Šta je novo?

Asus ROG G731GW i7 9750h & RTX 2070

___Mrdak___

Poštovan
Učlanjen(a)
07.01.2015
Poruke
469
Poena
95
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 12700h
RAM
32 gb ddr5
GPU
Nvidia RTX 3070 Ti
Storage
2 TB SSD
Monitor
2K, 240 HZ
Miš & tastatura
MSI Clutch GM51 Wireless
Ostale periferije
ROG Cetra, Volan G29
Laptop
MSI GE76 12 ugs
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Evo me konacno sam pazario lap top, pa da polako krenem da prenosim utiske. U pitanju je; i7 9750h,
rtx 2070 8gb, 16 gb rama, 1000 gb ssd, 17 inca ekran sa 144 hz i 3 ms odzivom. Ovako na pocetku, zavrsna obrada i kvalitet su odlicni, gotovo bez greske, ekran je fenomenalan i apsolutno nema nigde probijanja pozadinskog osvetljenja (svuda je jednako crno), tastatura i 'mis' odlicni, osvetljenje takodje. Dosta jednostavan i elegantan. Soldino tezak, ima nepunih 3 kg. Zvucnici su dosta kvalitetni, puni detalja itd, ali me bas istih nije bad odusevio ali dobro. Imao sam malo muke dok sam instalirao sve potrebne drajvere za pravilno funkcionisanje komandnog centra tj Armoury Crate - a, jednostavno 7,8 drajvera sa 7,8 servisa. Malo su ga otezali ali dobro. Ono sto sam probao jeste sve na default i GTA V. Nakon sat vremena igre GPU OKO 75 - 80 c, CPU prvih 20 ak min oko 86 ali vec nakon sat vremena 88 - 90 c. Smeo bih reci prosek 89 c, nije prelazio 90 c. Nakon toga kasnije jos sat vremena i slicno ponasanje ~ 88 c (temp u sobi oko 22 c). Sve na max grafici (AA nije bio do kraja jedino) i prosecan FPS od 85 - 115 c se kretao. Nakon toga probah undervolt CPU core/cach na -100 mv i nakon pola min bap BSOD :-D ajd rekoh malo manje te stavih na -80 mv i nakon toga nije bilo problema. Ono sto je bilo interesantno narednih sat vremena jeste prosecan FPS od 80 - 110 (pad oko 5 +/- fps) i temperatura proc koja se kretala i nakon sat vremena oko 76 - 77 c, razlika od oko 10 c. E to me je vec odusevilo iskreno :-D doduse videcu narednih par dana da li ce imati tendencije za povecanjem. Sto se tice fanova, od svih proslih gejming laptopova ovaj brate ozb vrti. Vrte se brzo i veoma su glasni ali 'lepo' glasni bez smetanja za usi. Sutra cu slikati lepo po danu kompletan lap top pa cu okaciti i slike. Koga god bilo sta interesuje slobodno neka pita :)
 
Čestitam na kupovini, nek te lepo služi.


E ovde bi mogli baš fino poređenje da napravimo kad uradiš detaljne testove - ja imam 100% istu konfiguraciju laptopa (izuzev skladišnog dela). U pitanju je ROG Scar III, koji je težak oko 2.5kg i koji se poprilično greje u AAA igrama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ček ti si dobio ssd od 1tb na kraju?!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ahaha, pa njegov je top. Onda ne želiš da znaš na koliko ide moj SCAR III... [emoji38]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aj gta5 nece bas da optereti 12t, sta bi bilo u ac origins, odysseyi ili nfs heat...na default naponu 95c, izi..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pa to, o tome govorim. Neprijatno je igrati NFS Heat na tastaturi koliko je vreo laptop, sreća pa je tu joypad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala ljudi, ma slazem se, 90c je vec mnogo a kamoli preko. Gledao sam silne testove po forumima, sajtovima i yt i verujte mi da manje vise svi inaju velike CPU temperature, kao da namerno tako ostavljaju :-D za par dana cu probati Battlefield V. Znam da je on na proslom MSI u bas grejao 7700hq. Videcemo kako ce se ovaj ponasati. A dobro, leti je isto slicna temp u sobi, hladim i sebe i lap top :D @Proday, da brat, 1000 gb ssd
 
Haha pa extra...upade još bolje nego što smo se nadali! Jel nwme, bqcaj testove read/write takođe!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Mali update, puce na -80 mv :-D samo je zabooo . Tako da stavih sada na -70 mv i za sada je stabilno. Naravno sada je oko 82 c prosek. Neverovatno koliko reaguje u malim pomeranjima i temperatura i struja :)
 
gledaj da oboris voltazu na GPUu, verovatno moze da se obori bez narusavanja performansi, ja sam moju grafiku uspeo i a OCujem prilikom obaranja voltaze i sve radi savrseno
 
Cestitam na kupovini, neka te lepo sluzi. :)

Sto se undervolta tice, da nije on fabricki undervoltovan, pa ne moze vise?
Ja sam npr uradio undervolt na -0.140v i povecao sam power limit sa 45w na 60w, tako sam dobio manje temperature, a vece performanse... :)
VIdi da izdignes zadnji deo laptopa malo, kao sto sam ti rekao u prosloj temi, tako ces dobiti jos bolje performanse i temeprature.. :)
 
E probacu da podignem zadnji deo da vidim ima li razlike brat. Hvala :) pa nznm da l malo power limit da povecam xD a @smarac mislis da ako i GPU undervolt da ce se odraziti na hladjenje?
 
Lep je laptop,video sam ga uzivo par puta...super je izrade, tastatura mu je isto skroz okej, kao i touchpad...to sam mogao da probam na ugasenom laptopu... :D
 
Heheh, dobar je za sada. Sa svim podesavanjima i zezancijama uspeo sam da CPU u par igrara drzim na prosek od 85 c. Za sada zadovoljan :) e da, improvizovao sam nogice da ga izdignem malo i 2,3 c dobio :) hvala za savet brat.
 
Eto, sve zavisi od laptopa do laptopa...ja sam npr dobio 10ak stepeni... :)
Svakako, ako ga drzis na stolu, mozes da nabavis i ono postolje sa ventilatorom, tako ces dobiti jos koji stepen, ako ti je bitno... :)
 
Ma jok, ovako mi je taman, ne volim previse ta postolja i to. Mogu ovako neke male nogice da izdignu i to je to. Kako god, osudjeni su danasnji gejmerski lap topovi da se vrte oko 90 c i to ti je :-D
 
Izgleda da su svima temperature ludacke. Moj TUF 505DU sa ryzenom je kao furuna, cpu 95c grafika do 85c.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A koja grafika brat? AMD ili NVIDIA? Znaci i amd cpu ista prica :-D ja sam gotovo siguran da intel/proizvodjaci svesno ostavljaju tolike temp. Da se sami snalazimo xD A NVIDIA skidam kapu, od 7 serije pa do sada gotovo sve graficke idealne temp.
 
Grafika gtx 1660ti. Velika razlika je sto na intel masinama imas mogucnost korigovanja napona, dok amd nema apsolutno nikakvo podesavanje, to ti je sto ti je.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
E to je bas smor sto ne mozd. Ja sam dobio oko 7 c undervoltom i oko 5 c izdizanjem zadnje strane na 2 male nogice. Bolja cirkulacija vazduha. To mozes i ti da probas brate.
 
Definitivno ne moze undervolt vise od -70 mv za cache i -90 mv za core (s' tim da frekvencija ostane stabilna) inace bi core mogao i do - 120 mv (ali ne drzi stabilnu frekvenciju, javlja se THROTTLE) temperature se krecu oko 85 c za procesor a kada se izdigne na nogice oko 80 c. Za sada je tako i zadovoljan sam. Videcu za par dana Battlefield 5 kako se ponasa.
 
1. zamena paste za bar cm mastergel nano pa nadalje.
2.postolja sa ventilatorima su snake oil,isto dobijate sa odizanjem,što ste i sami utvrdili.
3.andervolt obavezan na takvim mašinama.
 
Hvala na savetu, za sada sam sve tako i uradio osim zamene paste. To ce ipak sacekati da prodje malo vremena. Pa ako se bude dizala temp onda :-D doduse imam kod kucd MX4 paste ali probao bih sada i sa tom CM.
 
MX-4 je top pasta, mozda najbolja posle Condoconauta od TG, meni barem.
I dolazi u vecim pakovanjima nego Noctua NT-H1, kod nas uglavnom. :d
 
kakvi najbolja...u tim scenarijima svaki stepen znači,a ona je dizajnirana za lakoću nanošenja i da nije konduktivna,pošto ide na goli substratum na GPU-ovima...to toliko nije problem po laptopovima,ili je izolovan ili se lako izoluje selotejpom/lakom za nokte itd.

sledeći savet je da se izbaca baterija,i vraća samo u nužnim prilikama.
 
Battlefield 5, sve na ULTRA (osim DXR) prosek 90 - 100 fps i CPU temp oko 83 c. CoD Warzone isto sve, DIRT Rally 2.0 sve do kraja oko 70 fps i CPU oko 75 c. Zadovoljan sam maksimalno za sada :) Inace BF 5 radi brutalno dobro, brzo i fluidno :)
 
Narucio sam Thermal Grizzly C i K, tecni metal i pastu pa kad budem dokon videcu da promenim :) cisto da malo ispitujem sta i kako i koliko xD
 
Nazad
Vrh Dno