Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Каква су искуства са А13? Питам ове којима је стигло ажурирање, шта су покварили? 😂
 
Dobar je 13 u smislu trajanja bateterije za nijansu je bolja,animacija brza.Vizuelno gotovo isti kao 12 malo notifikacija drugacija i to je to,mislim da nisu nista generalno "zajebali".😀
 
Стигло и на SD, видећемо шта је све промењено, надамо се на боље..
 

Prilozi

  • Screenshot_20221121-062452_Software update.jpg
    Screenshot_20221121-062452_Software update.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 66
  • Screenshot_20221121-062502_Software update.jpg
    Screenshot_20221121-062502_Software update.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 41
Ni kod mene na SD HK nije još stiglo.
 
Ево нешто на прву што се примети код новог А13 :
Графички улепшане иконице, поједине анимације, поготову у камера апликацији када се листају фотографије су доста боље урађене, али већина анимација и даље "клизи" по неколико секунди што се мени лично никако не свиђа јер се губи онај осећај кад ти се чини да ће излетети прозорчић или нова апликација и ударити те којој брзином се скролује и отвара(што и јесте сврха освежавања 120 hz). Јако битна ствар да је shutter lag на 108mp сензору потпуно отклоњен па сада окида моментално, што бар код мене није био случај са OneUI 4.1 па је главна камера била тотално неупотребљива за објекте у покрету.
И један мањи баг који сам приметио :
 

Prilozi

  • Screenshot_20221122_115221_One UI Home.jpg
    Screenshot_20221122_115221_One UI Home.jpg
    103.5 KB · Pregleda: 37
Опростићу им ово, кад су поправили shutter lag на главној камери, који иначе није био проблем на А10 можда и А11, заборавио сам... Толико о редовним ажурирањима софтвера🙂.
 
Kako vi stojite sa baterijom, za razliku od mene? Trenutno je na 64%.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221201_124924_Device care.jpg
    Screenshot_20221201_124924_Device care.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 49
Nije ni meni stigao update još. SD verzija.
Mada ja te animacije ne bih primetio, koristim Nova launcher.
 
Čekajte bre ljudi, prvo se update pušta lumpenproletarijat-zamorčićima sa Exyjem, kada oni sve to lepo istestiraju, onda mi nobles gospoda sa SD dobijamo ispeglani A13 :D
 
Ja imam i exy i snap pa me sad vec pomalo i nervira sto snap kasni toliko ima mesec dana kako ubacih u exy.😅
 
Мени је стигао пре десетак дана, претпостављам да иде по регионима, пошто су неки моји пријатељи и колеге добили А13 на А51, А52. Изгледа да су HK сачували за крај.
 
Zasto na Note 20 kada se slika sa silikonskom maskom,slika bude mutna a kada se slika bez,najnormalnija bude?😣
Ucpitanju je maska sa kompletnom zastitom za kameru stocje najgore porucio sam jos 4 takve iz Kine 😭Da li je do telefona ili kamere...
 

Prilozi

  • IMG-13df10615dec7b76460a4c44f8870f22-V.jpg
    IMG-13df10615dec7b76460a4c44f8870f22-V.jpg
    135.7 KB · Pregleda: 30
@CaptainCrash neces verovati isti problem imam i sa S21+ sa providnom maskom i to samo kada koristim blic, katastrofa kakva slika bude, sve neke senke, to je valjda zato sto je poledjina telefona svetla plus svetla maska i svetlo od blica se "provodi" preko maske do senzora i pravi jak bljesak. Ja sam resio problem tako sto sam crnim markerom obojio krugove oko kamere na maski, onaj okvir do blica i malo deblju liniju napravio, sada svetlost ne moze da dodje na senzor jer ga crna boja sprecava da pravi odsjaj.
Samo ja sam menjao 3 iste maske jer sam zas*ao sa markerom xD , ovu zadnju sam lepo obojio 🤣
A inace ne volim crne maske, samo providne
 

Prilozi

  • 20221207_175355.jpg
    20221207_175355.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
@CaptainCrash neces verovati isti problem imam i sa S21+ sa providnom maskom i to samo kada koristim blic, katastrofa kakva slika bude, sve neke senke, to je valjda zato sto je poledjina telefona svetla plus svetla maska i svetlo od blica se "provodi" preko maske do senzora i pravi jak bljesak. Ja sam resio problem tako sto sam crnim markerom obojio krugove oko kamere na maski, onaj okvir do blica i malo deblju liniju napravio, sada svetlost ne moze da dodje na senzor jer ga crna boja sprecava da pravi odsjaj.
Samo ja sam menjao 3 iste maske jer sam zas*ao sa markerom xD , ovu zadnju sam lepo obojio 🤣
A inace ne volim crne maske, samo providne
Da li me zayebavas!?
😄😄😄😄😄
Da li je realno?
Ove koje sam porucio su u boji,nisu providne ali imaju prstenove i pise Samsung,odlicne,lepe boje....daj Boze da je to u pitanju 😶
Ali mi je neverovatno 😂 toliko sam imao telefona i nikad nista slicno mi se nije desilo.
 
@CaptainCrash Ja sam probao i one koje nemaju prstenove oko kamere i isti efekat dobijem na slikama, tako da ili da se slika bez blica (sto ja i radim preko dana), ili da skidas stalno masku kad koristis blic u mrklom mraku, osim ako neces da obojis kao ja, onda ne moras, samo mana kada obojis markerom je to da posle nekog vremena kao da se razlije plavicasta boja po masci, msm nista strasno ali cisto da znas.
 
@CaptainCrash Ja sam probao i one koje nemaju prstenove oko kamere i isti efekat dobijem na slikama, tako da ili da se slika bez blica (sto ja i radim preko dana), ili da skidas stalno masku kad koristis blic u mrklom mraku, osim ako neces da obojis kao ja, onda ne moras, samo mana kada obojis markerom je to da posle nekog vremena kao da se razlije plavicasta boja po masci, msm nista strasno ali cisto da znas.
Iskreno...razocaran sam halo.Ima li jos nekog ovde da cujem da li je kod svih tako ili ke definitivno do telefona da ima tu manu.Jednostavno ne verujem da svi to imaju,pa znalo bi se,culo bi se...
Porucio sam i staklo-zastitu za kameru,ima li to efekta i da li ce uticati na kvalitet slike,da li ce biti mutnije itd!?
 
Poslednja izmena:
pa naravno da ima efekta
 
Да ли сте пробали са овом? , нисам имао тих проблема са замућењем, додуше блиц користим углавном за светло више него за фотографисање..
20221208_084008.jpg
 
Nazad
Vrh Dno