Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Tu nešto ozbiljno nije u redu (mislim na tih 138gb)!?!...oba telefona su usb-c i to 3.0 (novi note 3.1 čak).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Ne, ne... Sve je ok. Tu sam racunao i ono vreme koje mu je trebalo da prebaci apsolutno sve na telefon i da ga podesi kao i stari, ukljucujuci i instaliranje 140 aplikacija. Dakle, 2h mu je trebalo kumulativno...
 
Sad je već razumljivije [emoji106][emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ Note 20 kamera je ovde već uveliko proglašena za totalni fail i krš, tako to ide na benchu.
Pa approx. 90% Bencha naprosto nema pojma o cemu govori, nekolicini dezurnih measurebatora da podelis A9II sa setom prajmova, neb' doneli dobru fotku bar dve godine... :d
 
Pa approx. 90% Bencha naprosto nema pojma o cemu govori, nekolicini dezurnih measurebatora da podelis A9II sa setom prajmova, neb' doneli dobru fotku bar dve godine... :d
Zato su ovo telefoni a ne kamere. Zato je bitno šta kazu vlasnici i potencijalne mušterije jako skupih telefona a ne vlasnici foto-aparata. Telefona se proda mnogo više nego foto-aparata.

Ako je 90% ljudi reklo da im se automod, koji se najviše i koristi, kod iPhonea više dopada, to je katastrofa za Samsung.

Internet nije demokratija jer nema polemike. Ko god pogleda ove dve fotografije, on će želeti iPhone. Ko duže prati, on očekuje bas takav rezultat od Samsunga, ništa ovo nije novo.
 
Evo i slika, N20U vs N10+.

Ne pitajte me zasto, ali se N10+ bas muci u HDR slikama tj u kontra svetlu. Ranije sam primecivao da kada slikam travu, moram naknadno da menjam balans bele boje, da bih dobio veran prikaz zelene boje.
Levo je N10+, desno N20U.





Patnja N10+ sa HDR-om

N20U


Ultrawide:
N10+

N20U


2x zoom N10+

2x zoom N20U


To je to sto sam uspeo danas, na brzinu, pre negos to sam otisao na basket. Videcu da to napravim malo bolje i sveobuhvatnije. Ovo je sad samo par, cisto da steknete utisak.
BTW, nikako nisam uspeo da namestim N10+ da napravi dobru sliku kada je scena HDR, jer gde god da kliknem, on opet preexponira sve. Ali i bez toga, nije bas najvernije prkazao boje.

Najslicniji su bili u 2x zoom-u.
 
@NevisStarShine Katastrofa je što ovde nema pixela u redovnoj prodaji, mnogo manje bi i samsumg i apple bili hvaljeni na forumu, veruj mi [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Evo i slika, N20U vs N10+.

Ne pitajte me zasto, ali se N10+ bas muci u HDR slikama tj u kontra svetlu. Ranije sam primecivao da kada slikam travu, moram naknadno da menjam balans bele boje, da bih dobio veran prikaz zelene boje.
Levo je N10+, desno N20U.





Patnja N10+ sa HDR-om

N20U


Ultrawide:
N10+

N20U


2x zoom N10+

2x zoom N20U


To je to sto sam uspeo danas, na brzinu, pre negos to sam otisao na basket. Videcu da to napravim malo bolje i sveobuhvatnije. Ovo je sad samo par, cisto da steknete utisak.
BTW, nikako nisam uspeo da namestim N10+ da napravi dobru sliku kada je scena HDR, jer gde god da kliknem, on opet preexponira sve. Ali i bez toga, nije bas najvernije prkazao boje.

Najslicniji su bili u 2x zoom-u.
Ja ne znam kako ne uspevas hdr scene mene bas n10+ odusevljava tu,ne znam sta se tebi tu desava.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da ne bude zabune, HDR je iskljucen na oba telefona na slikama. Ja sam tu mislio na to da je subjekat u kontra svetlu tj da je sama scena HDR...
 
Vecina korisnika su razmazeni tehnomasturbatori i uglavnom nemaju pojma o najosnovnijim stvarima u vezi fotografije. Pikselpipuju do smrti a dve unakrst nemaju o kompozociji, kadriranju i slicnim stvarima. Prosecan korisnik mobilnog telefona, kome se zivot vrti u i oko mobilnog, gleda fotku na ekranu ne duze od 2.4 sekunde kazu istrazivanja. Sta je on video za to vreme i na kom ekranu, to je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stina. Zasto bi bilo tesko pogledati par tutorijala od nekoliko sati i do kraja zivota imati 300% bolje fotke, to ce mnogo vise da znaci od svih gluposti koje izadju iz automoda. Poenta je da su svi senzori odavno dobri, svi prave sjajne fotke ali da ljudi nemaju pojma sa fotkanjem i ne zele da ista saznaju. Znanje rodjaci, znjanje a ne spec chasing i pixel peeping...
 
Poslednja izmena:
Android smartfon potforum je ubedljivo najveća deponija na benchu, i tako je već godinama. Svaki dan ovde se prospe dvocifren broj postova koji su za kaznu oduzimanje neta na bar mesec dana :d
 
Evo recimo kad moji klinci izvode nesto zanimljivo ja imam par sekundi da to zabelezim, dakle, quick launch camera i na auto mi treba da prva fotka bude uspesna u barem 90% slucajeva ili da odmah mogu da krenem u snimanje klipa, na auto takodje. Dok ja udjem u pro mode i podesim sve, oni vec nisu tu, tada mi mob i ne treba.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Skoro sve to možeš uspešno da snimiš i sa Note 20U kamerom (auto mod), pa i sa S5 kamerom od pre 6 godina. Bitan je trenutak i uspomena, a ne tehnički kvalitet sprave koja je uvek u džepu.
Postoje i android kamere koje su AF-burst fotografisanje podigle na viši nivo, ali su (očekivano) potcenjene pa i napljuvane od ''It's ya boy XYZ + free phone giveaway'' jutjubera koji i ne znaju da iskoriste takvu tehnologiju.

Problem je što ljudi generalno nemaju pojma a imaju nerealne zahteve, pa očekuju da u uslovima slabog svetla fotografišu decu u pokretu na rođendanu, a da kvalitet fotografije bude kao sa Gugl Piksela, u smislu efekta koji donosi HDR+, ili da se noć pretvori u dan (kao sa Huawei P30/P40 Pro kamerama) a da sve bude u fokusu, da nema trunke šuma itd. Neće da može. A najveći paradoks je to što sve te fotografije često budu provučene kroz filtere koji ih toliko degradiraju, da je praktično nebitno da li su snimljene sa Pixel 4 ili Honor lite XYZ kamerom :)
 
Poslednja izmena:
Po meni poenta je da na telefonu imas dobar auto mod,ko hoce da slika profesionalno sigurno to nece raditi mobilnim aparatom
 
@Terza - Ako ti sa ovim telefonima u proteklih 5 god fotka nije dobra u 90% slucajeva onda je do tebe a ne do telefona, postoji nesto sto se zove tehnika fotografisanja neceg veoma zahtevnog kao sto su deca koje mesto ne drzi ni sekund. Ako ne moze tvoj telefon, ti nadji drugi, ako ne moze nijedan onda je problem u tebi jer je to inace dosta zahtevan zalogaj i za neuporedivo skuplje aparate i objektive... Druga strana problema je sto su vas proizvodjaci mobilnih ubedili da telefon moze uvek da zameni foto aparat. Ne moze, veruj mi...
 
Poslednja izmena:
stranice se ovde ispisuju oko kamera na telefonima a onda se ustanovi da je 99% fotki snimljenih telefonom žbunje, granje i drveće po kraju...a i oni koji negde otputuju i tamo snimaju žbunje, granje i drveće...to su u srbiji glavni motivi na mobile phone fotkama...ili već nešto što može da se snimi s prozora...

btw, i foto aparati imaju auto mode...samo kažem...

što se tiče snimanja za tik tok tu sam nemoćan, šta god da napišem neće zvučati dobro :)
 
O pravilu trecina, F brojevima itd bi smo mogli do sutra verujem. To da aparati ne mogu da uhvate odredjene momente se vecinom svodi na samu duzinu ekspozicije i mogucnost samog senzora da uhvati dovoljno svetla.

Da li imamo temu na forumu o fotografiji, gde bismo mogli da kacimo fotografije? Cisto da pokazem da mi kadriranje nije strano...
 
Verovatno najveći paradoks je činjenica da su najveći kritičari audio, foto i video mogućnosti smartfona oni koji bukvalno po sopstvenom priznanju ne koriste ni stock slušalice, a kamoli neke kvalitetne, godišnje ispucaju možda par stotina insta fotografija i snime video svake prestupne godine. Ali su ubedljivo najglasniji u pljuvanju, kritikovanju, flejmu, i ništa im ne valja. Teško objašnjiva pojava.
 
Poslednja izmena:
@NevisStarShine Katastrofa je što ovde nema pixela u redovnoj prodaji, mnogo manje bi i samsumg i apple bili hvaljeni na forumu, veruj mi [emoji6]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Moja jedina zamerka iPhoneu je bila cena. To više nije zamerka jer su pokazali daleko više razuma nego u prošlosti. iPhone 11 je sve ono što je trebalo biti Note 20, a Ultra je morala dodati sve ono što Pro modeli imaju kad vec gutaju Exynos.

Volim Samsung ali ove godine je baš baš loše. S10 Lite pa i Note 10 Lite su još i najbolji.
 
@Terza - Ako ti sa ovim telefonima u proteklih 5 god fotka nije dobra u 90% slucajeva onda je do tebe a ne do telefona, postoji nesto sto se zove tehnika fotografisanja neceg veoma zahtevnog kao sto su deca koje mesto ne drzi ni sekund. Ako ne moze tvoj telefon, ti nadji drugi, ako ne moze nijedan onda je problem u tebi jer je to inace dosta zahtevan zalogaj i za neuporedivo skuplje aparate i objektive... Druga strana problema je sto su vas proizvodjaci mobilnih ubedili da telefon moze uvek da zameni foto aparat. Ne moze, veruj mi...
Gde sam napisao da mi ne valjaju fotke na auto?(osim sada na s20+ gde ocigledno imam nekih problema). Pre toga imao sam n9 koji je kidao, kao i n5 pre njega. Potpuno sam svestan ogranicenja tog senzora na telefonu i ne ocekujem cuda. Poenta je da ko hoce pro mode, taj ne slika telefonom, ali, 95% ljudi oko mene koji su imali po neki dslr/milc(ukljucujuci tu i mene) su sve to prodali i sada slikaju samo telefonima i samo na auto. Uglavnom ljudi koji su kupovali aparate da uce da slikaju. Poenta je, na mobu je bitan auto mod, najbitniji. Tu pixel pogadja sustinu. Pro moze da ga nema, niko primetio ne bi. I u pravu si, 99% ljudi ovde bi napravili losu fotku kad bi nam dao neki profi aparat(ja bih prvi trazio auto mode) ali je takodje malo bezveze da neko ko je profi fotograf dodje i prica kako ovde 99% ljudi to ne bi moglo, naravno da ne mogu, zabole ih, hoce sto bolji auto, zato i slikaju telefonima.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Pa approx. 90% Bencha naprosto nema pojma o cemu govori, nekolicini dezurnih measurebatora da podelis A9II sa setom prajmova, neb' doneli dobru fotku bar dve godine... :d
Vidiš da je navala "zabrinutih" ajfon korisnika u ovoj temi!
Počeli da zumiraju i slike okačene preko tapatalk-a :)
 
Gde sam napisao da mi ne valjaju fotke na auto?(osim sada na s20+ gde ocigledno imam nekih problema). Pre toga imao sam n9 koji je kidao, kao i n5 pre njega. Potpuno sam svestan ogranicenja tog senzora na telefonu i ne ocekujem cuda. Poenta je da ko hoce pro mode, taj ne slika telefonom, ali, 95% ljudi oko mene koji su imali po neki dslr/milc(ukljucujuci tu i mene) su sve to prodali i sada slikaju samo telefonima i samo na auto. Uglavnom ljudi koji su kupovali aparate da uce da slikaju. Poenta je, na mobu je bitan auto mod, najbitniji. Tu pixel pogadja sustinu. Pro moze da ga nema, niko primetio ne bi. I u pravu si, 99% ljudi ovde bi napravili losu fotku kad bi nam dao neki profi aparat(ja bih prvi trazio auto mode) ali je takodje malo bezveze da neko ko je profi fotograf dodje i prica kako ovde 99% ljudi to ne bi moglo, naravno da ne mogu, zabole ih, hoce sto bolji auto, zato i slikaju telefonima.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

1. Nigde nisam pominjao pro mode! Ja ga ne koristim prvi, ne znam da li sam ga upalio 5x otkad imam ovaj mob - P30Pro
2. Ko hoce pro mode, taj treba da ima mirnu ruku i znanje, a pozeljno je i stativ. Ko hoce da se mlati sa time, njegova zabava, njegove pare...
3. Automod jeste najbitniji ali nisu fotke "lose" jer su senzori/sw losi vec zato sto ljudi ne znaju da fotkaju. Medjutim pikselpipovanje do smrti, uglavnom ljudi koji nemaju pojma o fotografiji, je veoma popularan model "uspostavljanja autoriteta" ovde po ovo pitanju, sto je sasvim logicno, van svake pameti.
4. Nisam pro fotograf, samo od svog hobija umem da zaradim, sto i drugima zelim...

Poenta - Znanje, barem elementarno o fotografiji, pri cemu ne govorim o zezanju sa iso, ss i F brojem! Recite ne pikselpipovanju i mlatimudisanju o losim kamerama. Nema losih kamera na telefonima, barem ne srednje i gornje klase.
 
^ +1

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Šta je pikselpipovanje?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Šta je pikselpipovanje?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Pixel peeping (a term that typically takes on a derogatory tone) is the process of viewing an image at 100% (or greater) in order to examine pixels in minute detail, ostensibly with the intent of looking for pixel level defects.
I ja sam Guglao [emoji16]

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Iskreno ne vidim zasto bi se nesto sto je lose na uredjaju svaljivalo na komentatora. Ako bi tako gledali zasto bi se islo iznad srednje klase? Ma i u low klasi ima odlicnih kamera. Znalcu daj i telefon od 50e napravice zanimljivu fotku. Fotka je umetnost u rukama umetnika, ali je fotka i neciji detalj zivota, i ako taj nije umetnik, a dao je 1200e da ne mora da se muci i uci jer zivot vapi za necim trecim ne vidim povod za opovrgavanje tvrdnji oko kamere na note 20. Ne nije los, i s6 je i dalje upotrebljiva kamera, ali hej za 1200e se
gleda u detalje. 1200e se daje bas da bi se mlatimudisalo jer realno i note 8 zavrsava posao. Ovo do cega je tema dosla sada nije krivica forumasa, mlatomudasa vec Samsungova sto su dozvolili da se spuste na grane mlatimudisanja a nisu smeli da ostave
niti jedan mikron za to. Ovaj telefon mora biti i svemu Ultra, a nije.
 
Prvi utisci, nakon 24h:

Ekran se ne dimuje toliko, koliko na N10+. Razlika je minorna, i da ih nisam drzao jedan pored drugog, ne bih ni primetio.

Nema zutila. Adaptivno osvezavanje bas doprinosi utisku.

Kamera je bolja od N10+, taman toliko koliko sam ocekivao da ce biti. Nisu wow razlike, osim na tele, ali se vide.

Uzeo sam Mystic Black, jer mi je i S8 bio najlepsi u toj full black varijanti. Otisci ostaju kao nenormalni. Telefon klizi iz ruke kao lud.
Nasao sam u Telenoru i providni silikon, kao prvu pomoc, dok ne kupim neki zastitu.
A ovo ce biti prvi telefon koji cu nositi u futroli, jer je camera bump ogromna i skroz nezasticena.

Baterija je izgleda losija od N10+. Prerano je da sudim, ali mi se cini da ce, u najboljem slucaju, biti kao na N10+. Mada, sumnjam...

Signal? Cini mi se da je bolje nego na N10+. Videcu jos, jer mi za to treba bar nedelju dana upotrebe, ali vec vidim da odmah vraca na 4G.
No, danas sam imao dva slucaja da sam imao 4G+ signal i da sam dobio poruke da imam propusten poziv.

Sve u svemu, prvi utisci su pozitivni...
 
Poslednja izmena:
Nemamo Z Fold2 temu?!

Je l se neko slučajno razmišlja da uzme z seriju?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Fold 2 brutalna masina al cena je bas previsoka da bi to iko iz grupe i kupio,ne znam al mislim da tesko.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno