Šta je novo?

HDD za smeća?

možeš da mapiraš bad sectore, i da napraviš particiju(-e) , tamo gde je površina diska zdrava. oštećenu ostavi kao unallocated.

ukoliko je otišla elektronika, tu je ćao doviđenja, osim ako ne nađeš identičnu za taj disk, i sam je prelemiš.
 
Imam ja jedan slican, sentinel predvidja da ce da crkne za 44 dana, i tako vec 2 god

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
možeš da mapiraš bad sectore, i da napraviš particiju(-e) , tamo gde je površina diska zdrava. oštećenu ostavi kao unallocated.

ukoliko je otišla elektronika, tu je ćao doviđenja, osim ako ne nađeš identičnu za taj disk, i sam je prelemiš.
ovo bi mogao probati pa ako ispija dobro je
samo kako da to odradim? ako nije problem bar program da mi preporučiti kojim ću to uraditi :D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ma zaboravi ga. ima više problema nego samo sektori.
 
Samo isprati uputstvo mada je tvoj bas u losem stanju. Odradi full backup pa upis nula i onda test Victoria HDD. Male su sanse da ce biti bolje ali ne kosta nista da probas.
 
Samo isprati uputstvo mada je tvoj bas u losem stanju. Odradi full backup pa upis nula i onda test Victoria HDD. Male su sanse da ce biti bolje ali ne kosta nista da probas.
javim šta bude ako se ista uspije spasiti dobro je :D
u 4 i 15 sam stavio da ga wipe pa javim tamo iza 7 dok završi stanje jesam li uspio

hvala obojci ne bih nikad našao onu temu

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Ni ja :D Htedoh da uradim tutorial sa slikama ali nikako da se setim, moracu ovih dana kad je karantin, ako sad ne uradim nikad necu :)
bgm pomoglo je vjerovatno ono sa nulama, samo tri kritična sektora, dva na 10 giga i jedan na 130 i nešto
za testiranje napravio particuju od 150 gb do kraja i sve ok, haj pc najnormalnije ga prepoznaje, ali i mobitel i tv isto

hvala puno na pomoći
samo jos jedno vjerovatno glupo pitanje, postoji li mogućnost da ovaj jedan sektor nekako zauzmem nekim X fileom koji neću koristiti pa da taj sektor bude u korištenju ali opet nikad da mu ne pristupim ?

Mislim ovo je neka glupa ideja iz glave, pretpostavljam da nije moguca

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
sve super, na kraju napravio dvije particije, jer od 15 do 125 gb i druga od 140 do 320gb

sutra kopiram malo vise na njega pa opet odradim victoriom test da vidim ima li novih loših :D

hvala još jednom momci

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Nema nacina da se popuni los sektor jer upis tu i ne radi, logicno vec ovako kako si odradio, pravljenjem EXT4 particija koje Win ne cita. Ima malo posla ali moze sa vise particija da se odsece da ne koristi. Limit je 5 primarnih na MBR file semi ali zato mozes u GPT da ga cepkas do mile volje. U tvom slucaju nema puno losih pa ce on sam da ih obelezi kao lose i da se ne koriste.
I da, obavezno provera nakon par dana da se vidi stanje.
 
Bed sektori + izgorela elektronika.

Baci lebati to u djubre...
 
Uvek se radi backup prvo pa tek onda neko igranje. Kanta, na zalost.
Postoji profesionalno spasavanje podataka, na primer Help Disk ali je to skupa procedura.
 
Poslednja izmena:
zavoravi reci da nije isti hdd, ovo je hdd star bar 15 godina onaj stari ata, ali slika imam nekih starih na njemu iz srednje koje bih volio nekako spasiti :D

onaj radi bez problema već napunjen filmovima i serijama što je imao bar sektore :D

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
iz ličnog iskustva - prevagaj koliko ti zaista znače te slike i plati profesionalcima ako ti zaista znače toliko.ako ne možeš da priuštiš ostavi ga na sigurnom mestu i čekaj da kapne koja para.

velike šanse da ćeš stvar još učiniti gorom lemljenjem,pući neki novac tražeći delove i na kraju ništa nećeš uraditi.generalno sve što zaista možeš sam da uradiš je na nivou čukanja o ivicu da odglaviš ruku,eventualno da napraviš komoru i otvoriš i izmasiraš je da proradi (uz opet novu elektroniku).

profesionalci ipak imaju daleko veći pristup delovima i donor diskovima i najčešće direkt prebacaju platter i to je dosta pouzdano.

jedino da naletiš na majstor peru lazu miku žiku tojest nešto upućenijeg entuzijastu koji bi ti odradio isto ovo samo jeftinije ali kao i u svakoj profesiji nadrilekar nosi više rizika.
 
Enterprise HDD ali sa standardnim SATA interfejsom. Nikakav problem da se koristi za gaming na desktop mašini. Performanse će biti manje više kao i kod nekog consumer 7200RPM 3.5" diska te generacije. Ako se ima malo strpljenja, ako su te HDD performanse dovoljne i svesno se ne insistira na brzini SSD -a, nema prepreke za ne koristiti ga za gaming na tanjem budžetu.

Samo 1 loš sektor i 99% health nisu nikakav problem ali ne verovati unapred tom preseku stanja, već (u slučaju kupovine) uraditi temeljan sken čitave površine diska da se stekne uvid o mogućnosti održavanja linearnosti brzine transfera i vremena pristupa, te da se SMART update -uje i da se dođe do svežeg preseka stanja zdravlja tog diska. Tek nakon toga sagledavati situaciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno