Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Koliko samo lepše izgleda ekran bez rupa. Čisto, lepo, pregledno. Meni je krivo što nisu primenili taj Exynos 1000 u Note 20 seriji.
 
Cak i da su zavrsili sa razvojem, svejedno bi ga ostavili za S30 i N30, ne bi napravili toliki raskorak u jednoj godini.
 
A nisu napravili ni neki iskorak ;). Sve na kašičicu i po 100 eura više svake godine.Mogli bi neki quad system zvučnika da ubace u mobilne uređaje. Po tome bi recimo Note serija odskočila za još jednu lestvicu.
 
Mogli bi i infrared, ja sam se baš navikao na njega ali kao da samo šaomi ima pravo na njega, i malo da huaveju

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mislim da nećemo viđati IR u Samsung modelima. Mada, Huawei recimo na P30 Pro ima IR, po meni super stvarčica. Nekako mi ovde fali nekih novina u Note seriji. Recimo klackalice za zvuk, morale bi da postanu na touch, pa i sam sistem kamera sa rotacijom poput onih na A80 mi nekako ide uz Note seriju.
 
Poslednja izmena:
Sad citam vesti da nema nista od 120hz u QHD+ ni na Nore 20Ultra. Mislite da je zbog exya samo?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa mema što drugo da bude...obzirom da na par telefona sa snapom već radi bez problema [emoji57][emoji854]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Note 20

1284220060844937217.gif
 
Nešto mi mnogo "debeli" okviri ekrana?!
 
Strašno koliko sam se navikao na dugmad sa leve strane, sad opet prolazim kroz period navikavanja (a kao levorukom mi bilo i lakše levo na n10).

P.s. ovo me podseća na note 5. A gledam i razmišljam koliko će biti extra telefoni kada im izbace ovu prednju kameru (tj ispod ekrana instaliraju).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bedak...ovoga sam se jedino plašio kada je "manji" n20 u pitanju pa eto...

Sve više se kajem što ne uzeh novi s20 HK za 700e i završio posao [emoji20]
07fb0290db0bd0041036bb4b53ddf08e.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ja se nadam da mu nece biti ivice ekrana po uglovima zaobljene kao na tim renderima. Samo zbog toga sam napustio S seriju i odmorio se na N10+ ako bude tako za mene ce biti nov telefon N10+ Snapdragon xD

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Realno možeš to i odma da kupiš...ako ništa bar ćeš uštedeti koju kintu [emoji847][emoji56]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Od svih zahtevnih korisnika, jedino bi se prelazak sa N10 na N20 mozda isplatio fotoamaterima. Ostali bolje neka cekaju S30 ili cak N30.
 
I to sa naglaskom na mozda.

Послато са SM-G770F уз помоћ Тапатока
 
Bedak...ovoga sam se jedino plašio kada je "manji" n20 u pitanju pa eto...

Sve više se kajem što ne uzeh novi s20 HK za 700e i završio posao [emoji20]
07fb0290db0bd0041036bb4b53ddf08e.jpg


Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Neeeeee
Ja sam očekivao da skapiraju da imaju prostora kod poslovnih ljudi kojima treba flagship da telefon bude između 140x65 do 145x68.

I dalje ne vjerujem da samo Apple ovo vidi.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
140mm bi već bilo premalo za note realno ali do nekih 155x71 bi vrlo voleo da naprave spravu

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Bio bi ekran između 5.5 i 5.7.
To sam imao na Note 2, 3, 4 i 5 i bio sam zadovoljan.

Pazi na Note 1 je dijagonala 5.3 a veličina 146mm dok mu 1/3 telefona ode na bezele. Naravno note 1 je i širi ali sigurno mogu sve to da stanje i upakuju, samo da misle da će to imati efekta.
Na 145mmx68mm sa 90% zauzetosti ekrana u odnosu na prednju stranu dobijemo ekran od 89cm2.

Na Note 2 je bio 83cm2
Notš 3 je bio 89cm2
Note4 je bio 88cm2
Note 5 je bio 88cm2

Treba imati viziju i m*** pa probati [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neeeeee
Ja sam očekivao da skapiraju da imaju prostora kod poslovnih ljudi kojima treba flagship da telefon bude između 140x65 do 145x68.

I dalje ne vjerujem da samo Apple ovo vidi.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Previše generalizujete na osnovu sopstvenog iskustva, kako beše to zovu, availability bias?
Mogao bih verovatno sebe svrstati u kategoriju poslovnih ljudi i iskreno i trenutnih 6.8 inča mi je malo, odnosno moglo bi ekran da bude i veći, i da nemam problem da ga nosim sa sobom, pa opet nikada ne bih pomislio da je to nešto što će većina želeti. Inače, sta mislite o tome da pošto će ovaj virus uticati na to da će se i poslovni ljudi sve manje kretati, prenosivost uređaja bi mogla izgubiti prednost nad udobnošću korišćenja (veći ekran)...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Već na 9.6inča imam tablet
Na 14 inča mi je ultrabook.

Ne vidim zašto bi koristio telefon od 7" (jer ti je 6.8" malo), kada tablet od 9.6 inča završavao bolje posao nego telefon.

Razumijem potrebu da bude sve u jednom, ali meni jednostavno smiješno izgleda kada stavite telefon/tablet od 7" na uvo i razgovarate...

Ali neka bude da je do mene, da je to normalno...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Bio bi ekran između 5.5 i 5.7.
To sam imao na Note 2, 3, 4 i 5 i bio sam zadovoljan.

Pazi na Note 1 je dijagonala 5.3 a veličina 146mm dok mu 1/3 telefona ode na bezele. Naravno note 1 je i širi ali sigurno mogu sve to da stanje i upakuju, samo da misle da će to imati efekta.
Na 145mmx68mm sa 90% zauzetosti ekrana u odnosu na prednju stranu dobijemo ekran od 89cm2.

Na Note 2 je bio 83cm2
Notš 3 je bio 89cm2
Note4 je bio 88cm2
Note 5 je bio 88cm2

Treba imati viziju i m*** pa probati [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Kad bolje razmislim, skroz si u pravu [emoji56][emoji106]

Mada oboje znamo da tako nešto (vrlo verovatno) nećemo dočekati! Daj bože ove grafenske baterije kad uđu u komercijalnu upotrebu ali sam skeptik generalno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Zaboravih, da u slučaju potrebe teglim samnom jedan ekran od 13" na koji ide Dex a a da svuda sa sobom nosim USB C to HDMI.

Znači meni je svejedno je li 5.5 ili 7 inča kada imam Dex.

Dex mi služi da odradim remote na računar u kancelariji ili da AnyDesk, Teamviewer iii VNC odradim podršku za klijenta.

Razumijem i različite potrebe, samo Samsunže ([emoji12]), daj nešto i za nas koji želimo manje..

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Znate i sami kolike su to koorporacije u pitanju, te ako nečega nema na tržištu, to samo znači da ne postoji dovoljna potreba za tim, odnosno troškovi R&D prevazilaze potencijalnu zaradu u životnom veku proizvoda...
Ja se već 5 godina se pitam zašto nije Xiaomi/Honor/Realme/Oppo izasao sa nekim Note uređajem...sem što je Samsung zaštitio svoju tehnologiju odgovarajućim patentima, i dalje je valjda moguće izaći sa drugom verzijom kapacitaticnog stajlusa (LG uređaje ne priznajem), ali čim ga nema, znači da ne postoji dovoljno finansijski isplativo interesovanje, nema druge...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ovaj Note 20 mi izgleda skoro isto kao Note 10, osim što mi se čini da je manje zakrivljen displej, što bi bilo lepo.
 
Ne znam baš za prodaju.
Još od Note 3 modela prodaje se preko 30.miliona komada za godinu. Garantujem da dosta modela konkurencije ne dobači ni do 1/3 prodaje.
Ima tržišta, samo je neateaktivno i veoma je teško biti bolji od nekog ko to radi već 10 godina /generacija uređaja.

Zato napisah gore, danas se nema m*** za neke stvari.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
1.jpg

2.jpg


To je to, sve informacije i slike :)

With the Xbox Game Pass, more than 90 games should be available on the smartphone via the cloud, making the Galaxy Note 20 Ultra a "portable game console".

No change to a Snapdragon CPU in Europe
Under the hood is at least in the European Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G the Samsung Exynos 990 Octacore SoC, which also works in the Galaxy S20 . The chip reaches up to 2.7 gigahertz and is installed here together with 12 gigabytes of RAM. Depending on the model, the internal UFS 3.1 flash memory is 256 or 512 gigabytes in size and can be expanded by means of a microSD card.

https://winfuture.de/news,117202.html
 
Poslednja izmena:
Nista ni od najavljivanog Exy 992, sramota. Jos jedan tel za izbegavanje, osim ako mu cena padne drasticno.
 
^ za izbegavanje se slazem ali za cenu sigurno nece drasticno padati.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno