Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Je li pametna kupovina trenutno ovog telefona?

Veliki sam fan Note serije, ali što sam stariji to manje volim da dajem pare na telefone...
Vidim da se polovni, odlicno ocuvani krecu oko 450€. E sad moje pitanje je, je li pametnije uzeti s21+ ili S22?
Kapiram da je baterija samo tu problem, pa može li izdržati 1 dan?

Iako je manji ekran na s22, po godištu je najmladji pa me iskreno najviše to privlači.
 
Je li pametna kupovina trenutno ovog telefona?

Veliki sam fan Note serije, ali što sam stariji to manje volim da dajem pare na telefone...
Vidim da se polovni, odlicno ocuvani krecu oko 450€. E sad moje pitanje je, je li pametnije uzeti s21+ ili S22?
Kapiram da je baterija samo tu problem, pa može li izdržati 1 dan?

Iako je manji ekran na s22, po godištu je najmladji pa me iskreno najviše to privlači.
Ако је са SD чипсетом онда да, за егзинос нисам сигуран колико је паметна куповина, S22 серију бих заобишао јер је одређени проценат људи имао проблем да им се рестартује телефон приликом долазног позива..
 
Je li pametna kupovina trenutno ovog telefona?

Veliki sam fan Note serije, ali što sam stariji to manje volim da dajem pare na telefone...
Vidim da se polovni, odlicno ocuvani krecu oko 450€. E sad moje pitanje je, je li pametnije uzeti s21+ ili S22?
Kapiram da je baterija samo tu problem, pa može li izdržati 1 dan?

Iako je manji ekran na s22, po godištu je najmladji pa me iskreno najviše to privlači.
Ja sam do skoro koristio Note 20 Ultra Exy verziju, a sada ga je preuzeo sin :) Trenutno imam S23+ i kada se poredi trajanje baterije, na S23+ jeste bolja (a i on je SD a ima i nesto manji ekran). Note je odlican telefon i ja sam bio bas zadovoljan sa njim, a i naravno pitanje je kako ga koristiš - ja imam dve kartice, wifi maltene i ne palim tako da je fakticki nonstop na 4g, a i zgrada u kojoj radim je kao bunker od armirane betoncine, pa je i signal uglavnom slabiji na bilo kojoj mrezi (sto takodje sigurno utice na potrosnju), dosta razgovaram i xy stvari radim sa telefona (dosta koristim i mail npr), a koristim i bt sluske tokom voznje a ponekad i u kanc.... Dakle sa takvim koriscenjem i u takvim uslovima tesko da moze da dobaci od ujutro do uvece tj, potrebna je dopuna u nekom trenutku :) Ja bih licno uvek pre izabrao njega nego S21+ ili S22. Ako jos nadjes dobar sa SD, tim bolje.
 
  • Like
Reagovanja: M3
Screenshot_20230501_001657_Software update.jpg
Неко масивно ажурирање,
 
Je li pametna kupovina trenutno ovog telefona?

Veliki sam fan Note serije, ali što sam stariji to manje volim da dajem pare na telefone...
Vidim da se polovni, odlicno ocuvani krecu oko 450€. E sad moje pitanje je, je li pametnije uzeti s21+ ili S22?
Kapiram da je baterija samo tu problem, pa može li izdržati 1 dan?

Iako je manji ekran na s22, po godištu je najmladji pa me iskreno najviše to privlači.
S21+ (Exy) , veći ekran 6,7" i odlična baterija , 350-400€ u top stanju. Dobiće ažuriranja na A14 i A15
S22 (Exy) , ekran 6,1" i slaba baterija, 450-500€ . Dobiće ažuriranja do A16.
Oba potpuno isti softver imaju (A13, UI 5.1).
 
Ja sam presao skoro na 13pro. Eno ga kuci note 20 ultra 12 256sd. Uzmem ga nekad i korstim, radi kao 13 pro. Ovo kaze za sd verziju, exy ne znam
 
Nisam bio mnogo aktivan jer nije imalo puno toga da se prigovara, pita, čačka. Sa izuzetkom slabe baterije, telefon je rafio kako treba.
Od prošle nedelje je zamenjen sa S23, tako da se sa ove sekcije odjavljujem i selim u onu za novi telefon.
Uzdravlje.
 
A14 неће бити, не знам планирају ли UI да ажурирају
 
Mnogo je, treba uzeti nove telefone.
 
Ja bih s22U...ali SD
Nema sanse vise ovo njesra od exynos_a.
Srecom pa nosam Pixel 6 Pro stalno...inace bih poludeo zbog baterije.
 
Na sreću za Exy 😁
SD verzija bi mogla kao i S21 serija = 4 nadogradnje 😊👍
 
Može jedno pitanje za stručna lica....?

Note 20 je prestao sa radom.
Iz Promobija su me zvali danas da me pitaju da li želim da urade servis i ako želim da uplatim iznos koji je veći od cene uređaja.
Jasna stvar,konstatovali su da je otišla matična ploča.
Ono što mene zanima je cifra koju bi ja mogao dobiti za njega sa tim problemom?
Verujem da ima onih koji kupuju pa prepakuju,treba ovom ovo,onom ono...?
Šta mislite?
Navodno ploča strada od pada ili kvašenja telefona,telefon je kod supruge 7.5 meseci bio,nikad pokvašen,nikad ispao...
Hvala na odgovorima.
 
Može jedno pitanje za stručna lica....?

Note 20 je prestao sa radom.
Iz Promobija su me zvali danas da me pitaju da li želim da urade servis i ako želim da uplatim iznos koji je veći od cene uređaja.
Jasna stvar,konstatovali su da je otišla matična ploča.
Ono što mene zanima je cifra koju bi ja mogao dobiti za njega sa tim problemom?
Verujem da ima onih koji kupuju pa prepakuju,treba ovom ovo,onom ono...?
Šta mislite?
Navodno ploča strada od pada ili kvašenja telefona,telefon je kod supruge 7.5 meseci bio,nikad pokvašen,nikad ispao...
Hvala na odgovorima.
Тешко је то рећи, али рачунај неких од 50 - 80е...
 
Тешко је то рећи, али рачунај неких од 50 - 80е...
Hvala ..

Pa 50-70 sam dobijao za Mi Note 10 Lite koji je bio pokvašen 😀
Ok,možda je tako ali ekran,baterija,leđa,kamere,zvučnici...nemoguće da ne vredi preko 100 jura 🤔...možda grešim,ne znam


Onda mi se više isplati poručiti sa AliExpressa ploču pa zemeniti.Treba samo da nađem tačan model i nekog ko bi to uradio.
Dobio bi za 100e max funkcionalan telefon.
Neki predlog?
 
Otišao mi je lepak sa zadnje strane.
Da li neko ima iskustva sa zamenom?
U ProMobi košta 7-8 hiljada sa zamenom zadnjeg poklopca ali nemaju poklopac.
 
Našao sam prvi servis koji je mogao odmah da mi zalepi zadnji poklopac. Otvara čovek predamnom i pita: da li ste ga kupili novog. Odgovaram da. Vidim da je menjan ekran, lepak je očajan, a i fale tri šrafa sa matične ploče. Ovo ti je refurbished.

Telefon je kupljen u Mobile Factory kao nov. Ja skidao one žigove i nalepnice. Siguran sam da oni nisu prepakivali ništa, e da li su znali da je takav, verovatno jesu... Čisto da se zna...
 
Јутрос хладан туш за мене, престао да ради екран, звони аларм, угасим га некако на тач и то је то. Синоћ ставио телефон на пуњење нормално, ујутру сахрана. Замена 270е 🫠
 
Može jedno pitanje za stručna lica....?

Note 20 je prestao sa radom.
Iz Promobija su me zvali danas da me pitaju da li želim da urade servis i ako želim da uplatim iznos koji je veći od cene uređaja.
Jasna stvar,konstatovali su da je otišla matična ploča.
Ono što mene zanima je cifra koju bi ja mogao dobiti za njega sa tim problemom?
Verujem da ima onih koji kupuju pa prepakuju,treba ovom ovo,onom ono...?
Šta mislite?
Navodno ploča strada od pada ili kvašenja telefona,telefon je kod supruge 7.5 meseci bio,nikad pokvašen,nikad ispao...
Hvala na odgovorima.
Probaj prvo sa oko 150e na kp, msm da lako mozes toliko dobiti ako ne i vise.
 
Ovo treci kojem ode ekran u zadnje vreme. Vreme da ga menjam. Ne znam ni sta bih uzeo, jos moj SD 12/256.
 
Ovo treci kojem ode ekran u zadnje vreme. Vreme da ga menjam. Ne znam ni sta bih uzeo, jos moj SD 12/256.
И мој је SD 12/256, приметио сам ових дана да екран приликом додира не одреагује одмах(није се често дешавало) али сам мислио да је до заштитног стакла које је већ дотрајало. Често стајање у колима директно изложен сунцу, то је смрт за амолед...
 
Ali ne vredi 700e doplate. 😏
Ovo je prvi telefon koji je duze od godinu dana kod mene. Doduse, imao sam ispad na iP 13 pro, ali ga prodao i vratio se Ultri koja mi sakupljala prasinu u fioci.
 
Pojavio se lep burn-in oko kamere i po gornjoj i donjoj ivici. Uvek držan na auto podešavanju. Mada kod mene ne znam šta još da očekujem 😀
 
Nazad
Vrh Dno