Šta je novo?

Motorola Srbija na Forumu

Zanimljive cene, odličan posao radi Lenovo/Motorola.
Da li osnovni modul kamere ima OIS ? Pošto su baš šture informacije o ovim edge 20 modelima.
Edit: da li navedeni modeli imaju stereo zvučnike ?
 
Zašto se i dalje zovu Edge kad su im(sudeći prema dostupnim fotografijama) ekrani ravni, a ne zaobljeni?
 
Da li će dobijati nadogradnju ne znači previše ako se ne zna kada,
evo moj Motorola One Action je i dalje na android 10,
otprilike kada na kraju i dobije nadogradnju biće već nebitno.
 
Idemo delom u offtopic ali zašto ti je bitna nadogradnja?
 
@fkloznica
Nemaju stereo zvučnike, za kamere javljamo uskoro detaljno sve.Tražili smo od tima koji se bavi kamerama detaljne specifikacije.Motorola Edge 20 i Edge 20 pro imaju OIS ali čekamo potvrdu da li samo za glavne kamere ili i za telefoto.
Zašto se i dalje zovu Edge kad su im(sudeći prema dostupnim fotografijama) ekrani ravni, a ne zaobljeni?
Odlučili smo da se porodica uređaja zove edge. Činjenica da ova 3 nova modela nemaju zakrivljen ekran ne znači da neki naredni model iz edge porodice neće imati ekran sa određenim stepenom zakrivljenja.
 
Poslednja izmena:
Idemo delom u offtopic ali zašto ti je bitna nadogradnja?
Iskreno, najviše jer se nadam da će kroz update da nestanu pojedini bagovi.
Glavni je ovaj https://forums.lenovo.com/t5/motorola-one-action/One-Action-Pattern-Lock-Not-Working/m-p/5076055 ,
dakle uzmem telefon,
on naravno neće da otljuča sa licem i prstom zbog prevelikog broja pokušaja (što je drugi bag),
već mora da se unese pattern,
krenem da crtam pattern ali on umesto toga počne da povlači ekran i nemoguće je iscrtati pattern,
dakle MORA restart da se uradi i onda bude ok,
obzirom da obično uzimam telefon kada mi je potreban i kad skapiram da tada moram da čekam da se restartuje da bi išta uradio,
zamisli koliko puta sam hteo da ga bacim u prvu kantu.
Nisam uspeo da skapiram kada se ovo dešava, najbliže sam tome da kada se upali battery saver nekad trigeruje ovaj bag, ali nisam siguran.

U svakom slučaju motoroli ne pada na pamet da ispravi ovaj bag što se vidi iz gore postavljenog posta, pa se ja eto nadam da će novi android da popravi ovu situaciju,
inače nove funkcije androida 11 i nisu baš toliko bitne, naročito za ovu klasu u kojoj je moj telefon,
ali sa druge strane, ipak je iz grupe ONE telefona, ako već nije onda ne treba tako ni da se reklamira.
 
Obično ta druga velika nadogradnja dosta kasni, prvu puste relativno brzo, tako je bilo i sa njihovim prvim telefonom iz One serije...
Što se tiče One Action telefona, ja nikada nisam imao taj problem sa otključavanjem, imao sam problem sa mrežom, telefon nije imao signal ukoliko nije povezan na 4g....promenjena je matična ploča i problem je ostao...više od godinu dana je radio tako, već sam digao ruke od telefona kad je naprasno proradio pre mesec dana i sada radi sasvim normalno...
 
Pozdrav za podrsku iz Motorole. Imam par pitanja vezanih za Moto G100. Da li kod nas moze da se pazari docking station, i (ako ne) da li postoji neka druga mogucnost povezivanja telefona sa TV-om? Koliko sam video na sajtu Motorole, pise ovako: Video-enabled USB-C cable or USB-C-to-HDMI adaptor required.
Blagodarim :).
 
Pozdrav Mandrak,

Nažalost ne postoji mogućnost kupovine docking station-a, na našem tržištu.
Što se tiče drugog pitanja, upravo tako kako ste napisali, potreban je video USB-C kabl ili adapter USB-C-na-HDMI, televizor ili monitor mora da poseduje HDMI port ili USB-C port za video ulaz.
 
Pozdrav za podrsku iz Motorole. Imam par pitanja vezanih za Moto G100. Da li kod nas moze da se pazari docking station, i (ako ne) da li postoji neka druga mogucnost povezivanja telefona sa TV-om? Koliko sam video na sajtu Motorole, pise ovako: Video-enabled USB-C cable or USB-C-to-HDMI adaptor required.
Blagodarim :).
Ja sam kupio Ovaj i radi
 
Koji data kabl za moto g9+ preporucujete posto sam na forumima video da on pravi problem sa brzim punjenjem a to je slucaj i sa telefonom od devojke gde se non stop ukljuciuje i iskljucuje tek okretanjem punjaca u struju iz nekoliko pokusaja se tek onda uspeva telefon staviti na brzo punjenje , napominjem telefon u garanciji ali kupljen u Svajcarskoj pa mi se zbog toga ne salje kod njih , ima li za kabl neka specifikacija ili bilo koji data kabl type c na type c
 
Pozdrav,
Nismo imali većih pritužbi na račun dodatne opreme u pakovanju za Motorola G9 Plus.
Najbolje je da prvo testirate kako bi se uverili da li se radi o kablu.
 
Vec bi uradio ali ja vecinu kablova imam na drugom kraju usb zato i hocu da kupim na oba kraja type c da bi proverio a na forumima pisu o tom problemu pa i na mobilnisvet na recenziji tog modela pa na komentarima
 
Kada je već spomenuto i dobro opisano ( :) ) - imam isti problem od prvog dana sa jednim kablom (imam dve Motorole G9 Plus), takođe sam sve testirao i došao do zaključka da je kabal.
Primećeno ~ petog dana od kupovine.
Telefoni sada imaju preko 3 meseca, pune se na punjaču odnosno preko kabla koji ne pravi probleme, drugi je vraćen u kutiju.
 
Hvala na odgovoru to sam cekao , nisam hteo da gusim ovaj problem se vec odavno javio al sad je ucestalio i sad video da ima forum za motorolu pa reko da pitam , jel to znaci bilo koji kabl
 
Nasao i odgovor vidim da u kablovima razlika data kabl za punjenje je 3A ili 5A za Motorolu je 3AIMG_20210905_201729__01.jpg
 
Oni koje oglašavaju da su deklarisani na 3A jačine struje - misli se na 3A @ 5V napona.
Kao što piše na punjaču, 3A @ 10V je duplo više snage u odnosu na 3A @ 5V.
Teoretski, trebao bi ti kabal od 6A @ 5V da bi bio siguran da će sve raditi kako treba.
^ Ja sam to viđao na AliExpress ali pitanje je kvaliteta.
Ali da sačekamo Motorola podršku za potvrdu, možda ima negde u Srbiji to isto da se nabavi.
 
Od skoro sam i ja vlasnik Moto G9+ telefona i kod mene radi turbo charging kako bi trebalo sa kablom iz pakovanja. Proizveden 6. mesec 2021.
 
Oni koje oglašavaju da su deklarisani na 3A jačine struje - misli se na 3A @ 5V napona.
Kao što piše na punjaču, 3A @ 10V je duplo više snage u odnosu na 3A @ 5V.
Teoretski, trebao bi ti kabal od 6A @ 5V da bi bio siguran da će sve raditi kako treba.
^ Ja sam to viđao na AliExpress ali pitanje je kvaliteta.
Ali da sačekamo Motorola podršku za potvrdu, možda ima negde u Srbiji to isto da se nabavi.
Za informaciju i kupovinu odgovarajućeg kabla, najbolje je da se obratite ovlašćenom servisu ProMobi.
 
Nazad
Vrh Dno