Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra


Kad bi rekao da sam se jutros probudio sa ovom idejom da pitam jel moguće [emoji847] ...posebno što radi i na s20 evo ga pre i posle [emoji56][emoji2960] ihaj, sad tek s21 ne vredi novca [emoji56][emoji3590]

58dca2a9bb3caf2e0edfb5a7d04c6c63.jpg
180809b3bdf7915a9293ba1d60de39e9.jpg
 
Poslednja izmena:
Druže sad još samo da mogu da namodujem 256gb na telefon gde bi mi kraj sreći bio!!...da bar ovaj telenor ili tele2 izbace eSim pa da mogu da turim karticu! Definitivno sad tek nema poente za s21 odnosno je lošiji telefon.

Pošto u tutorijalu ima mala greška, evo moj step by step..

1. Instalirati ADB
2. Enable usb debbuging u developer opcijama
3. Proveriti da telefon radi na fhd+ i 120hz
4. Povezati telefon sa PC
5. U opcijama za povezivanje odabrati image transfer (ne znam da li je ovo bitno ali merzelo da experimentišem pa sam radio kako piše)
6. Otvoriti ADB na PC-u
7. Kucati ADB devices i odobriti pristup kad zatraži na telefonu
8. Kucati: adb shell wm size 1439x3199 (nisam probavao sa 1440x3200)
9. Kucati: adb shell wm density 560
10. Adb exit i to je to
*11. navode da treba otići u dev opcije i podesiti minimum width na 411 mada je kod mene to već pisalo (možda na većim telefonima treba da se promeni)!
12. Uživajte u telefonu boljem od s21 [emoji1][emoji1][emoji56]

Slike pre i posle iznad u prilogu...

Napomena: ne mogu nikoga da učim kako se skida i koristi ADB, ima gomila objašnjenja na netu pa samo navalite...trud se isplati itekako

EDIT: neće youtube 4k klipove da pušta. Moram probati striktnu rez da zabodem 1440x3200 pa da vidim šta se dešava [emoji849]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Druže sad još samo da mogu da namodujem 256gb na telefon gde bi mi kraj sreći bio!!...da bar ovaj telenor ili tele2 izbace eSim pa da mogu da turim karticu! Definitivno sad tek nema poente za s21 odnosno je lošiji telefon.

Pošto u tutorijalu ima mala greška, evo moj step by step..

1. Instalirati ADB
2. Enable usb debbuging u developer opcijama
3. Proveriti da telefon radi na fhd+ i 120hz
4. Povezati telefon sa PC
5. U opcijama za povezivanje odabrati image transfer (ne znam da li je ovo bitno ali merzelo da experimentišem pa sam radio kako piše)
6. Otvoriti ADB na PC-u
7. Kucati ADB devices i odobriti pristup kad zatraži na telefonu
8. Kucati: adb shell wm size 1439x3199 (nisam probavao sa 1440x3200)
9. Kucati: adb shell wm density 560
10. Adb exit i to je to
*11. navode da treba otići u dev opcije i podesiti minimum width na 411 mada je kod mene to već pisalo (možda na većim telefonima treba da se promeni)!
12. Uživajte u telefonu boljem od s21 [emoji1][emoji1][emoji56]

Slike pre i posle iznad u prilogu...

Napomena: ne mogu nikoga da učim kako se skida i koristi ADB, ima gomila objašnjenja na netu pa samo navalite...trud se isplati itekako

EDIT: neće youtube 4k klipove da pušta. Moram probati striktnu rez da zabodem 1440x3200 pa da vidim šta se dešava [emoji849]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Neverovatno ali prva komanda tj menjanje rezolucije adb-om mi izbacuje non stop error. Dpi menja normalno ali ovo nema sanse,non stop eror. Sve sam uradio kao u upuststvu
 
Poslednja izmena:
@dule2303 dule probaj ovo da ukucaš, tako je u tutorijalu gore ali meni je dalo crte gore i dole; možda će na većem ekranu biti ok (mada sumnjam)...adb shell wm size 1439×3087

@Ludak sećam se tog moda. Za sada se uklapam u 128gb ali vrlo uskoro moguće da se upustim u proceduru.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Izvođenje vratolomija na premium uređaju...to samo Samsung može. Ne dobiješ out of the box sve na maxu, ali imaš opcije budženja.

Edit: Probao sam i na N10+ i na Ultri, radi sve i sitniji je prikaz konačno. Ono što mi je bio gušt kod recimo Xiaomi-ja je što je imao extra small veličinu i onda ekran ima mnogo manje skrolovanja :).

Edit1: Ništa od ovog mode-a na Exynos-u. Blaga katastrofa je 120Hz i sve živo secka.
 
Poslednja izmena:
@vojkan85 da, i meni je ovako nekako potaman. Sad gledam, veličina slova otprilike ista kao na ip xs max-u.

Inače da napomenem, posle nadogradnje sistema sam morao opet dve da kucam. Sačuvao je rezoluciju ali mi se vratio na 60hz (iako je i dalje u settings i podešavanjima stojalo 120).

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
@Proday Nije frks za komande, učukaju se ili copy-paste nego brate ovo kao da je neki mid-range ekran kada podesiš ovaj mode. Odem na sajt koji ima dosta skrolovanja pa hoću brzu tranziciju da odradim nazad...užas živi kako radi. Restartovao telefon i ništa nije promenilo tako da Exynos definitivno ne može ovo da gura (barem je kod mene tako).
 
Pa eto, onda imamo odgovor zašto je uštrojena max rezolucija i frekvencija...druže na snapdragonu kod mene leti bukvalno kao i na fhd+

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Kod mene prijatelju primetna razlika i to baš baš. Vratio sam sada na njegova default podešavanja i opet sve radi glatko i fluidno. Kakvi su ovo slepci, ja ne verujem šta nam rade.
 
Sto se mene tice nece jos dugo da rade..
Samo da se pojavi P50 pro, i vidimo kako ce HarmonyOS da se pokaze.. Zbogom Samsung zauvek.
Btw, ovo zbogom Samsung sam rekao kad sam sa Note 8 presao na Mate 20, ali zbog trenutne situacije N20 je bio jedini logican izbor..
Na celu ovu pricu sa N20u gledam kao na prelazno resenje.. i nadam se da nece potrajati :)

Poklonicu ga zeni sa velikim zadovoljstvom, taman ce ova bronzana boja da joj se slaze uz bronzani GW xaxa :)
 
Poslednja izmena:
TGY - Hong Kong verzija N20U dobija UI 3.0 (Android 11) do sredine februara .
 
Strašno da toliko kasne za ostatkom...tgy za s20 je kasnio 10ak dana; jutros već treći fw sa a11 dobio!

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
^ Zvanična objava iz Samsunga .

Послато са SM-N9860 помоћу Тапатока
 
Iha, onda mi na N10 sredinom marta [emoji41]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Gledao sam danas malo S21 ultra u Gigatronu.
Kamera obecava, ali kako je nekako debeo zbog zadnje kamere ono je odvratno. Po eleganciji je Note 20 trista mesta ispred njega...
 
Odlična Ringke futrola (10,99$) za N20 Ultra .
5d533c113e6a79ef47a2fd8b15a0f18a.jpg
82aa1e23241cf4e1a8b9b45a19f99c66.jpg
bde84a0eb8d58052b3eff9e2ec4e7298.jpg
3cf69a90e7f563be336e610b798d307d.jpg
e7b1bcd87fb3db60e7cd0267a3c56ff3.jpg
8f190025014946298afa704182ed8b21.jpg


Послато са SM-N9860 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel stavljao neko zastitno staklo na Ultru? Neka preporuka osim Whitestone-a kojeg nema kod nas.
 
Hm...ako biram između otiska i 350 evra ne daj Bože pada, odgovor nam je svima jasan :). Treba da mi stigne preko mobilefun-a original rugged case, jer samo takve koristim ali sam video na aliexpress-u da ima neka posebna zaštita kao za kameru. Staklo u boji pa se ne primećuje i da ima ičega. Neko koristio?
 
Ja sam stavio ultimate shield staklo,super je ,caee friendly je ,sve normalno radi osim otiska
A za kameru imas one male metalne okvire koji stite tj odignu telefon jos milimetar ili dva tako da ne mogu da ostete kameru a i lepo izgledaju posto ih ima u raznim varijantama
 
Poslednja izmena:
Na to sam mislio ja narucio i nisam nalepio ali je po mom misljenju najbolja zastita
 
Skinut sa punjaca u 5.30h, na 4g do 16h, posle kuci wifi, Snapdragon verzija
619b9d175139f36bbc36bd20af4ec494.jpg


Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Pa ovo je lose,ja nikad ispod 6 30 nisam a ide i do 8 sati pola,pola otprilike. Koliko imas razgovora?
 
Danas oko 20-tak razgovora, bude dosta vise. Kako sam nabavio Snap ne vidim nesto epohalno sa baterijom sa mojim koriscenjem..igrice ne igram na telefonu niti gledam filmove. Sva sinhonizacija popaljena, blutut, aod, 120hz itd sve zivo popaljeno

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno