Šta je novo?

MikroTik sa lvl 3 na lvl 4

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,026
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Je l' je mozda neko probao da kupi licencu? Da li se isplati investirati 30e u to ili bolje kupiti antenu koja vec dolazi sa lvl 4? Hteo bih da koristim kao AP pa zbog toga pitam :)
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro shvatio,antena se kači na ruter odakle vuče net kablom?Onda verovatno imaš na ruteru isto dhcp pa si u drugom opsegu od antene.Mod AP brigde koristis na anteni?

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ako sam dobro shvatio,antena se kači na ruter odakle vuče net kablom?Onda verovatno imaš na ruteru isto dhcp pa si u drugom opsegu od antene.Mod AP brigde koristis na anteni?

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk

Izgleda da je tehnicki kvar, posto si procitao pitanje pre izmene. Video sam sada i kada je zakacim kao klijenta ne stoji mi R pored Wireless-a u Interface-u. Definitivno nesto je sa Wi-Fi, premda opet skenira signale :wall:
 
Vidim da si promenio.Koji model antene,kakva je konfiguracija mreže I šta hoćeš da postigneš,pa da idemo dalje [emoji1] R će ti pisati ako je nakačena na drugi wifi.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ovo za lvl 3 i lvl 4 je ona starija SXT Lite 5. Gledam da je napravim kao mini ruter tj da na otvorenom prostoru malo vise pokrije nego sto pokriva ruter. A ova od pre znam samo ploca da je 912G 5HPnD.
 
Ne isplativno po meni, gledaj neki SXT koji ima L4 licencu. Bilo je izaslo fabricki greskom citava serija SXT5 Lite sa L4 licencom, ako naletis na takav licno imao par komada pre eto ga L4 licenca na lite uredjaju.
Inace moze da se kupi, updetuje nista specijalno kupis trazi softid od uredjaja dobijes nazad ubacis licencu kada platis trazi reboot i kraj, kupio jednom i posle 2 nedelje mi crkne uredjaj od grmljavine :). Nekada se moglo na ebay kupiti jeftinije od cene sa sajta ne znam kakva je situacija sada nekada bese to pre 3-4 godine.
 
Znam da moze ali traze junacki :D Da je nesto pristupacnije pa i ajde :) Nisto onda neki SXT SA5 da gledam..
 
Nazad
Vrh Dno