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Taj SE ce da razvali s10e sa kamerama. Pogotovu video. Koliko si zalivadio s10e, posto se i ja kanim da ga prodam.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Za 300e, imao je jos godinu dana garancije. Nisam hteo dugo da stoji na oglasima, i bukvalno tip se javio 1m nakon sto sam postavio oglas, i samo pitao kada da preuzme.

Javicu utiske kada ga dobijem i malo isprobam, ali ne ocekujte neki review, jer nisam zahtevan korisnik telefona. Najvise sam uzeo zbog iOS-a, a to je individualno koliko kome treba.

edit:typo
 
Poslednja izmena:
Apple ima najpozeljnije telefone na svetu , ne mora nikome placati reklamu. Za razliku od Kineza...

Pretece me @igor88, spavaš li na forumu :D
 
Poslednja izmena:
О томе колико су пожељни говори број продатих модела и позиција на глобалном тржишту. Не треба ни Кинези реклама, одувао све у априлу са продајом[emoji16]
Све у свему употребљива камера а овакви сајтови иду превише у детаље када оцењују камере. Јер оно што њима можда смета не смета кориснику односно субјективни су погледи на квалитет фотографија и то треба имати у виду.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ma bre oni su.... “profesionalci” no nema veze da ne zalazimo u detalje...
 
Преко дана ће камере бити егал, чим падне мрак Самсунг преузима примат. Што се тиче видеа он је свакако на страни Ајфона.


Sent from my iPad using Tapatalk
S10e ima one Samsungove prenaglašene boje. Ne moze da se poredi sa ajfonom. Def s10e ima primat samo u noćnim uslovima.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ja kupio neuralcam aplikaciju, nocni mod je super sa njom. Malo se muci kada ima na jednom delu osvetljenja na drugom ne ali je super u 90% slucaheva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sada sam preuzeo telefon, zaboravio sam koliko je mali, kao dečiji telefon. Mislim da je S10e bio udobniji za držanje u ruci, ali videćemo kada stigne futrola.
 
Nazad
Vrh Dno