Šta je novo?

Flesovan pogresan bios r9 270

infinityNS

Slavan
Učlanjen(a)
02.09.2004
Poruke
257
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 10700K + ML 360R AIO
Matična ploča
Gigabyte Z490UD
RAM
T.Force 16*2
GPU
Nvidia 1070 Asus Strix
Storage
m.2 2tb Viper
Zvuk
Integisan
PSU
FSP 700
Kućište
ASUS TUF 501
Monitor
LG 34'' ultra vide 1080p
Miš & tastatura
G19+G502Hero
Laptop
HP ProBook 430
Mobilni telefon
Samsung s20 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav ljudi, dobio sam od drugara iz riga msi Radeon R9 270 GAMING 2G OC i hteo da je ubacim bratu u komp da preprodi ove vanserijske situacije i pustio sam je kroz testove i primetio da kasno pali ventilator tj da na 80c vent radi 30ak posto, pa sam odlucio da stavim drugi bios koji sam skinuo sa techpowerup, na svoju zalost i nemarnost nisam sacuvao bios sa kartice za koji se secam da je pocinjao sa 016 a ovi svi su 015, kada sam ga flesnuo, frizovao se win i vise se kartica ne pali, probao sam sva tri biosa on ih uspesno napise, iz dosa kaze sucess (ploca ima integ grafiku pa se nekad pojavi kartica i uspem da je flesnem ali dzabe) takodje gpu-z pokazu da ima 0mb memorija i da je klok core i memory 0mhz, takodje ne ispisuje koliko ima gigaflopsa i slicno, samo osnovne podatke o kartici. I da, kada sam hteo da submitijem bios on lice napisao je da ga ima u bazi al ga ne mogu pronaci.
Help please jer sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* :)



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovo je kartica
ad23fae476afcdab38294ac0eb0f8996.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovo je gpuz
d2a15d1b6bf4cf5cfe7b53d859600b15.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
moguće je da nije problem u lošem biosu, već u neočišćenim starim drajverima.

podigni sistem u safe modu with networking (kako bi imao internet), posle restarta drukaš F8 i izabereš pomenuto (vidim imaš win7 )

iz sejf moda, skini sa neta DDU display driver uninstaller,
https://www.wagnardsoft.com/DDU/download/DDU v18.0.2.3.exe
raspakuj i pokreni ga, takođe dok si u sejf modu.
izaberi gpu, amd , clean and restart

nakon toga instaliraj amd drajvere, poslednje oficijelne WHQL.
https://www.amd.com/en/support/grap...es/amd-radeon-r9-200-series/amd-radeon-r9-270

ako i posle svega toga zeza, javi ovde pa idemo na dalju dijagnostiku.
 
Poslednja izmena:
Ne mora biti, imao sam identičan problem sa jendom MSI 1070, bios sam jedva iščupao negde na MSI forumu
Ne znam zašto MSI ne objavljuje bios u okviru support stranice

Pokušaj da ukucaš na google sledeće:
site:https://forum-en.msi.com/ "r9 270" vga bios

Možda kod njih pronađeš nešto ili u krajnjem slučaju kontaktiraj podršku
 
Poslednja izmena:
sad je vise ne vidi komp, mislim da je zavrsila svoje, probao sam sva tri biosa ali nije urodilo plodom, probao sam jos neki bios koji nije u oficijelnim i nije uspeo flash. Da li se neko bavi tim u novom sadu da bi mogao odneti, ja nisam bas neki strucnjak za to sto se vidi iz prilozenog :) :) :) moze kontakt na PM
 
niko? :(
 
moraš da rašrafiš i vidiš koje memorijske čipove ima,i na unverified uploadima na techpowerup-ovoj databazi svedeš na one sa podržanom tvojom memorijom i kreneš redom.
 
sad je vise komp ne vidi, treba mi neko sa usb flasherom, onaj sa stipaljkom pa da moze da flesuje eprom bez skidanja cipa, tj neko ko zna sta radi a ne ja koji tumaram u mraku :)
 
Nazad
Vrh Dno