Šta je novo?

Facebook - biznis nalog - kradja stranice / pomoc

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Drugar ima fb stranicu koju razvija vec cetiri godine i koja je dosta do preko 50k lajkova i skoro 70k pratilaca. Pre izvesnog vremena javila mu se ova osoba, sa pitanjem da li zeli da objavljuje reklame na svojoj stranici i da za to bude placen. On je u prvi mah smatrao da je neki spam, ali joj je ipak odgovorio, rekavsi joj da mu objasni detalje i posle nekoliko recenica, ucinilo mu se da je ponuda validna i dobra. Ona je trazila da on otvori biznis nalog, o cemu on (a ni ja) nije imao pojma sta je, jer je stranicu vodio jednostavno preko svog fb naloga i njegov fb nalog je bio admin nalog na stranici. Onda je on pokusao da otvori taj biznis nalog i nesto je (ne zna ni on, a ni ja sta) uspeo da otvori. Medjutim, ova osoba mu je rekla kako to nije to sto je neophodno da bi oni mogli da mu salju svoje reklame, koje ce on onda po svom izboru da objavljuje i da mora da klikne na odredjeni link da bi to kreirao. Naravno on nije to hteo jer nije znao gde taj link vodi i da li ce napraviti neki problem. Tu se obratio meni za pomoc i misljenje. Ja sam isto bio skeptican povodom kliktanja na taj link, a kao i on nisam nista znao o tim biznis nalozima i cemu to uopste sluzi odnosno kako se koristi. Tada sam se obratio vama ovde i posto nisam bas dobio neke znacajne savete, osim da "verovatno nije prevara", ja sam mu rekao da mozda pokusa sa tim. Naravno gledali smo gde taj link vodi i videli da vodi na staranicu business.facebook.com... sto mi je delovalo kao relativno sigurno jer je link bio facebook-ov. Ovo je konkretaj link koji sam pritisnuo (stavljen je kao code da ga neko ne bi slucajno pritisnuo jer i dalje ne znam sta je i gde vodi, tako da upozoravam da samo ko zna sta radi otvara taj link)
Kod:
https://business.facebook.com/invitation/?token=AfcvRGD9NBU3qKX6azD9I-2_SPuD6DTfrYRZAhJPY8AKQgNKFLAIjzUc83okyU541S_oqOm3-rZ3WSMHyzdJUUDtpctz8GteBxYWMGQ7bQAHMnfqwVmYWVPdEXCvMLJaFZ4VGfqe3Rn6doOf3-Fv8gGFAGH6FANwz0day1cTwJQl0iO0YxKi_syyMtopzT5F9N8

Nakon toga pocinje IGRANKA! Sve deluje legitimno. Otvara se neki prozor za kreiranje biznis naloga (ovo sada sve pricam po secanju). Pitanje o imenu nosioca naloga, tu on upisuje svoje ime i prezime npr. Petar Petrovic i sve se zavrsava ok. On, a i ja medjutim i dalje ne znam sta smo i zasto uradili (da, znam, mnogo smo glupi obojica). Ova gore pomenuta osoba volsebno prestaje da se javlja na dalja pitanja i panika pocinje... U tom trenutku obojica pokusavamo da nekako vratimos tvari na pocetak, ali ne znamo nista o tim biznis nalozima, ne znamo sta smo uradili kako to da ispravimo. U jednom od pokusaja ulazimo u biznis podesavanja i vidimo da stoji da neko/nesto sto se zove Your Ad's stoji kao vlasnik biznisa cija je ova stranica u sastavu. Na padajucem meniju vidimo i njegovo fb ime uz koje stoji rec biznis npr. Milan's business, ali pod tim biznisom vise nema te stranice, ona je dakle presla u vlasnistvo Your Ad's biznisa. Pokusavamo da ponovo iz Milan's business naloga dodamo tu stranicu, pise pending request i da ovaj Your Ad's mora da prihvati. Naravno ne prihvata odnosno nista se ne desava. Ulazimo na podesavanja za taj Your Ad's nalog misleci da ce tamo stici taj zahtev, ali zahtev ne stize. Citajuci dalje, primecujemo da medju users u okviru tog biznis naloga, stoji samo jedno ime, a to je ovo gore pomenuto ime koje samo mi uneli nakon kliktanja ta taj link, npr. Petar Petrovic i pod njega stoji samo employee, ne admin kao sto bi valjda trebalo. Admin se tada nigde ne pominje i nastaje opsta panika. Na onoj gore temi se niko ne javlja iako sam cak rekao da bi platili nekome da nam to vrati na pocetak i mi tu obojica dozivljamo blagi nervni slom i ostajemo nemocni, u nadi da sta god da smo uradili nece bar uticati na to da on izgubi tu stranicu. Tako je to stajalo nekoliko dana, do danas. Jutros smo primetili da je medju dva postojeca admin naloga (moj i njegov), dosao jos jedan, treci, sa nekim indijskim/pakistanskim imenom. Opet ne znajuci sta da radimo, jedino sto mi je palo na pamet, je da pokusam sto sam u uspeo da uklonim taj admin nalog i da promenim lozinku za fb. Medjutim sumanjam da sam time ista uradio i ocigledno da smo napraivli neko gadno ****** kada smo kliknuli na taj link koji sam gore okacio.

E sad, bio bih beskrajno zhvalan, ali bi neko bio voljan da pomogne u ovoj situaciji i pokusa da sa nama sve vrati u prvobitno stanje.
 

Prilozi

  • 1.PNG
    1.PNG
    5.4 KB · Pregleda: 56
  • 2.PNG
    2.PNG
    31.1 KB · Pregleda: 62
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno