Šta je novo?

Preporuka za router

Hvala druze na informacijama. Cini mi se da je dobra kupovina.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo početni utisci posle par dana. Sve što ću u nastavku pričati jeste direktno poređenje sa SBB uređajem koji imam a ne sa ruterima u globalu.

Instalacija i puštanje u rad je prošlo izuzetno brzo i bez i najmanjih problema. Isključen je WiFi na SBBovom ruteru, dok je Tenda stavljena iza njega.
Signal je sada mnogo jači i u prostorijama gde ranije nisam imao signal sada imam 4 crte. Verujem da je ovo pre posledica lošeg signala SBBovog uređaja a ne nekih vanserijskih sposobnosti Tende.
Nisam primetio variranja u jačini signala što je bila standardna pojava ranije. Na desktopu koji nije baš blizu rutera a koji se sa ruterom povezuje sa eksternom Asus N14 karticom, sa nekadašnje 4 crte sada imam punih 5 i skoro duplo veću brzinu.

Ne isključujem mogućnost da je meni zapao loš primerak SBB-ovog rutera i da nisu svi tako loši, ali bar u mom slučaju ovo je izgleda bila prilično dobra investicija...ukoliko se ne pojave neki gremlini u daljem radu. :)

Nidžo ruter ima Tenda Cloud opciju ali kako mi trenutno ne treba nisam se udubljivao u nju, pa ako ti je interesantno bolje potraži iskustva po netu.

Ja imam SBB-ov TC ruter i isti problem sa signalom u stanu(100m2). Nikako da dođem do nekog rešenja da bih u celom stanu imao dovoljno brz net(SBB 500Mbit).
Sve što mi treba je da u dečijoj i spavaćoj sobi imam dovoljno brz i stabilan net za gledanje EON preko tableta...Trenutno, zbog pozicije rutera i zidova mi je to skoro nemoguća misija...
Gde si kupio,ako nije tajna, taj ruter?
 
@risa 2x asus rt ac68u i da se preporodiš! Danas namontirao kući konačno, ništa kao mesh [emoji847][emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Zaboravio si da napomeneš koliko košta takav sistem.
 
Sad sam baš gledao cene...Mnogo para samo da bih imao stabilan net u celom stanu

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Ja za to što želiš mogu da ti preporučim Ubiquiti AP AC LR, probaj da ga pozicioniraš bliže tim sobama, gledaj makar jedan pregradni zid manje da imaš. U svakom slučaju ćeš imati daleko bolji wifi. Ne 500 mbps, naravno, ali upotrebljivo za EON, streaming, video razgovore i ostalo.

Edit: pre pet minuta sam googlovao mesh mreže, već mi stiže reklama na FB za Netgear Mesh. Praćenje i nadzor su postali zabrinjavajuće efikasni.
 
Poslednja izmena:
Nervi nemaju cenu [emoji6][emoji2772]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Vrh ruter, ali 200e...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam dva platio 130e, tako da je tih 200e diskutabilno!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Novi ruteri?
Gde?

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
@risa 2x asus rt ac68u i da se preporodiš! Danas namontirao kući konačno, ništa kao mesh [emoji847][emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Malo jeftinija varijanta, takodje sa AiMesh, je i AC66U B1.
 
Naručio sam od madjara ovog asusa. Ima li ko iskustva sa AiMashom od asusa? Kako radi? https://ipon.hu/shop/termek/asus-rt...31GsfYtHBBcFvKZjou2xxHZlzxUuW2NR3iaiDYDzEKkn8

@risa 2x asus rt ac68u i da se preporodiš! Danas namontirao kući konačno, ništa kao mesh [emoji847][emoji106]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Kakav ti je ping mesh vs ne mesh? Ja prelazim na kršten ruter posle ruskog nekog sranja koja puca non stop (st cable generic ruter)+tp link od 10e AP varijanta. Imaš li wifi 6? Jesi video neki gain. Daj utiske :) meni ruter stiže do 4 jula
 
Poslednja izmena:
Naručio sam od madjara ovog asusa. Ima li ko iskustva sa AiMashom od asusa? Kako radi? https://ipon.hu/shop/termek/asus-rt...31GsfYtHBBcFvKZjou2xxHZlzxUuW2NR3iaiDYDzEKkn8




Kakav ti je ping mesh vs ne mesh? Ja prelazim na kršten ruter posle ruskog nekog sranja koja puca non stop (st cable generic ruter)+tp link od 10e AP varijanta. Imaš li wifi 6? Jesi video neki gain. Daj utiske :) meni ruter stiže do 4 jula

AiMesh se enable-uje ako ima vise Asus rutera koji podrzavaju taj feature. Ako imas jedan to ti ne igra ulogu.
 
Znam da treba 2 ili više rutera. Pitam kakav je subjektivni osećaj, ima li rupa itd. Uzeo bih drugi sledeći mesec, ako ovaj nije dovoljan
 
Ha koristim. Odlicna je opcija. Obevezno resetuj oba, pa kad ih uvezes, updejuj oba na poslednji fw. Koristi i ASUS router app koristan je za manipulaciju osnovim stavkama

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, recite mi da li postoji ruter koji uzima wifi signal, deli ga istovremeno dalje preko wifi-a (kao repeatar) a ujedno i daje net u lan portove?

Inace, koji gigabitni ruter se predlaze kao best buy, da se u njega dovede lan kabal od Telekom neta , i da deli net preko ostalih lan kablova, plus da daje dobar wifi signal?
 
Asus rt ac68u

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Puno je to novca.
Best buy , najbolje sto se nudi cena/kvalitet za 50-100€.
 
Kvalitetan, a jeftin ruter neces naci. Trazi polovan gorepomenuti ASUS ili R7800 Nighthawk na primer.
 
Ja ću tplink c7 da preporučim.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Stigao odavno Asus AC58U v2, ali sam ga skoro pustio u rad. Radi mi kao ruter, provajderski je u bridge modu.
Sve radi lepo, ima dosta podešavanja, ono što je meni bitno je da sinhronizacija sa TV-om radi neuporedivo bolje. Titlovi se odmah vide na mreži, tj. TV-u, nema nikakvih učitavanja, sve je brzo.
 
Jel imao jos neko iskustva sa tp link ac 1750? Da li mu ima ravnog do 100e? Vidim na kp ga ima za oko 70e
Jel moguce kod njega da proradi repeater kada se promeni firmware?
Ili neki drugi sa repeater modom predlazete do 100e? Jer uzimam povremeno ruter na vikendici, gde mi je potreban repeater
 
Ja koristim Tenda ac10u u ripiter modu za sprat, pisao sam negde.
Meni završava posao, u ripiter modu na 5Ghz izvlači stabilnih 80-90Mb na najudaljenijoj tački u stanu, ne znam da li ima bolje za te pare

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jel imao jos neko iskustva sa tp link ac 1750? Da li mu ima ravnog do 100e? Vidim na kp ga ima za oko 70e
Jel moguce kod njega da proradi repeater kada se promeni firmware?
Ili neki drugi sa repeater modom predlazete do 100e? Jer uzimam povremeno ruter na vikendici, gde mi je potreban repeater

Za oko 100 eura imas (vec sam dosadan) AC66U B1, i dobijes repeater mod out of the box.
 
Jel imate AiDisk sa najnovijim azuriranjem na Merlinu sa ac68u? Vidim AiCloud, ali nestala mi je opcija AiDisk u usb podesavanjima. Jel koristi neko "download master" za torente, kao i asusovu ddns opciju i aicloud? Koliko su sigurne opcije(njihov ddns i aicloud-za usb hdd), u vidu skidanja preko torenta, kada Asus za njihovo koriscenje trazi da imaju uvid u sve datoteke na usb memoriji/hdd-u(bar tako pise u privacy policy)?
 
Hmm, dobro pitanje, ja imam taj ruter i voleo bih i ja da cujem odgovor, ako neko zna...
 
Ja da pitam koja poenta merlina, obzirom da imam 4kom ac68u?...mislim šta gubim što nisam stavio isti?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja koristim Tenda ac10u u ripiter modu za sprat, pisao sam negde.
Meni završava posao, u ripiter modu na 5Ghz izvlači stabilnih 80-90Mb na najudaljenijoj tački u stanu, ne znam da li ima bolje za te pare

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Ovi modeli Tenda AC8 i AC10U,posto vidim da imaju vise modova rada,jel mogu samo da rade samo u pojedinacnom modu,jel imaju opcije da rade i kao standardan wi fi ruter(jedini u kuci),i u isto vreme da bude pojacivac signala,posto si napisao da ga drzis u r. Modu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno